Grodzisk Mazowiecki - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Grodzisk Mazowiecki

Dzieła > Przedszkola

Przedszkole Niepubliczne Sióstr Opatrzności Bożej im. Aniołów Stróżów
w Grodzisku Mazowieckim


Przedszkole Niepubliczne Sióstr Opatrzności Bożej im. Aniołów Stróżów w Grodzisku Mazowieckim rozpoczęło swoją działalność w 2004 r. Został na ten cel adoptowany budynek gospodarczo – mieszkalny mieszczący się przy ul. Okrężnej 33.

Jest on usytuowany w pięknym, bezpiecznym i przyjaznym dzieciom miejscu. W pierwszym roku do trzy-oddziałowego przedszkola uczęszczało 60 dzieci. Liczba wychowanków z roku na rok wzrastała i w 2010 roku przystąpiono do rozbudowy przedszkola.
Obecnie w placówce mieści się pięć oddziałów obejmujących dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Do przedszkola uczęszcza około 140 dzieci.

Przedszkole dysponuje:

1. Pięcioma salami dydaktycznymi z łazienkami
2. Dużą salą gimnastyczną z łazienkami dla dzieci
3. Salą integracji sensorycznej
4. Szatniami dla poszczególnych grup
5. Gabinetem dla specjalistów (logopeda, pedagog, psycholog)
6. Gabinetem dyrektora.
7. Pokojem nauczycielskim.
8. Pomieszczeniami administracyjnymi.
9. Pomieszczeniami kuchennymi z zapleczem magazynowym
10. Strychem

Plac zabaw o powierzchni 901m²  wyposażony jest w sprzęt i urządzenia do zabaw na świeżym powietrzu a boisko obok sali gimnastycznej o powierzchni 162m² jest boiskiem wielozadaniowym służącym do ćwiczeń ruchowych na świeżym powietrzu jaki i miejscem zabaw podczas różnych uroczystości przedszkolnych
Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00. do 17.00. Opiekę wychowawczo-dydaktyczną nad dziećmi sprawują siostry jak i personel świecki.


Głównym celem przedszkola jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka w duchu wartości chrześcijańskich i patriotycznych z dużym współudziałem rodziców. Dzieci są wprowadzane w świat wiary poprzez modlitwę, katechezę i comiesięczną Mszę Św.

W przedszkolu prowadzone są też zajęcia rozwijające wszechstronną aktywność dzieci i ich zdolności muzyczne, plastyczne, teatralne, językowe i matematyczne. Do zajęć wspierających należą: j. angielski, rytmika, gimnastyka ogólnorozwojowa, taniec towarzyski, akrobatyka, logopedia oraz dodatkowo balet, judo, piłka nożna.

 
Od przedszkola się wszystko zaczyna!
 
 

Jaki wpływ na kształtowanie dziecięcych umysłów ma edukacja matematyczna i techniczna
w przedszkolu? Jak przygotować nasze pociechy do szkoły, aby odnosiły sukcesy edukacyjne? Jak to robić, aby przygotować nasze dzieci do liczenia i myślenia technicznego? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi uzyskały nauczycielki i nauczyciele pracujący w przedszkolach
w innowacyjnym kursie e-learningowym.

Od stycznia 2017 r. nasze Przedszkole im. Aniołów Stróżów uczestniczy w kursie e-learningowym „Skuteczne wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci wraz z edukacją matematyczną i techniczną w przedszkolu” organizowanym przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. (CZYTAJ DALEJ...)

 
Dzień Mamy 2020r w Przedszkolu Niepublicznym Sióstr Opatrzności Bożej:
Dzień Mamy i Taty
Dzień Mamy i Taty to bardzo ważne święto. Dlatego mimo, iż w tym roku dni te obchodzimy w trudnym czasie, w sytuacji, która „postawiła na głowie” nasz świat, nie zapominamy o najukochańszych osobach w naszym życiu. Naszym drogim Mamom i Tatom składamy najserdeczniejsze życzenia – zdrowia, wszelkiej pomyślności w nadchodzących dniach i pogody ducha, która pozwala przetrwać nawet pochmurne chwile, których oby było jak najmniej.
Turniej szachowy
W sobotę, 29 lutego 2020 r., w Przedszkolu im. Aniołów Stróżów odbył się turniej szachowy zorganizowany wespół z Gminą Grodzisk Mazowiecki. Prawie siedemdziesięcioro dzieci z grodziskich przedszkoli i szkół zmagało się z tą piękną i trudną dyscypliną, jaką jest gra w szachy. Rozgrywki stosownie do stopnia zaawansowania zawodników podzielone były na kategorie A, B i C. Dla niektórych uczestników był to pierwszy taki turniej, inni – mimo młodego wieku – to już prawdziwi weterani szachowych rozgrywek.
Z naszego przedszkola najlepszy wynik uzyskał Stanisław Raczyński-Studziński z grupy Dzielnych Sów, który zdobył puchar i otrzymał nagrodę.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości i życzymy sukcesów w kolejnych turniejach!
Nauka jazdy na łyżwach
 
Ferie są po to, żeby się bawić, uprawiać sport i nabierać sił do pracy w nowym półroczu. Przedszkolaki, zachęcone przez siostrę Kasjanę, spędziły drugi tydzień ferii, ucząc się jazdy na łyżwach.
 
Zajęcia odbywały się w Mini Akademii Łyżwiarstwa SALOS Wintersports w Żyrardowie.
 
Pod okiem doświadczonych instruktorów dzieci uczyły się najpierw utrzymywać równowagę na lodzie, jeździć, a wreszcie wykonywać pierwsze łyżwiarskie ewolucje. Zajęcia były dynamiczne i zróżnicowane, aby nikt się nie nudził i z ciekawością mógł poznać tajniki tego sportu.W Zakopanem
W czasie ferii, w dniach 9-14 lutego br., najstarsza grupa przedszkolaków, tj. Dzielne Sowy, wraz z absolwentami oraz sympatykami naszego przedszkola wybrała się w podróż w poszukiwaniu zimy. A że zimę najlepiej znaleźć w górach, zatem grodziska ekipa poszukiwawcza udała się do Zakopanego. Tam, pod czujnym okiem instruktorów, dzieci szlifowały swoje umiejętności w jeździe na nartach. Oczywiście, nie obyło się bez kilku upadków. Ale, jak powiedział niezapomniany Bogusław Kobiela w serialu pt. „Wojna domowa": „Jak się nie wywrócis, to się nie naucys”.
Wycieczka, poza sportowymi, miała też właściwości edukacyjne, bo jej uczestnicy odwiedzili Centrum Edukacji Przyrodniczej w Zakopanem, dzięki czemu mogli lepiej poznać tatrzańską florę i faunę oraz poszerzyć świadomość ekologiczną, tak ważną w obecnych czasach.
Dzieci, młodzież i opiekunowie wrócili z kolonii pełni wrażeń i z tęsknotą na kolejnym wyjazdem 😊
Nauka jazdy na łyżwach
Ferie są po to, żeby się bawić, uprawiać sport i nabierać sił do pracy w nowym półroczu. Przedszkolaki, zachęcone przez siostrę Kasjanę, spędziły drugi tydzień ferii, ucząc się jazdy na łyżwach.
Zajęcia odbywały się w Mini Akademii Łyżwiarstwa SALOS Wintersports w Żyrardowie.
Pod okiem doświadczonych instruktorów dzieci uczyły się najpierw utrzymywać równowagę na lodzie, jeździć, a wreszcie wykonywać pierwsze łyżwiarskie ewolucje. Zajęcia były dynamiczne i zróżnicowane, aby nikt się nie nudził i z ciekawością mógł poznać tajniki tego sportu.
Konkurs recytatorski pięciolatków
W grupie Żabek ( 5-latki) 6 lutego 2020 r. odbył się drugi konkurs recytatorski z cyklu „Świat zaczarowany w wierszach”. Tym razem dzieci z pomocą rodziców przygotowały wiersze o tematyce zimowej. Konkurs miał na celu zachęcenie dzieci do przezwyciężenia własnej nieśmiałości i rozwijanie ich zdolności recytatorskich. Gratulujemy jego uczestnikom: Zuzi, Helenie, Piotrusiowi, Nadii, Patrykowi, Mateuszowi W. , Mateuszowi B., Michałkowi, Amelce, Stasiowi oraz Oli.
W Fabryce Elfów
Grupa Dzielnych Sów 12 grudnia 2019 r. udała się w szczególne miejsce – do Fabryki Elfów. Pomocnicy Mikołaja wybrali sobie na siedzibę Stadion Narodowy w Warszawie i zaprosili dzieci do wspólnej zabawy. Przewodniczką dzieci po tej jedynej w swoim rodzaju fabryce była elfka Elka. Prowadziła je przez kolejne sale, w których wykonywały różne zadania, w tym uczyły się gry na bębenkach, rzucały śnieżkami, jeździły na muzycznych rowerach, grały w gry sprawnościowe i w ten sposób zdobywały kolejne nuty do melodii, którą z nich ułożyły i na zakończenie oddały Mikołajowi.
Wizyta w Fabryce Elfów trwała prawie trzy godziny i wprowadziła dzieci w świat Świętego Mikołaja, przygotowując je na zbliżające się Boże Narodzenie. Miłą pamiątką tej wycieczki są płyty ze świątecznymi piosenkami, które dzieci otrzymały na jej zakończenie.
Spotkanie ze św. Mikołajem
6 grudnia obchodzimy wspomnienie św. Mikołaja, który jest ulubionym świętym dzieci. Tego dnia także do naszego przedszkola zawitał św. Mikołaj ze swoją wesołą świtą, która zapewniła dzieciom cudowną zabawę. Okrągły, brzuchaty, niezwykle sympatyczny św. Mikołaj obdarzył każde dziecko upominkiem. Nie zapomniał też o pracownikach przedszkola. Każdy z nich otrzymał coś dla ciała – słodycze oraz dla ducha – bilety na „Polskie Betlejem” – spektakl w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Uczestnicy spotkania na zakończenie wspólnie zaśpiewali kolędy i serdecznie podziękowali Mikołajowi za podarunki i miłą atmosferę.
Imieniny Siostry Kasjany
3 grudnia obchodzi imieniny Siostra Kasjana – wychowawca grupy Dzielnych Sów. Z tej okazji dzieci i rodzice sprawili jej miłą niespodziankę: upominek, słodycze, a przede wszystkim specjalnie przygotowane na ten dzień wierszyki. Po odśpiewaniu tradycyjnego „Sto lat” dzieci wręczyły Solenizantce podarunki, a w zamian zostali przez Siostrę obdarzeni uśmiechem i poczęstowani łakociami.
Życzymy Siostrze wszelkiego dobra!
Ukulele
Od listopada przedszkolaki mogą poszerzyć swoje umiejętności o grę na ukulele. Zajęcia prowadzi pani Asia, która uczy dzieci podstaw gry na tym wdzięcznym czterostrunowym instrumencie. Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach, dzięki czemu poszerzają swoją wrażliwość muzyczną, wyostrzają słuch. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w każdej grupie i potrwają do wakacji.
Pożegnanie pani Ewy Maraszek-Hampel
Szeregi pracowników grodziskiego przedszkola 27 listopada 2019 r. opuściła pani Ewa Maraszek-Hampel. Pracowała w nim kilka lat, więc znały ją i lubiły nie tylko dzieci, ale też współpracownicy. Na pożegnanie dzieci wraz z rodzicami przygotowały jej wyjątkowy prezent – fotoksiążkę ze zdjęciami przedszkolaków. Dodatkowym prezentem było płótno z odrysowanym odciskiem dłoni każdego dziecka i jego własnoręcznym podpisem.
Konkurs piosenki patriotycznej
Aby krzewić ducha patriotyzmu wśród dzieci, s. Kajana Szalich 22 listopada br. zorganizowała w naszym przedszkolu trzecią już edycję Międzyprzedszkolnego Konkursu Piosenki Patriotycznej.
Wzięło w nim udział 23 dzieci z przedszkoli z Grodziska Mazowieckiego. Zawodnicy wykonywali piosenkę patriotyczną lub żołnierską. Rodzice zadbali o to, żeby dzieci wystąpiły w odpowiednim ubiorze odpowiadającym tematyce utworu, dlatego na scenie pojawiali się dzielni żołnierze oraz piękne panny.
Uczestnicy konkursu spisali się wspaniale, czego dowodem jest m.in. to, że jury przyznało aż trzy pierwsze miejsca, z których wszystkie przypadły dzieciom z naszego przedszkola Mikołajowi Brodowskiemu, Ignacemu Łajtarowi z grupy Dzielnych Sów oraz Helence Wieczorek z grupy Żabek.
Cieszymy się z tak wysokiego poziomu przygotowania dzieci do konkursu. To bardzo budujące, że w sercu małego jeszcze człowieka, jakim jest przedszkolak, żyje Polska.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na jego kolejną edycję.
Na przedstawieniu w Teatrze Lalka
 
Dzieci z grupy Żabek 13 listopada 2019 r. pojechały do Teatru Lalka na przedstawienie pt.:,,Krawiec Niteczka". Rozpięta pomiędzy pracownią krawiecką a niebem akcja teatralnej adaptacji baśni Kornela Makuszyńskiego zrobiła na dzieciach duże wrażenie. Przedszkolaki z zainteresowaniem śledziły pełną przygód i niebezpieczeństw drogę, jaką przebywa tytułowy bohater.
 
Wyjazd do teatru był również dla 5-latków sprawdzianem z umiejętności odpowiedniego zachowania się na ulicy, w kolejce WKD, w teatrze. Zdały go na 5!
Bal Świętych
31 października br. w Przedszkolu im. Aniołów Stróżów odbył się bal, ale nie zwyczajny bal, tylko Bal Świętych. Każde dziecko, które tylko miało na to ochotę, mogło tego dnia przebrać się za swojego patrona lub za świętego, którego najbardziej lubi. Była to również wspaniała okazja do poznania historii życia wybranego świętego. Podczas wesołej zabawy wśród skocznej muzyki za żywiołowym wodzirejem – św. Franciszkiem, tj. Wojtkiem Ikoniukiem, podążali święci: Maria, Julia, Anna, Piotr, Mikołaj, Krzysztof… oraz wielu innych.
Tego dnia rozstrzygnięto również konkurs na najpiękniejszą figurkę Świętego Patrona. Do jury wpłynęły 23 prace. Ogromna pomysłowość autorów prac i jakość ich wykonania sprawiły, że trudno było wyłonić zwycięzcę. Został nim Piotr Broński z grupy Żabek. Drugie miejsce zajął Mikołaj Brodowski z grupy Dzielne Sowy, a trzecie – Nikodem Szydłowski, również z grupy Dzielnych Sów. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz słodkości, a wszyscy uczestnicy – dyplomy i smakołyki. Prace konkursowe będzie można przez pewien czas oglądać w naszym przedszkolu.

Na czym polega zawód sportowca?
Rodzice naszych wychowanków wykonują różne profesje i bardzo chętnie dzielą się z dziećmi swoim doświadczeniem zawodowym. 23 października br. grupa Dzielnych Sów miała okazję zapoznać się z zawodem sportowca, gdyż tego dnia ich gościem był tata Dominika Pieniążka – pan Paweł, który jest prezesem Klubu UKS Sparta w Grodzisku Mazowieckim.
Pan Paweł pokazał dzieciom różne typy obuwia sportowego, piłek oraz innych przedmiotów potrzebnych do uprawiania różnych dyscyplin. Opowiedział jak ważne w sporcie są wytrwałość i dyscyplina, i jak ruch wpływa na nasze zdrowie.
Mamy nadzieję, że wśród przedszkolaków znacznie wzrosła chęć do uprawiania sportu.
Wizyta policjanta

18 października 2019 r. Przedszkole Aniołów Stróżów odwiedził… pan policjant. Starszy aspirant Sławomir Janowiec wyjaśnił dzieciom podstawowe zasady poruszania się pieszych na drodze, aby ich uczestnictwo w ruchu drogowym było jak najbezpieczniejsze. Największą frajdę sprawiło przedszkolakom obejrzenie z bliska policyjnego radiowozu, przymierzanie różnych policyjnych czapek oraz zakładanie i zdejmowanie kajdanek. Dzieci były zdumione, że są one tak ciężkie i trudne do zdjęcia. Nie zabrakło też zabawy różnymi sygnałami dźwiękowymi oraz świetlnymi emitowanymi przez policyjne auto. To była lekcja, którą dzieci powinny na długo zapamiętać i która, być może, pomoże im kiedyś uniknąć niebezpieczeństwa związanego z bardzo intensywnym ruchem na naszych ulicach.

Konkurs o Janie Pawle II
W październiku, jak co roku, obchodzimy Tydzień Papieski. Z tej racji w naszym przedszkolu został ogłoszony konkurs pt. „Jan Paweł II w oczach dziecka”. Zadaniem rodziców było przybliżenie swoim pociechom sylwetki papieża Polaka tak, aby dzieci mogły przedstawić go w dowolnej technice płaskiej. Do konkursu zgłoszono kilkanaście prac, które przedstawiały Jana Pawła II i symbole z nim związane: góry, różaniec, kremówki, dzieci. Wyłoniono trzech laureatów. Pierwsze miejsce zajął Aleksander Marcinkiewicz z grupy Tygrysów, II miejsce – Bruno Kraszewski z grupy Żabek, III miejsce – Ignacy Rybak, również z grupy Żabek. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodkości, a laureaci nagrody rzeczowe.

Koziołek Matołek z wizytą u dzieci
15 października 2019 r. odwiedziło przedszkole dwoje aktorów, którzy zaprezentowali luźną interpretację opowieści o Koziołku Matołku. Historia Koziołka maiła na celu nauczenie dzieci, że wszystko, co w życiu robimy – jeśli tylko się trochę postaramy – służy czemuś dobremu. Przedstawienie miało formę interaktywną – dzieci były zapraszane na scenę i uczestniczyły w skeczach. Na koniec przedszkolaki, aktorzy, siostry i panie utworzyli pociąg i wspólnie odśpiewali piosenkę „Jedzie pociąg z daleka”.


Konkurs Recytatorski wśród pięciolatków
W grupie „Żabek” 10 października br. odbyła się I edycja Konkursu Recytatorskiego pt. „Świat zaczarowany w wierszach” obejmującego wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.
Do udziału w Konkursie zgłosiło się 12 dzieci: Mateusz, Ola , Bruno, Michał, Nadia, Oliwia, Wiktor, Amelia, Łucja, Nina, Piotruś i Antoś. Jury w składzie: Katarzyna Siwek, s. Wenancja Jednac, Marzena Adach, Patrycja Zdziech przyznało każdemu uczestnikowi dyplom i nagrodę.
Chęć uczestnictwa w kolejnej edycji Konkursu wyrazili wszyscy uczestnicy, jak również niemal wszystkie pozostałe dzieci.


Hurra! Jemy lody własnego wyrobu!
Pani Ewa Maraszek-Hampel, pomysłodawczyni projektu „Kuchcikowo”, w którym dzieci każdego miesiąca będą poznawać inny rodzaj potraw, zdecydowała, że zapoznawanie sześciolatków z tajnikami kulinariów rozpocznie się od zgłębienia tajemnicy lodów.
Najpierw przedszkolaki obejrzały krótki filmik o produkcji lodów, potem poznały kilka ciekawostek związanych z tym produktem, a następnie przystąpiły do pracy. Każdy mógł wrzucić do specjalnej maszyny pyszne i zdrowe mrożone maliny i truskawki oraz kawałki czekolady. Po chwili nastąpiła najważniejsza i najprzyjemniejsza część zajęć kulinarnych, czyli degustacja. Uśmiechy na twarzach dzieci wskazywały, że lody się udały. Siostry i panie również były tego zdania i przyznały, że już czekają na więcej pysznych potraw w wykonaniu dzieci.

Koncert Pana Sprężynki
 
 
Cztero- i sześciolatki oraz dzieci z grupy integracyjnej z grodziskiego przedszkola uczestniczyły w koncercie muzycznym w wykonaniu Pana Sprężynki i zespołu muzycznego Bąbel Ziombel.
 
W trakcie występu dzieci wysłuchały autorskich utworów Pana Sprężynki, jak również znane dziecięce hity zaaranżowane w rytmach reggae, disco, folk.
 
Doskonale dobrany repertuar, kolorowe stroje, humorystyczna konferansjerka, wspólny taniec, śpiew, zabawa z muzykami zapewniły dzieciom wspaniałą rozrywkę.
 
Koncert realizowany w ramach trasy promującej teledysk Pana Sprężynki do piosenki pt. „Wyprawa do lasu” odbył się we wtorek, 8 października br., w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim..

Poczytaj mi, mamo, poczytaj mi, tato
W grodziskim przedszkolu ruszyła akcja pod hasłem: „Poczytaj mi, mamo, poczytaj mi, tato”, dlatego we wtorek, 8 października 2019 r., w grupie Dzielnych Sów Tatuś jednego z dzieci czytał sześciolatkom komiks pt. „Yakari i Grizli”.
Głównym celem podjętej inicjatywy jest rozwijanie u dziecka potrzeby kontaktu z książką, zachęcanie do słuchania bajek, wierszy i opowiadań w wykonaniu rodziców, a w przyszłości do samodzielnego czytania.
W ramach tego przedsięwzięcia zapraszamy rodziców przedszkolaków, by raz w miesiącu odwiedzali nasze przedszkole i czytali dzieciom książki, w tym ich ulubione bajki. Dla naszych przedszkolaków jest to wspaniała okazja nie tylko do zapoznania się z różnymi rodzajami literatury dziecięcej, ale również do spędzenia niepowtarzalnych chwil z rodzicami.

Na wycieczce w „Gościńcu Wiecha”
Na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę dzieci z grodziskiego przedszkola wyjechały 26 września br. Celem wyprawy był „Gościniec Wiecha” w Kawęczynie k. Tarczyna. Na miejscu dzieci zostały przywitane przez Gospodarza po staropolsku, tzn. chlebem i solą, a następnie rozpoczęły zwiedzanie skansenu, gdzie mogły poznać życie i zwyczaje dawnych ludzi. W kuźni i w piekarni przedszkolaki zapoznały się z pracą kowala i piekarza. Dowiedziały się również jak powstaje chleb – „od ziarenka do bochenka”. Ale chyba największą atrakcją była dla dzieci przejażdżka traktorem przez łąki i pastwiska. Emocji było co niemiara! Dzieci żałowały, że podróż trwała tak krótko.

Mini Playback Show w Przedszkolu im. Aniołów Stróżów
W czwartek, 3 października 2019 r., z inicjatywy pani Ani, która prowadzi z dziećmi zajęcia z rytmiki, w Przedszkolu Sióstr Opatrzności Bożej im. Aniołów Stróżów odbył się Mini Playback Show.
Dzieci wcielały się w rolę wokalistów i muzyków swoich ulubionych utworów muzycznych. Możliwość zaprezentowania się na scenie w przebraniu gwiazdy muzyki sprawiła dzieciom wiele radości. Przy okazji występów objawiły się też nowe talenty.

Dzień Aniołów Stróżów w przedszkolu w Grodzisku Maz.
Drugi dzień października w grodziskim przedszkolu co roku obchodzony jest wyjątkowo uroczyście. Cała społeczność przedszkola świętuje wówczas Dzień Aniołów Stróżów, które mu patronują.
Tego dnia odbyła się zabawa taneczna, której motywem przewodnim był Anioł Stróż, dzieci rozwiązywały również quiz dotyczący wiedzy o duchach anielskich oraz miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, który polegał na przedstawieniu – w dowolnej technice – Anioła Stróża.
Wyłoniono zwycięzców konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych, ale każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz figurkę aniołka. Wszystkie prace zostały wystawione w głównym korytarzu, aby każdy, kto odwiedzi przedszkole, mógł podziwiać prace dzieci.
Na zakończenie dnia wszystkie grupy uczestniczyły w projekcji filmu „Mały Anioł” zachęcającego dzieci do bycia aniołem stróżem dla swoich kolegów i koleżanek.

Dzień kropki
Obchodzony 15 września br. Dzień Kropki to świętowanie kreatywności, odwagi i zabawy. W naszym przedszkolu to był naprawdę dzień pełen kropek. Poznaliśmy małą Vashti, która dzięki narysowanej przez siebie malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce odkryła swoje możliwości i dzięki której my również odkrywaliśmy swoje talenty. Powstały kropkowe dzieła i drzewo talentów naszej przedszkolnej wspólnoty, czyli dzieci, rodziców i pracowników


Przedszkolaki w zoo
Dzielne Sowy – dzieci z najstarszej grupy w naszym przedszkolu – udały się 13 września 2019 r. na wycieczkę do ZOO Safari w Borysowie pod Łodzią. Ponieważ teren ZOO jest bardzo duży – to aż 22 ha! - sześciolatki zwiedziły go najpierw specjalną kolejką, która obwiozła je wokół wszystkich wybiegów, aby mogły zobaczyć żyjące tam zwierzęta. Znajduje się tam około 90 gatunków zwierząt z całego świata, m.in. różne rodzaje antylop, zebry, żyrafa, wielbłądy, ale też drapieżniki takie jak białe lwy, tygrysy czy australijskie psy dingo.
 
Dzieciom bardzo spodobała się foka o imieniu Dawid oraz urocze surykatki. Po pysznym obiedzie sześciolatki uczestniczyły w lekcji edukacyjnej, podczas której poznały wiele ciekawostek na temat trzech gatunków zwierząt: agamy brodatej, żółwia stepowego oraz tenreka, spokrewnionego ze znanym dobrze w Polsce jeżem. Pracownik zoo pokazał przedszkolakom przedstawicieli tych gatunków, zwierzęta można ich było pogłaskać, przyjrzeć się z bliska, poczuć, jak twarda jest skorupa żółwia, czy kolce jeża naprawdę kłują i czy agama brodata jest miła w dotyku.
 
Takie bliskie spotkania ze zwierzętami przybliżają dzieciom świat przyrody, uczą je szacunku i empatii, poszerzają horyzonty i rozbudzają ciekawość.

Zielona Noc w Przedszkolu

Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019 w Przedszkolu w Grodzisku Maz.

13.06.2019r.w grupie ŻABEK odbyło się Zakończenie Roku. Był to wyjątkowy dzień pełen pozytywnych emocji. Inscenizacja o tematyce wakacyjnej zakończyła się burzą oklasków. Na koniec s.Wenancja i p. Marzenka wręczyły dzieciom dyplomy i tabla. Wspólne zdjęcie uwieczniło ten moment na długie lata.

30 maja 2019r. w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziecka. Plan dnia był zapełniony po brzegi zabawą i tym co dzieci lubią najbardziej – lodami i popcornem. Dmuchańce, pokazy chemiczne i ciągła zabawa sprawiły, że wiele dzieci miało odtąd jedno marzenie – by Dzień Dziecka był codziennie…
Wróć do spisu treści