20-23.10.2016r. zjazd formacyjny - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

20-23.10.2016r. zjazd formacyjny

Foto galeria
20 – 23 października 2016 r. – Spotkanie formacyjne w Grodzisku Maz.

Rachunek sumienia na nowo odczytany, to temat wiodący spotkania formacyjnego, które odbyło się w Grodzisku Maz., w domu generalnym w dniach od 20 do 23 października 2016 r. W spotkaniu wzięło udział 37 Sióstr. Prowadzącym spotkanie był o. Artur Wenner SJ z Częstochowy, który na co dzień posługuje w Centrum Duchowości Ojców Jezuitów w Częstochowie. Była to wspaniała okazja, by zatrzymać się, zagłębić i zachwycić tą wyjątkową modlitwą jaką jest rachunek sumienia. Mogłyśmy przekonać się, że praktykowanie codziennego rachunku sumienia daje nam możliwość rozwoju duchowego, głębszego poznania siebie, a w konsekwencji prowadzi do takiej postawy, że żyjemy w sposób odpowiedzialny w głębokiej i zażyłej relacji z Panem. Jesteśmy wdzięczne o. Arturowi za przekazane treści i posługę wśród nas.
Cieszymy się również ze spotkania z naszą Matką Generalną Antoniną Kasjaniuk i jesteśmy wdzięczne za przekazane nam treści dotyczące tożsamości osoby konsekrowanej, duchowości Siostry Opatrzności Bożej, za wszystkie cenne wskazania i pouczenia.
Każde spotkanie, również to nasze, tworzyły osoby, które sobą bardzo ubogacały. Jest to piękne doświadczenie spotkania z Siostrami, często po wielu latach. Nasze spotkania, dzielenie się sobą i doświadczeniami oraz wspólna rekreacja na długo pozostaną w naszej pamięci. Bogu niech będą dzięki za Jego miłość i za dar tego spotkania formacyjnego. Dziękujemy też Matce Generalnej i S. Marii – naszej Mistrzyni za zorganizowanie tego spotkania i troskę o nasz duchowy rozwój.

Wróć do spisu treści