Pogrzeb s.Konsolaty Masztalerz - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Pogrzeb s.Konsolaty Masztalerz

Foto galeria
S. Konsolata Masztalerz, która przeżyła w Zgromadzeniu 63 lata, z czego prawie 40 w Grodzisku Maz., zmarła 26 kwietnia 2023 r. Jej pogrzeb odbył się 29 kwietnia 2023 r. Msza św. sprawowana była w kaplicy domu generalnego, tj. domu, za budowę którego Siostra odpowiadała i w którego powstanie włożyła wiele sił, czasu i wysiłku.
Eucharystii przewodniczył o. dr Piotr Paradowski OFMConv. z Zielonej Góry. Koncelebrowali ją: ks. prałat dr Jarosław Miętus, proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Grodzisku Maz., ks. Mieczysław Janiec, kapelan wspólnoty Sióstr z Ireny oraz ks. Wiesław Kosiński, kapelan wspólnoty Sióstr w Grodzisku Maz. W pogrzebie uczestniczyły Siostry z różnych placówek oraz rodzina zmarłej.
Siostra Konsolata urodziła się na Kresach Wschodnich, które opuściła wraz z rodzicami w styczniu 1945 r. Następnie ona i jej rodzina kilkakrotnie zmieniali miejsce zamieszkania. W 1954 r. ukończyła liceum i rozpoczęła pracę w charakterze kadrowej, następnie kasjerki i księgowej. W 1960 r. wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej. Pierwsze śluby złożyła w 1962 r., a wieczyste w roku 1968 (jedne i drugie w Przemyślu).
Posługiwała w domach pomocy społecznej prowadzonych przez Zgromadzenie (w Łące jako księgowa, w Irenie jako intendentka), wykonywała również pracę parafialną.
Dwukrotnie wchodziła w skład zarządu generalnego Zgromadzenia: w latach 1989–1995 była czwartą asystentką, a w latach 1995–2001 – ekonomką generalną.
Po przejściu na emeryturę nadal aktywnie włączała się w prace związane z troską o grodziski dom i ogród.
Zapamiętamy ją jako osobę o silnej wierze, wierną modlitwie, zdecydowaną w działaniu, obdarzoną zmysłem organizacyjnym, o silnej woli, wytrwałą, pracowitą, dokładną, kochającą Kościół, Zgromadzenie i Ojczyznę, potrafiącą współpracować z przedstawicielami władzy świeckiej.
Wróć do spisu treści