Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

     17 lipiec 2016 r. - Obłóczyny - Grodzisk Maz.

W dniu 17 lipca br. w 149 rocznicę zatwierdzenia Zgromadzenia na prawie papieskim, w naszym Zgromadzeniu miała miejsce uroczystość obłóczyn postulantek Alicji Dudek, Beaty Kulesz i Joanny Szela. Uroczystość rozpoczęła się w kaplicy domu generalnego o godz. 16.30 poświęceniem habitów przez Ks. Kapelana Wiesława Kosińskiego. Następnie w sali św. Ignacego odbyło się obleczenie postulantek, po czym w szatach zakonnych udały się do kaplicy, gdzie z całą Wspólnotą domu generalnego uczestniczyły w Eucharystii sprawowanej w ich intencji. Podczas Mszy świętej postulantki wyraziły swoją prośbę o przyjęcie do Nowicjatu. Matka Generalna Antonina Kasjaniuk po wysłuchaniu prośby przyjęła je na kolejny etap ich formacji, nadając zakonne imiona: Alicja - S. Michała, Beata - S. Agata i Joanna - S. Katarzyna. Od tego momentu wspólnota nowicjacka powiększyła się o trzy Siostry. Przed rozesłaniem Ks. Kapelan osobiście wręczył Siostrom nowicjuszkom Pisma święte, aby Słowo Boże każdego dnia prowadziło je na drodze powołania.
Po zakończonej  Mszy św. zostały uroczyście i radośnie wprowadzone za kaluzurę Nowicjatu, gdzie przy współpracy z S. Mistrzynią Jonataną Papińską przez najbliższe dwa lata odbywać będą czas formacji.
Życzymy Kochanym Siostrom Nowicjuszkom bliskości Pana, wielu łask i otwartości serc na czas formacji. Niech wstawia się za Wami Maryja - Matka pięknej miłości.
A.M.D.G.

Wróć do spisu treści