2016 - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

2016

Archiwum

27.12.2016 r. - 2.01.2017 r. - Rekolekcje zakonne w Grodzisku Maz.
Wspólnota domu generalnego w Grodzisku Maz. Nowy Rok Pański 2017, rozpoczęła w poszerzonym gronie, bo razem z Siostrami odprawiającymi rekolekcje, którym przewodniczył Ks. Leszek Woźnica, Filipin z Gostynia. Konferencje rekolekcyjne, czas na medytację i osobistą modlitwę wprowadziły nas w tematy bliskie i ważne dla każdej osoby powołanej do życia radami ewangelicznymi. (CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA

26 grudzień 2016 - Kolędnicy misyjni w Nowogardzie
Kolędowanie wpisuje się w piękną tradycję odwiedzin rodzin z radosną nowiną, że „Bóg się rodzi…” Misyjne kolędowanie to zarazem konkretna pomoc niesiona za pośrednictwem Papieskiego Dzieła Misyjnego dzieciom z krajów misyjnych. (CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJ

17. 12. 2016 r. – Dziękczynienie w DPS w Irenie
  Nasz Dom, to dzieło Bożej Opatrzności.
17 grudnia dziękowaliśmy Panu Bogu i ludziom za odrestaurowany i odbudowany dom.
Dom w Irenie istnieje od 1957 roku i ma już swoją historię. To było dziękczynienie za wszystkie lata jego działalności, ale szczególnie za ostatni okres – czas wielkiej rozbudowy Domu Pomocy Społecznej, która rozpoczęła się w 2000 roku. Dziś nasz dom nabrał nowego kształtu i blasku. Spełnia też wymagane standardy i może być domem dla tak wielu osób potrzebujących opieki i pomocy.(CZYTAJ DALEJ)
14 grudnia 2016 r. – poświęcenie kaplicy w domu Sióstr w Bielsku Podl.
Dnia 14 grudnia 2016 r. w domu Sióstr w Bielsku Podl., odbyło się erygowanie i poświęcenie Kaplicy pod wezwaniem Matki Bożej Opatrzności . O godzinie 17.30 została odprawiona Msza Święta w intencji Zgromadzenia i Sióstr pracujących w tej parafii. Przewodniczył jej  J. E. Ks. Biskup Tadeusz Pikus – ordynariusz drohiczyński, w obecności Ks. Proboszcza Dariusza Kujawy, Ks. Dziekana Kazimierza Siekierko oraz kapłanów towarzyszących. Na tę uroczystość przybyła z Grodziska Maz. Matka Generalna Antonina Kasjaniuk z towarzyszącymi jej Siostrami: S. Rozanną Gładysz i S. Krystyną Sikora. Po Mszy Świętej wszyscy zostali zaproszenia na radosne spotkanie przy stole.

8 grudnia 2016 – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
Dzień 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP to patronalne święto naszego Zgromadzenia. 159 lat temu nasza Matka Założycielka Sł. Boża  Antonina Mirska w katedrze lwowskiej złożyła pierwsze śluby i data ta jest początkiem naszego Zgromadzenia. Każdego roku w tym dniu wszystkie Siostry odnawiają profesję zakonną. Jest to okazja do szczególnej wdzięczności Panu Bogu za życie i charyzmat naszej Matki Założycielki, za dar naszego Zgromadzenia, za nasze “wczoraj i dziś”. W tym roku Wspólnota domu generalnego w Grodzisku Maz. świętowała szczególnie, bo z udziałem J. E. Księdza Biskupa Stefana Regmunta, który przewodniczył Mszy św. i łączył się w naszej radości. W modlitwie łączyłyśmy się ze wszystkimi Wspólnotami Zgromadzenia w Polsce i poza granicami.
Niech Maryja Niepokalana wyprasza nam Bożą pomoc i dar nowych powołań.

SERCE W SALONIE PIĘKNOŚCI
Pod takim hasłem odbyły się w dn.25-27.11. rekolekcje dla dziewcząt w Grodzisku Mazowieckim. Wzięło w nich udział 20 dziewcząt ze szkół średnich i gimnazjum.
Czas rekolekcji wypełniony był modlitwą, pochyleniem nad Słowem Bożym, zadumą nad własnym życiem i poszukiwaniem Piękna, w które Bóg wyposażył każdą z nas.

23 listopada 2016 r. – 111 rocznica śmierci Matki Założycielki Sługi Bożej Antoniny Mirskiej
To ważny dzień w naszym Zgromadzeniu, wspominamy w nim Sługę Bożą Matkę Antoninę Mirską, przypominamy Jej życie, słowa które pozostawiła jako duchowy testament, bezgraniczne zaufanie Bożej Opatrzności i wielka wiarę. Dziękujemy dobremu Bogu za osobę naszej Matki Założycielki i za Jej wstawiennictwem polecamy ważne sprawy naszego Zgromadzenia, naszych rodzin i wszystkich którzy polecają się naszym modlitwom.(CZYTAJ DALEJ)
FOTORELACJA
13 listopada 2016 r. – poświęcenie domu Sióstr w Bielsku Podlaskim
13 listopada br. w parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku  Podlaskim, w  której od 21 sierpnia 2016 r. posługują Siostry naszego  Zgromadzenia,  odbyła się podniosła uroczystość łącząca kilka bardzo ważnych  wydarzeń. Dla  całej Wspólnoty parafialnej najważniejszym wydarzeniem było   ustanowienie kościoła parafialnego p.w. Miłosierdzia Bożego Diecezjalnym   Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz poświęcenie nowych organów.(CZYTAJ DALEJ)
Poświęcenie domu Sióstr
Ustanowienie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego
11 listopada 2016 r. – Msza św. otwarcia Świątyni Opatrzności Bożej na Polach Wilanowskich w Warszawie
Matka Generalna Antonina Kasjaniuk wraz z Siostrami Wspólnoty z Grodziska Maz. uczestniczyły w uroczystości otwarcia Świątyni Opatrzności Bożej na Warszawskim Wilanowie.(CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA
3 – 6 listopada 2016 r. – Grodzisk Maz. - Spotkanie formacyjne Sióstr Przełożonych
W dniach od 3 do 6 listopada 2016 r. w domu generalnym w Grodzisku Maz., odbyło spotkanie formacyjne Sióstr Przełożonych i Sióstr Mistrzyń poszczególnych etapów formacji.   W spotkaniu uczestniczyło 37 Sióstr posługujących we Wspólnotach W Polsce i za granicą (Szwajcaria i Ukraina). (CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA
31 października 2016 – nowy Nuncjusz apostolski Polsce
31 października 2016 r. Matka Generalna Antonina Kasjaniuk, jako przedstawicielka Konsulty Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce wzięła udział w uroczystym powitaniu nowego Nuncjusza apostolskiego w Polsce - Ks. Abp. Salvatore Pennacchio.(CZYTAJ DALEJ)
FOTORELACJA

29 października 2016 r. – Grodzisk Maz. - Bal Wszystkich Świętych
Dnia 29 października 2016 r. w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Grodzisku Maz. odbył się BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. (CZYTAJ DALEJ)

23 października 2016 r. – Niedziela misyjna – Bazar charytatywny w Tokyo – Nakameguro
23 października br. – w Niedzielę misyjną przy naszym klasztorze w Nakameguro odbył się doroczny bazar charytatywny, który ma również na celu pogłębienie więzi z okolicznymi mieszkańcami. (CZYTAJ DALEJ)

20 – 23 października 2016 r. – Spotkanie formacyjne w Grodzisku Maz.
Rachunek sumienia na nowo odczytany, to temat wiodący spotkania formacyjnego, które odbyło się w Grodzisku Maz., w domu generalnym w dniach od 20 do 23 października 2016 r.
W spotkaniu wzięło udział 37 Sióstr. (CZYTAJ DALEJ)
FOTORELACJA

7-9 października 2016r. - Grodzisk Maz. -rekolekcje dla dziewcząt
W dn.7-9 października 2016r. , w domu generalnym Sióstr Optrzności Bożej, odbyły się rekolekcje dla dziewcząt, którym przewodziła myśl Papieża Franciszka z ŚDM 2016 - "Błogosławię wasze marzenia"

9 października 2016 r. – Tokyo (Japonia) -
“KODOMO no MISA” - Msza św. dla dzieci z archidiecezji tokijskiej w katedrze
9  października 2016 r. w tokijskiej katedrze po raz kolejny odbyła się  Msza św. z udziałem dzieci z  całej archidiecezji. Po raz pierwszy w  spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele dzieci z naszego polonijnego  duszpasterstwa. (CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA

Pod Okiem Bożej Opatrzności
7  października br. we Wspólnocie Sióstr Opatrzności Bożej w Essiengbocie  została przyjęta do Postulatu aspirantka  ABE  GAELLE  BLANCHE -  Kamerunka. W ceremonii uczestniczył Ks. proboszcz Eugeniusz Bednarek,  który w kilku słowach wyraził swe zadowolenie, ale przede wszystkim  dodał odwagi Gaelle do poznawania życia radami ewangelicznymi i  odkrywania woli Bożej w codziennym życiu. (CZYTAJ DALEJ)
FOTORELACJA
7 października 2016 r. – Grodzisk Maz. – nowa Postulantka
7  października br. w domu generalnym w Grodzisku Maz., do Postulatu  naszego Zgromadzenia została przyjęta Huyen Ngoc pochodząca z Wietnamu.  Obrzędu przyjęcia dokonała Matka Generalna Antonina Kasjaniuk, obecne  były Siostry Wspólnoty domu generalnego i ks. kapelan Wiesław Kosiński. (CZYTAJ DALEJ...)Śp. s. Salezja Hełmińska
       Z  nadzieją zmartwychwstania w Chrystusie pragniemy poinformować o śmierci  Siostry Salezji Anny Hełmińskiej, którą Pan odwołał do siebie dn. 16  września 2016 r. Pogrzeb zmarłej S. Salezji odbędzie się 20 września br.  w kościele parafialnym w Zbrosławicach o godz. 14.00. Niech Pan  przyjmie ja do swojego Królestwa.
FOTORELACJA
Śp. s. Agnieszka Kamińska
Z ufnością i wiarą w życie wieczne, informujemy że w niedzielę, dnia 4 września 2016 r., w wieku 88 lat odeszła do Pana nasza Kochana Siostra Agnieszka Halina Kamińska.
Polecamy zmarłą Siostrę Miłosierdziu Bożemu i modlitwom wszystkich odwiedzajacych naszą stronę.
FOTORELACJA
27 sierpnia 2016 r. -  poświęcenie kaplicy w nowym domu Sióstr w Raszynie.

Dnia  27 sierpnia 2016 r. w Raszynie odbyło się poświęcenie Kaplicy w nowym  domu Sióstr w Raszynie, pod wezwaniem Jezusa Miłosiernego.O godzinie  12.00 została odprawiona Msza Święta w intencji Zgromadzenia i Sióstr  pracujących w tej parafii. (CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA
20 sierpnia 2016 – Bielsk Podlaski
Na  zaproszenie Ks. Proboszcza dra Dariusza Kujawy dn. 20 sierpnia br.  Siostry Opatrzności Bożej przybyły do Parafii Miłosierdzia Bożego w  Bielsku Podlaskim. Uroczysta inauguracja posługi miała miejsce w  niedzielę 21 sierpnia br. Tego dnia razem z Siostrami obecna była Matka  Generalna Antonina Kasjaniuk, która na wszystkich Mszach św.  przedstawiła Siostry miejscowym Parafianom. Zakres zadań Sióstr to  katecheza, posługa organistowska i posługa w zakrystii Kościoła  parafialnego.
Życzymy Siostrom, by posługa  w Parafii Miłosierdzia Bożego podjęta w Roku Miłosierdzia była  realizacją Chrystusowych słów: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni  miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7)
Śp. Ks. Michał Moskwa
W  dniu 10-go sierpnia 2016 roku zmarł w Japonii w wieku 100 lat Ks.  Michał Moskwa - salezjański misjonarz, gorliwy kapłan, bardzo zasłużony  dla Kościoła i misji japońskiej a także dla naszego Zgromadzenie. Dzięki  Jego staraniom Siostry naszego Zgromadzenia od ponad 30 lat posługują  na ziemi Japońskiej.

31 Światowe Dni Młodych – Kraków 2016
 To wielkie święto wiary. Wspaniała atmosfera radości, wzajemnej  życzliwości, otwarcia na drugiego człowieka, dzielenia się wiarą i  przynależnością do  Chrystusa. Ulice Krakowa wypełniły się na kilka dni  młodymi z całego świata. Kilkadziesiąt Sióstr naszego Zgromadzenia było w  tym czasie w Krakowie razem z młodzieżą z Parafii, gdzie pracują czy  też na spotkaniu  duchowieństwa i osób konsekrowanych z Ojcem św.  podczas Mszy św. w Centrum Jana Pawła II.
Atmosfera tych spotkań pozostanie na długo  w naszej pamięci i sercach.
Trwają Światowe dni Młodych
Siostry  naszego Zgromadzenia młode duchem i młode wiekiem przebywają w  Krakowie, uczestnicząc w spotkaniach i katechezach razem z młodymi  całego świata i Ojcem Św. Franciszkiem.
„Oto jestem Panie, bo mnie wezwałeś”
W dniu 26 lipca br. w domu generalnym Zgromadzenia w Grodzisku Maz. miała miejsce Uroczystość pierwszej profesji zakonnej.
Pierwsze  śluby złożyły S. Emma Sójka i S. Lena Kulwicka.  W obecności Sióstr  Wspólnoty domu generalnego, Sióstr Misjonarek z Japonii, Sióstr gości i  najbliższej Rodziny, Siostry na ręce Przełożonej Generalnej Matki  Antoniny Kasjaniuk złożyły śluby zakonne na rok.(CZYTAJ DALEJ)
24 lipiec 2016r. - 25 lecie konsekracji zakonnej - Grodzisk Maz.
„Konsekrowani to ludzie przynagleni palącym pragnieniem bliskości Chrystusa, zafascynowani Chrystusem tak bardzo, że wobec perspektywy bliskości z Nim wszystko inne staje się mało ważne”
(KEP 2 luty 2012 r.)
24  lipca 2016 r. we Wspólnocie domu generalnego naszego Zgromadzenia  cztery Siostry świętowały 25-lecie konsekracji zakonnej: S. Ewa  Koczwara, S. Margaretta Szuba, S. Łucja Turos i S. Bonfilia Hryciuk. Uroczysta  Msza św. z odnowieniem ślubów zakonnych miała miejsce o godz. 12:00.  Przewodniczył jej Jego Ekscelencja Ks. Bp Stefan Regmunt, który wygłosił  piękną homilię podsumowującą 25 lat w Kościele, w naszej Ojczyźnie,  Zgromadzeniu i życiu Sióstr Jubilatek. (CZYTAJ DALEJ)
17 lipiec 2016 r. - Obłóczyny - Grodzisk Maz.
W  dniu 17 lipca br. w 149 rocznicę zatwierdzenia Zgromadzenia na prawie  papieskim, w naszym Zgromadzeniu miała miejsce uroczystość obłóczyn  postulantek Alicji Dudek, Beaty Kulesz i Joanny Szela.  Uroczystość rozpoczęła się w kaplicy domu generalnego o godz. 16.30  poświęceniem habitów przez Ks. Kapelana Wiesława Kosińskiego. Następnie w  sali św. Ignacego odbyło się obleczenie postulantek, po czym w szatach  zakonnych udały się do kaplicy, gdzie z całą Wspólnotą domu generalnego  uczestniczyły w Eucharystii sprawowanej w ich intencji.(CZYTAJ DALEJ...)
„Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać, ale miłość moja nie odstąpi od ciebie.” Iz 54,10
 W dniach od 21 do 24 czerwca 2016 r. Siostry Nowicjuszki wraz z S.  Mistrzynią Jonataną udały się do Szczawnicy. W domu „Pod okiem  Opatrzności”, zostały bardzo serdecznie przyjęte przez S. Przełożoną  Anetę i całą wspólnotę.(CZYTAJ DALEJ...)
Czas formacji spędzony w Częstochowie
Dni  od 6 do 8 lipca 2016 r. były szczególne dla Sióstr Nowicjuszek  przygotowujących się do złożenia Pierwszej Profesji zakonnej oraz dla  Sióstr Juniorystek, które przeżywają letnią formację junioracką. (CZYTAJ DALEJ...)
3 lipca 2016 r. - Grodzisk Maz. - Jubileusz 25 - lecia życia zakonnego S. Bonfilii Hryciuk
3  lipca br. we Wspólnocie domu generalnego w Grodzisku Maz. Jubileusz 25 -  lecia życia zakonnego przeżywała S. Bonfilia Hryciuk - Dyrektor  Przedszkola im. Aniołów Stróżów w Grodzisku.(CZYTAJ DALEJ..)
19 czerwca 2016 r. – Janów Lubelski - Złoty i Srebrny Jubileusz życia zakonnego
Uwielbiaj duszo moja Miłosierdzie Pana, raduj się w Nim serce moje całe. (Dz 1652)
19  czerwca 2016 roku w pięknie udekorowanej przez s. Zofię Kolaniak  kolegiacie janowskiej miała miejsce niecodzienna uroczystość. Dwie  siostry ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej obchodziły jubileusze  życia zakonnego. Siostra Felicja Krzysztoń świętowała jubileusz 50-lecia  natomiast Siostra Przełożona Łucja Turos 25-lecia życia zakonnego.  Świętowanie rozpoczęło się Mszą świętą, którą celebrowało ośmiu kapłanów  pod przewodnictwem Ks. Biskupa diecezji zielonogórsko-gorzowskiej  Stefana Regmunta. Liturgię uświetnił śpiew Chóru Nauczycielskiego  prowadzonego przez Pana Marka Sulowskiego. (CZTYAJ DALEJ...)
5 czerwca 2016 – Twardogóra Syc. Jubileusz 50-lecia profesji zakonnej S. Modesty Telus
Dnia  5 czerwca 2016 r. w Twardogórze S. Modesta Telus obchodziła Jubileusz  50-lecia Profesji Zakonnej. W nurt tej uroczystości włączyli się  kapłani, siostry z naszego Zgromadzenia, rodzina i przyjaciele Siostry  Jubilatki. (CZYTAJ DALEJ...)
Konkurs o Matce Antoninie Mirskiej "O Niej pisać, malować Ją i nosić w sercu"
Rok szkolny 2015 - 2016
W  domu Generalnym Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej w Grodzisku Maz.    w dniach 23 - 25 maja 2016 r. został przeprowadzony II etap konkursu o  Matce Antoninie Mirskiej. Nadesłane prace literackie i plastyczne z  różnych miejsc w Polsce oraz z Ukrainy były wykonane bardzo starannie,  miały głębokie przesłanie i treść. Każda z prac zasługuje na uwagę, bo  widać włożoną w nią pracę i serce. Wszystkim biorącym udział w konkursie  gratulujemy i dziękujemy. Kierując się zasadami konkursu, wyłoniono  laureatów i przyznano wyróżnienia. (CZYTAJ DALEJ...)

Prace plastyczne prezentujemy w galerii.
15 maj 2016 r. – Przemyśl - Jubileusz 50-lecia ślubów zakonnych S. Januarii Filipiuk
Jubileusz  Zakonny to czas szczególnych łask, to nie tylko święto danej siostry,  ale jest to święto całego Zgromadzenia i domu, w którym Siostra  posługuje.
Dzień 15 maja 2016 r. dla wspólnoty Sióstr w Przemyślu jak  i całego Zgromadzenia był dniem wielkiej radości, bo swój Złoty  Jubileusz Zakonny obchodziła S. Januaria Filipiuk. (CZYTAJ DALEJ...)
14 maja 2016 r. Łąka - DIVINA PROVIDENTIA FACTUM EST  2006 – 2016
14 maja br. Katolicka Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza w Łące świętowała Jubileusz 10 – lecia swojej działalności.
            Uroczyste świętowanie rozpoczęto w Kościele Parafialnym p.w.  Św. Onufrego w Łące, gdzie wychowankowie wraz z wychowawcami  przedstawili krótką inscenizację słowno-muzyczną przybliżając rys  historyczny  placówki oraz refleksję na temat ,,domu” - tego  rzeczywistego jak również  ,,domu z marzeń”. (CZYTAJ DALEJ...)
29/30 kwietnia 2016 r. - nocne czuwanie naszego Zgromadzenia na Jasnej Górze
W  nocy z 29/30 marca Zgromadzenie nasze dziewiąty już raz podjęło nocne  czuwanie na Jasnej Górze. U tronu Jasnogórskiej Pani licznie zgromadziły  się Siostry z wielu Wspólnot w Polsce, grupa młodzieży z S. Przełożoną  Urszulą i Ks. Proboszczem Janem Szańca ze Sławuty na Ukrainie, jak też  młodzież, Przyjaciele Zgromadzenia i bardzo licznie przybyłe osoby  świeckie związane z siostrami poprzez miejsca pracy i więzy rodzinne. (CZYTAJ DALEJ...)
Informacja o śmierci S. Juwencji Dyjach

    24 kwietnia 2016 r. w Jastrowiu po ciężkiej chorobie zmarła Siostra M.  Juwencja Dyjach. Polecamy naszą zmarłą Siostrę modlitwom wszystkich, by  Miłosierny Pan darował jej winy i przyjął ją do swojej chwały.
Msza  św. pogrzebowa została odprawiona w środę 27 kwietnia br. o godz. 12.00 w  kościele p.w. NMP Królowej Polski w Jastrowiu, następnie odbył się  obrzęd złożenia ciała Siostry do grobu na cmentarzu parafialnym w  Jastrowiu.

Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie

21-24 kwietnia 2016 r. - Grodzisku Maz. - Spotkanie formacyjne Sióstr Profesek wieczystych
24  kwietnia w Niedzielę Mszą św. poranna i wspólnym śniadaniem zakończyło  się trwające od czwartku (21 kwietnia) spotkanie formacyjne najmłodszej  grupy Sióstr profesek wieczystych. (CZYTAJ DALEJ...)

10 lutego 2016 r. – Przemyśl – zmarła S. Augustyna Górska

Z wiarą w życie wieczne i chrześcijańską nadzieją informujemy, że dnia 10 lutego 2016 r. w Przemyślu, w wieku 88 lat odeszła do Pana śp. Siostra Augustyna  (Hildegarda) Górska. Siostra Augustyna Górska urodziła się 20 kwietnia 1927 r. w Grodzisku pow. Olesno Śl. Do Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej wstąpiła dn. 1 maja 1952 r. i przeżyła w nim 64 lata. Profesję wieczystą złożyła w Przemyślu 8 grudnia 1959r.
Modlitwom wszystkich polecamy duszę śp. Siostry Augustyny Górskiej, dziękując Panu Bogu za jej długie życie, za powołanie do naszej Rodziny zakonnej, za wierność i autentyczność w służbie Chrystusowi oraz za dobro, które Pan przez nią uczynił.    

FOTORELACJA
NEKROLOG

18-28 stycznia 2016 r. - wizytacja Matki Generalnej w Kamerunie

W dniach od 18 do 28 stycznia 2016 r. Matka Generalna Antonina Kajsaniuk i s. Rozanna Gładysz przebywały na wizytacji placówek misyjnych w Kamerunie. Wizytacja kanoniczna na misjach to czas bardzo intensywnej pracy, ale też czas nowych doświadczeń, dzielenia misyjnych radości i trudów.

FOTORELACJA

Pogrzeb śp. s.Darii Symonowicz - 23 styczeń 2016r. - Wielka Wieś

W Roku Miłosierdzia dnia 20 stycznia 2016 r., w wieku 77 lat odeszła do Pana śp. Siostra Daria Danuta Symonowicz

Siostra Daria Symonowicz urodziła się 12 lutego 1939 r. w Olkienikach na Wileńszczyźnie. Do Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej wstąpiła dn. 31 sierpnia 1953 r. i przeżyła w nim prawie 63 lata. Pierwszą Profesję zakonną złożyła w Przemyślu 31 lipca 1957 r., a Profesję wieczystą - 31 lipca 1963 r. Złoty Jubileusz życia zakonnego obchodziła 31 sierpnia 2007 r. w Wielkiej Wsi.

W Zgromadzeniu pełniła różne obowiązki i zadania. Pracowała jako wychowawczyni w przedszkolu w Golinie i Koninie. Jako katechetka i organistka pracowała w Annopolu, Lądku, w Trzebiatowie i Zbrosławicach, a najdłużej (łącznie 24 lata) jako organistka posługiwała w Pępowie. W Zgromadzeniu pełniła też posługę przełożonej.
Od 2001 r. Siostra Daria przebywała w Wielkiej Wsi wypełniając swoje życie modlitwą i cierpieniem. Chorobę oraz inne dolegliwości przyjmowała z chrześcijańską nadzieją i poddaniem się woli Bożej. Siostra Daria była osobą rozmodloną, pokorną, cierpliwą, pogodną i wrażliwą na drugiego człowieka, kochającą piękno, muzykę i literaturę. Całym życiem i swoją postawą wobec doświadczeń życiowych i cierpienia dawała świadectwo głębokiej wiary.
Msza św. pogrzebowa została odprawiona w sobotę dnia 23 stycznia 2016 r. o godz. 13.00 w kościele parafialnym w Kopanicy, po czym ciało jej zostało złożone na tamtejszym cmentarzu.

FOTORELACJA


Wróć do spisu treści