Częstochowa - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Menu główne:

Częstochowa

Dzieła > Przedszkola

Przedszkole Sióstr Opatrzności Bożej w Częstochowie powstało w 1994 r. jako odpowiedź na potrzeby ówczesnych rodzin. Przedszkole położone jest na pograniczu dwóch dzielnic Parkitki oraz Grabówki, oddalonych od centrum miasta Częstochowy o 4 km. Pusty teren bardzo szybko przekształcał się w działki z jednorodzinnymi domami. Dla rodzin jednopokoleniowych i przeważnie obojga rodziców pracujących zawodowo, zagwarantowanie opieki i edukacji dla swoich dzieci było niemałym problemem. Dlatego Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej wyszło naprzeciw potrzebom środowiska i zapewnia opiekę dla dzieci w liczbie 50. Do chwili obecnej odczuwane są te same potrzeby i przedszkole odpowiadając na nie przegotowuje dzieci do samodzielnego i odpowiedzialnego funkcjonowania w otaczającym świecie. Przedszkole położone jest z dala od ruchliwych tras ruchu i hałasu miejskiego, od południowej strony graniczy z działkami, co zapewnia piękny krajobraz, zieleń i świeże powietrze.

Statut przedszkola określa cele i zadania placówki, a wśród nich: pomoc dzieciom w odkrywaniu obrazu Bożego w sobie i w drugim człowieku, wspomaganie dzieci w rozwijaniu uzdolnień i przygotowanie ich do szkoły. W przedszkolu prowadzone są zajęcia dodatkowe rozwijające uzdolnienia dzieci oraz wspomagające rozwój: gimnastyka ogólnorozwojowa, logopedia, plastyka, rytmika, taniec, j. angielski.

AKTUALNOŚCI

Uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka w oddziale 5-6 latków - 25 styczeń 2019 r.
Uroczystość rozpoczęła Siostra Dyrektor powitaniem zebranych gości. W dalszym programie wykonano:
- piosenki "Wesoła babcia", "Dziadku, dziadku"
- piosenkę Panie Janie w 7 językach - polskim, francuskim, angielskim, japońskim, włoskim, niemieckim, hiszpańskim
- powitanie - delegacja dzieci
- życzenia 12 Miesięcy dla babci i dziadka oraz taniec przy operze Mozarta
- scenkę "Dziadek, Wnuczka i Babcia"
- Chocolate dance
- orkiestrę Panie Janie, Pada śnieg
- piosenkę Ty jesteś darem
- wręczenie kwiatów - tulipanów dla Babci i Dziadka wykonanych przez wnuków w przedszkolu
Kiedy wieczór jest zimowy, chaty w śniegu drzemią, nastój dziwny, wyjątkowy snuje się nad ziemią…”
Dnia 20. 01.  2018r. w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, obyły się „Jasełka” bożonarodzeniowe  w wykonaniu Rodziców z naszego Przedszkola. Rodzice przedstawili wyjątkową interpretację biblijnej opowieści o narodzeniu Jezusa Chrystusa oraz wizytę Trzech Króli w stajence. Przedstawienie przypadło do gustu licznej widowni, która nagrodziła aktorów gromkimi brawami.  Dziękujemy,  Wam Kochani Rodzice za zaangażowanie, trud i poświęcenie. Niech, Mały Jezus udzieli Wam i waszym bliskim obfitości łask i błogosławi w codziennym życiu.    
„Kiedy wieczór jest zimowy, chaty w śniegu drzemią, nastój dziwny, wyjątkowy snuje się nad ziemią…”
Dnia 20. 01.  2018r. w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, obyły się „Jasełka”  bożonarodzeniowe  w wykonaniu Rodziców z naszego Przedszkola. Rodzice przedstawili wyjątkową interpretację biblijnej opowieści o narodzeniu Jezusa Chrystusa oraz wizytę Trzech Króli w stajence. Przedstawienie przypadło do gustu licznej widowni, która nagrodziła aktorów gromkimi brawami.  Dziękujemy,  Wam  Kochani Rodzice za zaangażowanie, trud i poświęcenie. Niech, Mały Jezus udzieli Wam i waszym bliskim obfitości łask i błogosławi w codziennym życiu.    

 Karnawałowy Bal Przebierańców - oddział 5-6 l
16 stycznia 2019 r. dzieci z oddziału 5-6 latków przez cały dzień bawiły się na balu karnawałowym. Przebrania, wesoła muzyka, dobry humor, zabawa integrowały grupę przedszkolną, przypominały postaci ze znanych bajek, dały możliwość wdrożenia w przyszłe role społeczne.
Konkurs na najpiękniejszą choinkę w jasnogórskim Wieczerniku
Dnia 21. grudnia 2018r. nasze Przedszkole, wzięło udział w konkursie organizowanym na Jasnej Górze- „ Najpiękniejsza choinka w Wieczerniku”. Przed strojeniem drzewek odbyło się losowanie choinek. Dzieci z naszego Przedszkola stroiły wylosowane drzewko nr.19. Można było dostrzec na ich buziach wielką radością i entuzjazm, a po skończonym dekorowaniu, satysfakcje z wykonanego „dzieła”. Dzieci z naszego Przedszkola, mogły się także wykazać pięknym śpiewem kolęd. Występując przed przybyłymi przedszkolakami, uczniami i zaproszonymi gośćmi. Jak co roku, jest to dla nas niesamowite przeżycie, a co najważniejsze dane nam było „zostawić”, choć odrobinę serca tak niezwykłym miejscu. Maryjo, Królowo Polski – módl się za nami.
 
19 grudnia 2018 roku dzieci z oddziału 5-6 latków wykonały Jasełka. Występ ubogacił koncert zespołu wokalno-instrumentalnego pod batutą rytmika naszego przedszkola pana Arkadiusza Kluby.
Usiądź z nami Mikołaju, pewnie się zmęczyłeś,
Żeby nas odwiedzić dzisiaj, szmat drogi przebyłeś.
Na Twój przyjazd przedszkolaki od dawna czekały
i dla Ciebie upominki też przygotowały.”
Dnia 07.12.2018r. do naszego Przedszkola, przybył długo oczekiwany przez dzieci  gość.  Miał biało – czerwony strój, białą brodę i dźwigał na plecach bardzo duży worek, a w nim prezenty. Oczywiście to nie mógł być to nikt inny tylko Święty Mikołaj.  Dzieci, Panie i Siostra przywitały Go z wielkim entuzjazmem, a że jak co roku są bardzo grzeczne,  Św. Mikołaj nie miał żadnych wątpliwości by hojnie nas obdarować. Bardzo Dziękujemy, za wszelkie otrzymane dary i zapraszamy naszego Kochanemu Świętego za rok.  PS. Grzeczne dzieci, Panie i Siostra z gr. maluszków!!!  
 
 
 
 
 
7 grudnia 2018 do naszego przedszkola przybył Święty Mikołaj  Biskup. Dzieci z radością przywitały gościa specjalnie przygotowanym montażem  słowno-muzycznym i kolędami.
Idzie sobie przedszkolaczek ,
śpiewa, tańczy  no i skacze.
Dzisiaj powód ma do śmiania,
bo to dzień jest pasowania.
Dnia 23. Października 2018r. odbyło się pasowanie najmłodszych dzieci z naszego Przedszkola. Pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Na koniec uroczystości maluszki otrzymały dyplomy i prezenty, stając się od tej pory „ prawdziwymi” przedszkolakami .    
19 października 2018 r. dzieci z oddziału 5-6 latków wykonały montaż słowno-muzyczny dla uczczenia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Teatr Eden
2 października br. w liturgiczne wspomnienie Aniołów Stróżów przybył do naszego przedszkola teatr Eden ze sztuką pt.: Mój Przyjaciel. W przystępny i atrakcyjny nawet dla najmłodszych przedszkolaków sposób dzieci dowiedziały się o roli najlepszych przyjaciół, jakimi są dani nam przez Boga Aniołowie Stróżowie.
Konferencja szkoleniowa i zebranie dla rodziców
26 września o godz. 16:30 odbyła się konferencja szkoleniowa dla rodziców, którą poprowadziła wizytator z Kuratorium Oświaty w Częstochowie pani Anita Imiołek. Tematem szkolenia było wychowanie dzieci w duchu patriotyzmu. Wybór tematyki szkolenia wynika z rocznicy 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Msza z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego
Msza Święta z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego 2018/2019 odbyła się w pobliskim Sanktuarium Krwi Chrystusa, do którego zostaliśmy zaproszeni przez proboszcza i kustosza ks. Łukasza Tarnawskiego. Dzieci na mszę przyjechały autokarem. Dodatkową atrakcję stanowiły zabawy na terenie sanktuarium.
Dyżur wakacyjny 2018
Podczas wakacji przedszkolaki cieszyły się z wielu atrakcji: spacery, zabawy w podchody, przedstawienia kukiełkowe przygotowane przez nauczycieli, zawody sportowe, zabawy na przedszkolnym placu, dyskoteka, taniec religijny, olimpiady tematyczne, konkursy.
Akademia z okazji Zakończenia Roku Szkolnego 2017/2018 oddział 5-6 latków
20 czerwca 2018 r. o godz. 14:30 odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 z udziałem rodziców licznie zajmujących widownie. Spotkanie rozpoczęła s. Dyrektor powitaniem zebranych oraz występujących dzieci.
Program zawierał: wiersze, taniec "Polonez", taniec "Try Everything" z pomponami i śpiewem, taniec i śpiew "Mam tę moc" z koroną i białymi welonikami, piosenkę "Świat już pachnie wakacjami", zespół instrumentalno-wokalny "Lambada", "Everybody needs somebody".
Aktorzy, soliści, tancerze i orkiestra otrzymali wielkie brawa, słowa uznania i miłych życzeń zasłużonego odpoczynku podczas wakacji oraz zabaw w czasie dyżuru wakacyjnego.
Wakacji czas, wakacji czas
Tak wiele przygód czeka nas
Wakacji czas, wakacji czas
Słońce, woda wita nas…

W środę 13.06.2018 r. o godz. 14.00 w grupie maluszków odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Na całość występu składały się wierszyki, piosenki, tańce i inscenizacja: „ Smutna biedronka”. Zwieńczeniem występu było uroczyste wręczenie dyplomów i niespodzianek. Serdecznie gratulujemy maluszkom wspaniałego występu i Dziękujemy za cały rok przedszkolny pełen wrażeń i sukcesów, życzymy wszystkim Błogosławionych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi i wielu niezapomnianych przeżyć. Do zobaczenia we wrześniu !!!

11 czerwca 2018 r. do naszego przedszkola trafiły postaci z ulubionych bajek dzieci. Przywitaliśmy z radością niespodziewanych gości i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Pszczoła to jest owad mały,
ale wielce doskonały.
W ulu domek ma
I pracuje tam co dnia.
Zapyla kwiaty, daje nam miód,
Malutka pszczółka to wielki cud!
Dnia 28 maja 2018r dzieci z naszego przedszkola wybrały się na niezwykłą wycieczkę. Odwiedziły  Księdza Ryszarda, który zajmuje się pszczołami i posiada własną pasiekę. Ksiądz opowiadał nam o życiu i zwyczajach  pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, a co produkują, jak spędzają zimę. Wyjaśnił dzieciom czym różni się zwykła pszczoła od królowej pszczół. Maluszki dowiedziały się o tym jak bardzo są to pracowite  owady  i jak ważne jest ich  znaczenie w przyrodzie. Ksiądz Ryszard zwrócił również uwagę dzieciom na odpowiedzialną pracę pszczelarza i pokazał dzieciom mały ul i plastry miodu. Na zakończenie, tej niezwykłej wycieczki maluszki poczuły się jak Kubuś Puchatek, zajadając pyszny i słodziutki miodek, aż do ostatniej kropelki. Składamy serdeczne podziękowania Księdzu Ryszardowi, za tak pięknie przeprowadzone zajęcia. Życząc dużo  „słodkich” chwil w codziennym życiu i „opływających” w dużą ilość miodku…!!!   


Wycieczka do Muzeum Chleba
25 maja 2018 r. dzieci z naszego przedszkola wraz z nauczycielami i opiekunami udali się do Muzeum Chleba w Radzionkowie niedaleko Bytomia i Tarnowskich Gór.  to nie tylko Muzeum, to miejsce stworzone przez pasjonata pana Mankiewicza, który całe swe dorosłe życie kolekcjonuje eksponaty. W Muzeum Chleba jest wszystko, co bezpośrednio lub pośrednio wiąże się z wypiekiem chleba oraz gospodarstwem domowym na Górnym Śląsku.
Dzieci obejrzały maszyny i urządzenia, narzędzia, wyposażenie wnętrz, dokumenty z okresu XIX i XX wieku oraz archiwalne dokumenty z XVI i XVII wieku.
Największą atrakcją dla przedszkolaków był samodzielny wypiek pieczywa, co przybliża pracę piekarzy. W Sali kinowej dzieci z ogromnym zainteresowaniem obejrzały film dydaktyczny "Od ziarenka–do bochenka", który przypomniał o szacunku do daru Bożego jakim jest chleb.
W kilku sporych salach ekspozycyjnych uczestnicy wycieczki mieli okazję obejrzeć ciekawe zdjęcia z eksponatami, obok uszeregowane zostały wg cyklu zapewniającego otrzymania chleba, a więc - orka, sianie zboża, koszenie - zbiory, młócenie, mielenie oraz wypiek czyli piekarnie, cykl pracy w piekarni, piekarnie wojskowe, wypiek chleba w piecach wiejskich, przyrządy, urządzenia, formy.
Koniec zwiedzania – spożycie pachnących bułek, które uformowały własnoręcznie przedszkolaki i wesołe zabawy na muzealnym placu zabaw.

Czego każde dziecko chce,
Mama kocha, Mama wie najlepiej
Czego mi brakuje,
Czego potrzebuje,
Mama kocha, mama wie najlepiej…
Maj jest w Kościele miesiącem szczególnie poświęconym czci Matki Bożej. Słynne "majówki" - nabożeństwa, odprawiane wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i przydrożnych figurach, na stałe wpisały się w krajobraz Polski. Maluszki wraz siostrą, paniami i Panem Piotrem starały się, także nie zapomnieć o najlepszej Mamie. Dlatego też niejednokrotnie starały się nawiedzić pobliskie kapliczki czy figurki, śpiewając na cześć Matki Bożej.
18 maja 2018 roku w oddziale 5-6 latków świętowano Dzień Mamy i Taty. Uroczystość rozpoczęły wiersze na powitanie zebranych gości w wykonaniu czworga dzieci, które ułożyły z puzzli dwa najważniejsze słowa Mama i Tata. Po deklamacji wierszy na powitanie goście podziwiali pary tancerzy w popisowym tańcu Polka Warszawska.  Drama pt „Śpiąca Królewna” dostarczyła słuchaczom wiele wrażeń artystycznych, ale przede wszystkim przypomniała o wartości dobroci, która przynosi radość, piękno i miłość. Przedszkolna orkiestra wykonała dla rodziców trzy utwory: „Najlepsza drużyna to moja rodzina”, „Old MacDonald had a farm” i „Dziadek do orzechów”. Uroczystość zakończono wręczeniem podarunków dla rodziców w wykonaniu przedszkolaków.
Maj 2018 r. - Wycieczka do księgarni.

Dzieci z grupy maluszków w maju przynoszą do przedszkola swoje ulubione książeczki. Mało tego - przedszkolaki postanowiły wybrać się do pobliskiej księgarni prowadzonej przez księży Paulistów – Edycja św. Pawła. Podczas wizyty maluchy dowiedziały się jak wygląda praca w księgarni oraz jak należy obchodzić się z książkami. Panie pracujące tam przedstawiły ofertę wydawnictwa, w której znajdują się m.in. religijne książeczki dla dzieci, kolorowanki na każdy rok liturgiczny, biblie oraz kalendarze i czasopisma. Obejrzały maszyny, które były potrzebne do pierwszego drukowania książek. Bardzo dziękujemy za możliwość odwiedzin i  zobaczenia księgarni.
s. Samuela
Idzie wiosna
Puk, puk, puk ...w okienko!
- Wyjdźcie dzieci prędko.
Idzie już wiosenka
i słoneczko świeci.
Idzie piękna pani
z jasnymi włosami.
W zielonej sukience,
wyszytej kwiatami.
Wszystkie dzieci lubią przebywać na świeżym powietrzu. Dlatego gdy tylko pozwala na to odpowiednia pogoda, przedszkolaki wychodzą poza teren naszego przedszkola na spacery. Jest to dogodny czas na zabawę i naukę. Maluszki zamieniają się wówczas w detektywów. Poszukują i rozpoznają oznaki wiosny. Zachwycają się pierwszymi kwiatami i obserwują  świeże pąki na drzewach oraz z uśmiechem na twarzy nasłuchują śpiewu ptaków. Bardzo się cieszymy, że Pani Wiosna już do nas przybyła, a takich wiosennych spacerów będzie coraz więcej.
s.Samuela
Zgadnij kim jestem? Jestem lekarzem.
Co umiem robić? Choć ci pokażę.
Jak się dziś czujesz? Czy wszystko gra?
Czy twój organizm problem jakiś ma?
W dniu 27 Kwietnia  2018 r. odbyło się spotkanie z lekarzem internistą - dr Ireny Błaszczeć.  Uczestniczyły w nim przedszkolaki naszej placówki. Temat wizyty był związany z realizacją programu przedszkolnego. Pani doktor w sposób bardzo ciekawy i interesujący uświadomiła dzieci o konieczności spożywania zdrowej żywności oraz wszelkich witamin niezbędnych dla rozwoju organizmu. Prowadząca rozmawiała także o przełamywaniu lęku przed szczepieniami ochronnymi ponieważ są one potrzebne dla ochrony zdrowia. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze a mali uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat zasad zdrowego odżywiania się. Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu żadne z naszych dzieci nie będzie się bało wizyty w gabinecie lekarskim. Bardzo dziękujemy raz jeszcze za tak wiele cennych informacji i doświadczeń, które przeżyliśmy podczas tego spotkania.
s. Samuela
Halo panie Policjancie,
Zapytać się chcemy,
Jak coś złego zobaczymy,
Gdzie dzwonić możemy?
Ref: 997 taki numer mam.
Jeśli się coś dzieje,
Ja pomogę Wam./x2
Dnia 10.04.2018r. na zaproszenie  dzieci i nauczycieli przybyła do naszego przedszkola policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Częstochowie- Starszy Sierżant Beata Witos. Tego dnia dzieci z grupy starszaków i maluszków zgromadziły się w sali, aby powitać niecodziennego gościa. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna  jest  praca policjanta. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantki. W szczególności kajdanki, która wędrowały z ręki do reki oraz czapka. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczących ruchu drogowego, bezpiecznej zabawy  dzieci  zaśpiewały policjantce piosenkę i podarowały policyjny „lizak”. Dziękujemy Pani Sierżant Beacie za miłe spotkanie i życzymy bezpiecznej pracy!!!
s. Samuela
Wizyta Pani stomatolog w przedszkolu 14.03.2018r
„Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda…”- słowa tej piosenki znane są nam wszystkim doskonale. Codziennie, w domu i przedszkolu, dbamy o swoje ząbki, dokładnie czyszcząc je               i regularnie odwiedzając stomatologa. Tym razem jednak mieliśmy okazję gościć panią dentystkę w naszym przedszkolu, mamę Gabrysi. Pani Paulina opowiadała dzieciom, co należy robić, aby mieć zdrowe ząbki.             Z pomocą sztucznej szczeki, pokazała maluszkom jak prawidłowo i jak długo należy szczotkować ząbki. Dzieci dowiedziały się także, że powinniśmy unikać m.in. lizaczków, żelowych cukierków, a przede wszystkim chipsów, gdyż powodują, że ząbki zaczynają się psuć.  Nasz gość opowiedział też, w jaki sposób specjalnymi narzędziami oczyszcza ząbki dzieci, które odwiedzają ją w gabinecie wraz z rodzicami. Po zakończeniu spotkania podziękowaliśmy pani stomatolog za miłą wizytę i wręczyliśmy drobny upominek. Teraz jeszcze bardziej postaramy się dbać o nasze ząbki i chętnie odwiedzać stomatologa. Bardzo dziękujemy Pani Paulinie za wizytę w naszym przedszkolu i życzymy owocnej pracy!
Piesek do fryzjera poszedł:
- Proszę, tutaj są dwa grosze.
Włosy krótko ściąć mi proszę,
bo tych kudłów wprost nie znoszę!
Dziwi się fryzjerka młoda:
- Takich pięknych włosów szkoda.
Przecież taka psa uroda.
Lecz, pan płaci, a więc – zgoda!(...)
Dzisiaj w przedszkolu był wyjątkowy gość, ponieważ odwiedził dzieci pan fryzjer. Pan Dariusz,   zaprezentował przedszkolakom przyrządy, urządzenia i akcesoria niezbędne w zakładzie fryzjerskim. Niespodzianką był pokaz modelowania dziewczęcej i chłopięcej fryzury oraz fantazyjne uczesania warkoczy dziewczynkom. Podczas wizyty gościa wszyscy doskonale się bawili. Dzieci dowiedziały się o pracy fryzjera w salonie, poznały przybory fryzjerskie, przełamywały strach przed peleryną fryzjerską i nożyczkami do strzyżenia. Serdecznie Dziękujemy Panu Dariuszowi, za wizytę w naszym przedszkolu i życzymy dużo pięknych udanych fryzur…

Pierwszy dzień występów rodzinnych 27 luty 2018 r. - oddział 5-6 latków
W oddziale 5-6 latków podjęto inicjatywę występów rodzinnych, których głównym celem było rzetelniejsze przygotowanie dzieci do szkoły, a także integrację rodziców między sobą i wspólną zabawę.
Punktem wspólnym programu obu dni stanowiły piosenki w języku polskim - Najlepsza drużyna to moja rodzina, w języku angielskim - Bingo, w języku japońskim - To san jubi doko desu oraz w języku włoskim Il ragno, la mosca.
W pierwszy dzień występów mieliśmy przyjemność podziwiać Jasia i Olka G., którzy wraz z mamą zaprezentowali nam utwór Paweł i Gaweł, Gabrysię R. z rodzicami w Żuraw i Czapla, Tomka A. z rodzicami w wierszu Zebra, Maję M. z mamą Warzywa oraz dziewczynki Judytka ze swoją siostrą, a naszą absolwentką zaprezentowały przegląd piosenek poznanych w przedszkolu.

Drugi dzień występów rodzinnych 28 lutego 2018 r. - oddział 5-6 latków
Zaprezentowano część wspólną - piosenki w języku polskim, angielskim, włoskim i japońskim jak poprzedniego dnia w wykonaniu całego odddziału 5-6 latków. W dalszej części wystapił Dominik K. Opowiem wam bajkę, Jakub S. -  Kotki dwa, Inez K. zagrała piosenkę Ruda tańczy, którą zaśpiewała Maja D., Jan K. wyrecytował wiersz o kotku i myszce, a Nikola Ś. z bratem Kamilem i mamą wykonali teatrzyk o kotku, Franciszek Z. z mamą wystapił w wierszu Dzik, Miś. Wszystkie dzieci tego dnia otrzymały nagrody za wykonane przez siebie utwory i wspólne piosenki.
Uroczystość z okazji dnia Babci i Dziadka - 26 stycznia 2018 r.
26 stycznia 2018 roku w oddziale 5-6 latków odbył się Dzień Babci i Dziadka. Świętowanie rozpoczęły wiersze na powitanie, a w dalszym programie były: tańce Krakowiak i Trojak, piosenki i tańce: Styczeń jest, Moja Babcia lubi jazz, inscenizacja scenki Cztery Babcie, orkiestra Gore gwiazda i Pada Śnieg, piosenka Kochamy Was, Tiamo, J'aitame, Sto lat i życzenia błogosławieństwa Bożego dla kochanych babć i dziadków. Spotkanie zakończono uroczystym wręczeniem samodzielnie wykonanych laurek.
Uroczystość z okazji dnia Babci i Dziadka - 24 stycznia 2018 r.
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, jest jednak taki jeden szczególny dzień w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. Jest to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 24 stycznia w grupie maluszków odbyła się ta wspaniała uroczystość. Na wstępie dzieci wystąpiły dla zaproszonych gości recytując na tę okoliczność poznane wierszyki i śpiewając radosne piosenki. Nasi mali artyści, mogli przez to wyrazić, kochanym Babciom i Dziadkom, swoje podziękowanie za trud włożony w ich wychowanie i opiekę. Na koniec uroczystości wychowawcy grupy, zaprosili Babcie i Dziadków do wspólnej zabawy przy muzyce. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, a zaproszeni goście świetnie się bawili.  Wszystkim Babico i Dziadkom składamy jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia, życząc długich lat życia w zdrowiu i radości, a także pociech z wnucząt.
WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,
JAK CO ROKU W KARNAWALE

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, bo jest  atrakcją bardzo lubianą przez dzieci. Dostarcza on dzieciom wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 16.01.2018r. w naszym Przedszkolu. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów… i nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy  rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

           s. Samuela
 
Szukaj
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego