Świadectwo s.Immakulaty - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Świadectwo s.Immakulaty

Foto galeria
Głód Obecności Boga
Lubimy przeglądać strony internetowe w poszukiwaniu najnowszych informacji o świecie i człowieku. Z niemałym zainteresowaniem oglądamy zdjęcia i filmy, które pozwalają nam choć przez krótką chwilę zapomnieć o rzeczywistości, w której żyjemy. Jednak zatrzymanie się na parę minut przed Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie wydaje się nam niekiedy bezowocną modlitwą, na którą nie warto poświęcać czasu. Kawałek Opłatka swoją prostotą i bielą bardzo mało lub prawie nic nie mówi naszym zmysłom, że tutaj rzeczywiście jest obecny Pan i Bóg mój. Wpatrzeni w ekrany urządzeń elektronicznych coraz rzadziej pozwalamy sobie na momenty ciszy. Trudno nam uwierzyć w Eucharystyczną Obecność Prawdziwego Boga i Człowieka, Jezusa Chrystusa, przebywającego w tabernakulach naszych świątyń. Tymczasem to właśnie Jezus najlepiej zna nasze dusze i często poranione serca i jedynie On ma odpowiedź na pytania, które skrywamy czasem nawet sami przed sobą.
W moim życiu zakonnym odkrywam niezgłębione bogactwa Chrystusa żyjącego w Eucharystii, a godzina adoracji dziennie to za mało, by nasycić się Jego obecnością i czułą, cierpliwą miłością. Zdaję sobie sprawę, że przed moim spotkaniem z Panem podczas adoracji Najświętszego Sakramentu muszę odważnie zostawić wszystko, co mnie od Niego oddziela, bo jak sam powiedział: ,,Nikt nie może dwom panom służyć” (Mt 6, 24). Jezus sam zajmuje się myślami, które nie pozwalają na radosne przebywanie w Jego obecności. Uczy mnie codziennie trudnej sztuki słuchania, która przynosi błogosławione owoce, ponieważ okazuje się, że Pan ma więcej do powiedzenia niż ja, jeżeli tylko zechcę wsłuchać się w ciszę Jego Eucharystycznego Serca.
W czasie, kiedy wielu osobom brakuje pewnie fizycznej obecności kogoś drugiego, Jego Obecność w Najświętszym Sakramencie jest wspaniałym lekarstwem na lęk, smutek i samotność. Z tajemnicy pozornie tylko milczącej Hostii przemawia do nas Jezus, Światłość świata, aby wnieść w nasze życie nową nadzieję i zapewnić, że jest blisko i bezgranicznie nas kocha. Nie usłyszymy Jego głosu ani nie odkryjemy miłującego spojrzenia Jego oczu, jeżeli z głębi duszy nie zapragniemy spotkać z Nim na adoracji, gdzie można być zawsze sobą, nawet z całym bagażem grzechów, doświadczeń i pytań o dzień jutrzejszy. Trzeba nam nade wszystko żywej wiary w obecność Pana w Najświętszym Sakramencie Ołtarza i ufnego powierzenia Mu siebie oraz wszystkich trosk i obaw.
Może teraz bardziej niż kiedykolwiek zechciejmy zatrzymać się przed Tym, który naprawdę pragnie naszego szczęścia, a Jego zapewnienie: ,,Oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata” (Mt 28, 20b), niech będzie gwarancją, że kto wierzy w Chrystusa, nigdy nie jest sam (Benedykt XVI).
Wróć do spisu treści