Dziękczynienie w DPS w Irenie - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Dziękczynienie w DPS w Irenie

Foto galeria
17. 12. 2016 r. – Dziękczynienie w DPS w Irenie
   Nasz dom, to dzieło Bożej Opatrzności.
17 grudnia dziękowaliśmy Panu Bogu i ludziom za odrestaurowany i odbudowany dom.
Dom w Irenie istnieje od 1957 roku i ma już swoją historię. To było dziękczynienie za wszystkie lata jego działalności, ale szczególnie za ostatni okres – czas wielkiej rozbudowy Domu Pomocy Społecznej, która rozpoczęła się w 2000 roku. Dziś nasz dom nabrał nowego kształtu i blasku. Spełnia też wymagane standardy i może być domem dla tak wielu osób potrzebujących opieki i pomocy.
  Nasze świętowanie uświetniła obecność Szanownych gości. kapłanów, którzy koncelebrowali Mszę św.: Ks. Proboszcza Henryka Krzyżanowskiego i Ks. Kapelana Pawła Gutka. Obecna była Matka gen. Antonina Kasjaniuk i Siostry z Zarządu: s. Przeł. Rozanna Gładysz i s. Ekonomka Honorata Janowicz. Zaszczycili nas również swą obecnością: Starosta naszego Stalowowolskiego Powiatu Pan Janusz Zarzeczny, Skarbnik Powiatu Pani Elżbieta Kulpa, Dyrektor PCPR Pan Tomasz Brymora oraz Burmistrz Zaklikowa Pan Zdzisław Wójcik. Świętowały siostry, pracownicy i mieszkanki DPS.
Wszystko rozpoczęło się Mszą św. o godz. 12. 00, następnie zobaczyliśmy jasełka przedstawione przez nasze mieszkanki i dzieci zintegrowane przy naszym domu. Jasełka przygotowała s. Damaris Fabiś . Następnie przeszliśmy do odremontowanego dworku gdzie nastąpiło jego poświęcenie. Poczęstunkiem zakończyło się nasze wspólne świętowanie.
Dziękując za otrzymane łaski i dary prosimy dobrego Boga o opiekę na dalsze lata życia i posługi w naszym domu.
s. Zdzisława Swoboda
Wróć do spisu treści