Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Konsekrowani to ludzie przynagleni palącym pragnieniem bliskości Chrystusa, zafascynowani Chrystusem tak bardzo,
że wobec perspektywy bliskości z Nim wszystko inne staje się mało ważne”

(KEP 2 luty 2012 r.)

24 lipca 2016 r. we Wspólnocie domu generalnego naszego Zgromadzenia cztery Siostry świętowały 25-lecie konsekracji zakonnej: S. Ewa Koczwara, S. Margaretta Szuba, S. Łucja Turos i S. Bonfilia Hryciuk. Uroczysta Msza św. z odnowieniem ślubów zakonnych miała miejsce o godz. 12:00. Przewodniczył jej Jego Ekscelencja Ks. Bp Stefan Regmunt, który wygłosił piękną homilię podsumowującą 25 lat w Kościele, w naszej Ojczyźnie, Zgromadzeniu i życiu Sióstr Jubilatek. W koncelebrze uczestniczyli: Ks. Kanonik Jarosław Miętus, proboszcz par. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Grodzisku Maz. i Ks. Kapelan Wiesław Kosiński. Na tę uroczystość przybyły Siostry ze wspólnot Sióstr świętujących jubileusz: z Częstochowy, z Janowa Lubelskiego i Pępowa.
Po Eucharystii i wspólnym obiedzie wszystkie siostry wraz z gośćmi zgromadziły się w kaplicy, by pożegnać Matkę Bożą w znaku Jasnogórskiej Ikony. Potem w sali teatralnej odbyła się rekreacja, przybliżająca głębię refleksji o powołaniu i dająca jej uczestnikom bardzo wiele radości.
Samą uroczystość poprzedziło przygotowanie. Siostry jubilatki rozpoczęły je w piątek 22 lipca Koronką do Miłosierdzia Bożego. W czasie spotkań korzystały z konferencji o tematyce duchowej wygłoszonych przez S. Marię Kaproń, mistrzynię formacji permanentnej i S. Zdzisławę Swoboda i oraz czasu Adoracji w bliskości Pana.
Drogim Siostrom Jubilatkom życzymy, by Opatrzność Boża czuwała nad nimi, by Pan umacniał je w łasce powołania, błogosławił w pracy apostolskiej i obdarzał potrzebnymi darami. Maryja niech będzie dla nich najlepszą pomocą w drodze osiągania świętości.

Wróć do spisu treści