Visp - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Visp

Misje > Szwajcaria
25.06.2019 r. – Visp
Nasz podopieczny pochodzący z Archidiecezjii Katowickiej Ks. Józef Pospiech dziekował za 80 lat kapłaństwa. W uroczystej Eucharystti uczestniczyli kapłani miejsca. Do wspólnego świętowania dołączył Ks. Bp.diecezjii Sion Jean Marii Lovey. Ks. Józef mimo swojego wieku - ma 103 lata, jest bardzo aktywnym kapłanem, pełni posluge w konfesjonale i prowadzi kierownictwo duchowe. Niech Jezus błogosławi Ks. Jozefowi.
Zapraszamy do fotogalerii.

Poniedziałek po Zesłaniu Ducha wraz z Polonią modliliśmy się u stóp Czarnej Madonny z Einsindeln. Słowo Boże wygłosił do nas ks.dr.Artur Czastkiewicz  - Delegat Biskupi ds.Migrantow.W słowie wygłoszonym do nas przypomniał nam rolę Maryi w naszym życiu, jak wielkich rzeczy Ona może dokonać. Zapraszamy do Fotogalerii.
Świętowanie przy stole wigilijnym rozpoczęłyśmy od przeczytania fragmentu z Ewangelii według relacji św. Łukasza, który przypomniał nam wydarzenia, które miały miejsce w Betlejem, następnie była wspólna modlitwa i łamanie się opłatkiem. W tym roku  na Wigilie dołączyła do nas Wspólnota Sióstr ze Sionu, przy stole obecny był nasz spowiednik, kapelan naszego domu oraz ks. senior który 24 grudnia skończył 103 lata .

Po wieczerzy wigilijnej, odbyło się świętowanie przy stole Eucharystycznym do którego dołączyła nasza Polonia. Zapraszamy do Galerii.
Trwajac w nowennie przed uroczystoscia Bozego Narodzenia nasi podopieczni wraz z rodzinami w naszym Domu Starcow celebrowali wspolnie przedsmak  Bożego Narodzenia. Uroczystość rozpoczyela  sie EUCHARYSTIĄ ktorej przewodniczyl proboszcz naszej parafii ks.Venetz Pascal, nasz kapelan ks.Jan Anders oraz ks. senior Józef Pospiech. W uroczystości brał udział dyrektor Beno Tscherig i nasza nowa pani Dyrektor Anette Weidmann. Było wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Bardzo milym akcentem byl wystep dziei z pobliskiego Przedszkola ktorzy przybyli aby umilić popołudnie naszym Seniorom swoim spiewem i wierszami. Na zakończenie uroczystości nasi Podopieczni otrzymali upominki. Był to bardzo radosny czas. Jezu bądź Uwielbiony w życiu naszych podopiecznych. Dodawaj im sił w ostatnim etapie ich życia. Zapraszamy do Fotogalerii.
Pielgrzymka na przełęcz św. Bernarda
W ostatnią sobotę sierpnia nasza wspólnota Polonijna spotkała się u M.B Częstochowskiej na przełęczy św. Bernarda. Przełęcz ta jest na wysokości 2469 m.n.p.m. Znajduje się tu klasztor Kanoników Regularnych założony przez św. Bernarda z Menthon. Powstał on głównie z myślą służenia pomocą zagubionym lub zmęczonym turystom. W tym roku nasze spotkanie zaszczycił Bp.Zbigniew Zieliński z diecezji gdańskiej. Podczas Eucharystii udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży polonijnej. Po wspólnej modlitwie był czas na agape. Niech Jezus będzie uwielbiony w naszej Polonii.

             
         
       
   
                                 
     
21.06.2018 r. Szwajcarię odwiedził papież Franciszek. Również my uczestniczyłyśmy w uroczystej Mszy Św. która była centralnym momentem spotkania z Katolikami w Szwajcarjii. Było to niesamowite przeżycie podczas tej ekumenicznej pielgrzymki. Papieska homilia była medytacją nad modlitwą ,,Ojcze Nasz "osnutą wokół trzech słów: Ojciec, chleb, przebaczenie. Drogie Siostry prosimy was o modlitwę za Kościół w Szwajcarii. Niech Jezus błogosławi tej Ziemi. Zapraszamy do fotogalerii.

Maj 2018 r. - Pielgrzymka Polonijna
Poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świetego wpisany jest jako Polonijna Pielgrzymka do Einsiedel. Einsiedel to najważniejsze w Szwajcarjii Sanktuarium Maryjne. W kościele Ojców Benedyktynów znajduje sie cudowna figurka czarnej Madonny. Opactwo Benedyktynów stanowi ważny punkt na szlaku św. Jakuba do Santiago de Compstella. Nasza wspólnota rownież uczestniczyła w tym spotkaniu Polonijnym. Centralnym punktem spotkania była Eucharystia na której zgromadzila sie Polonia wraz ze swoimi duszpasterzami poslugującymi w Ośrodkach Polonijnych wraz rektorem PMK w Szwajcarjii ks. Krzysztofem Wojtkiewiczem. Po Eucharystii odśpiewaliśmy wspólnie Litanię Loretańską i dokonaliśmy Aktu ponownego oddania się i zawierzenia Maryji. Nie zabrakło również wspólnego spotkania na Agapie.
Wielkanoc 2018 w Visp w Szwajcarii:
W tym Roku nasza wspolnota Polonijna bardzo aktywnie zaangażowała sie w cale Triduum Paschalne.Niech Jezus Błogosławi naszym Rodakom mieszkającym w Szwajcarii. Radosnego Alleluja.
Razem z Nami przeżywali też Triduum Paschalne nasi Podopieczni. Niech Jezus Zmartwychwstały wspiera ich w cierpieniu, bólu i samotności
Zapraszamy do Fotogalerii
4 marca 2018 r.
W naszej kaplicy odbyła się Msza św. połączona z kazaniem pasyjnym dla Polonii zamieszkałej w naszej okolicy. Mszę św. odprawił i Słowo Boże wygłosił Ks.Jan Anders -kapelan miejscowej wspólnty. Po wspólnym odśpiewaniu Gorzkich żali odbyło się ucałowanie relikwi Krzyża Świętego.
Marzec 2018 – wizytacja kanoniczna
W naszej Wspólnocie w Visp w dniach 1.03-2.03.2018 r. miała miejsce wizytacja kanoniczna Matki Generalnej Antoniny Kasjaniuk. Matka zapoznała się z naszą pracą i życiem wspólnoty. Zawierzyłyśmy każdą z osobna, nasza prace, radości i troski Opatrzności Bożej. Na zakończenie wizytacji Visp odbyło się spotkanie dwóch Wspólnot pracujących w Szwajcarii z Matką Generalną. Dziękujemy Kochanej Matce za trud przybycia do naszej Wspólnoty, za cenne rady i wskazówki, za troskę o każdą z nas  oraz za czas nam poświęcony.

Visp - Szwajcaria - 25 Marca 2015 r. -  Uroczystość Zwiastowania Pańskiego -
Jubileusz 25 - lecia Profesji zakonnej
S. Oktawii Chilickiej  i S. Izabeli Sobolewskiej


Gdy popatrzymy na Maryje nasze serca otwierają się nadzieje bo widzimy, jak wielkie rzeczy dokonuje Bóg, gdy w pokorze zgadzamy się na wypełnienie JEGO woli ….(św. J.P II, 2004r.).                                                       
25 Marca - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to Dzień Świętości Życia, … w tym dniu również Wspólnoty Sióstr w Szwajcarii świętowały Srebrny Jubileusz życia ślubami zakonnymi S. Oktawii Chilickiej i S. Izabeli Sobolewskiej.
         W kaplicy domowej w Visp, o godz. 12.00 zgromadzeni Kapłani, Siostry z dwóch Wspólnot zakonnych - Sion i Visp - oraz zaproszeni goście uczestniczyli w uroczystej Mszy św. Jubileuszowej. Mszy św. przewodniczył Ks. Jan Anders kapelan domu w Visp, współkoncelebrowali zaprzyjaźnieni kapłani: Ks. Zenon, Ks. Marek i ks. Andrzej. Siostry Jubilatki wspólnie  odnowiły   profesję  zakonną, a na zakończenie liturgii zostało wyśpiewane uroczyste Te Dum …, dziękując Bogu  za dar powołania i wytrwania Sióstr Jubilatek.
        W zanoszonych modlitwach pamiętano także o S. Helenie,  która  w Japonii złożyła w tym dniu pierwszą Profesję zakonną, a także o naszym Zgromadzeniu, prosząc o Boże Błogosławieństwo i dar nowych powołań.
        Życzenia które były składane Siostrom Jubilatkom, zawierały prośbę,  by miłość Jezusa pomnażała się w ich sercach, aby w dalszym życiu towarzyszyła im głęboka świadomość, że są kochane przez Boga bez względu na wszystko.
     

      

9 - 11 października 2014 r. - wizytacja kanoniczna w Visp

W dniach od 9 do 11 października 2014 r. nasza Wspólnota w Visp przeżywała wizytację kanoniczną. Wizytację przeprowadziła Matka generalna Antonina Kasjaniuk wraz z S. Marią Kaproń - wikarią generalną Zgromadzenia.
Matka Generalna wraz z Siostrą Marią przyleciały do Szwajcarii 6 października i rozpoczęły pobyt we wspólnocie w Sion. Obie wspólnoty przywitały Matkę wraz z Siostrą Marią u Sióstr w Sion.
Szkoda że pobyt Matki był tak krótki. Nie było czasu na pokazanie piękna alpejskich gór.
10 października wspólną kolacją z Siostrami z Sion pożegnałyśmy Matkę Generalną i Siostrę Marię.

2 luty 2013 r. - Dzień Życia Konsekrowanego

Boże Narodzenie

Dom i zakład pracy Sióstr w Visp w Szwajcarii.Praca wśród chorych.


Jubileusz S. Marcjanny Iskrzyckiej
  Nasza wspólnota z Visp w tym roku trwa w dziękczynieniu za 25 lat konsekracji zakonnej S. Marcjanny Iskrzyckiej. Podczas uroczystej Mszy św. Jubileuszowej pod przewodnictwem Ks. Biskupa K. Zadarko, na którą przebyli zaproszeni goście i wszyscy mieszkańcy domu S. Marcjanna odnowiła śluby zakonne. Dziękczynienie za dar powołania i trwania na obranej drodze - składały wraz z nami Siostry ze Sionu i zaproszeni goście. Wśród nich byli Polacy, którzy uczestniczą w comiesięcznej Mszy św. organizowanej dla nich w naszej kaplicy. Po Mszy św. były życzenia i wspólna agapa.
Dziękujemy Bogu za te chwile, za radość i życzliwość a Siostrze Marcjannie życzymy wielu Łask i Bożego Błogosławieństwa.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Wróć do spisu treści