Historia placówki - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Menu główne:

Historia placówki

Misje > Szwajcaria

   Praca Sióstr w Szwajcarii to odpowiedź na potrzeby lokalnego Kościoła. Siostry Opatrzności Bożej pracują w dwóch katolickich kantonach: niemieckim - w Visp i francuskim - w Sion.
Macierzą dla pracy Zgromadzenia jest placówka w Visp, gdzie pierwsze Siostry rozpoczęły pracę w 1986 r. Dwa lata później powstała placówka w Sion.
  Praca, jaką Siostry wykonują to posługa wśród chorych w domu pogodnej starości - pośród 84 pacjentów w Sion i 55 w Visp. Siostry oprócz codziennych obowiązków pielęgniarskich wnoszą w środowisko chorych bardzo potrzebną pomoc duchową. Ważnym elementem tej pracy jest nie tylko nawiązanie kontaktu z chorymi, ale także z ich rodzinami i otoczeniem. Stworzenie przyjacielskiej, radosnej i pełnej zaufania atmosfery dodaje chorym zdrowia i niejednokrotnie uśmierza ból.
  W obydwu domach znajdują się kaplice z Najświętszym Sakramentem, gdzie Siostry wraz z chorymi modlą się i uczestniczą w codziennej Mszy św.
  Raz w miesiącu w kaplicy Sióstr odprawiana jest także Msza św. w języku polskim dla okolicznej Polonii.
  Duchowe córki Matki Mirskiej także tu, na szwajcarskiej ziemi doświadczają, że Opatrzność wschodzi dla nich wcześniej niż słońce.

 
Szukaj
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego