2017 - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

2017

Archiwum
27.12.2017 r. - 2.01.2018 r. - Rekolekcje w Grodzisku Maz.
Jak co roku na przełomie roku w domu generalnym w Grodzisku Maz. odbyła się pierwsza seria rekolekcji zakonnych dla Sióstr. W rekolekcjach wzięły udział Siostry z różnych placówek w Polsce i z za granicy (Szwajcaria i Ukraina), przewodniczył O. dr Tomasz Zamorski OP. W pierwszą godzinę Nowego 2018 Roku Siostry modliły się podczas Mszy św., prosząc Pana, by wszystkie pozostałe godziny i minuty tego Jubileuszowego dla Zgromadzenia Roku, Bóg Trójjedyny uświęcał swoją łaską. Umocnione Bożymi darami i łaskami Siostry, powróciły do swoich domów zakonnych z nadzieją i odwagą do podejmowania kolejnych zadań w duchu charyzmatu Zgromadzenia.
FOTORELACJA

Grodzisk Maz. - 20 grudnia 2017 r.
Z wiarą i ufnością w Boże Miłosierdzie informujemy, że 20 grudnia 2017 w Łące k/Rzeszowa w 96 roku życia zmarła Siostra Adela Wiśniewska. W Zgromadzeniu przeżyła 68 lat. Prosimy o modlitwę w intencji naszej  zmarłej Siostry Adeli, by Miłosierny Pan przebaczył Jej grzechy i przyjął Ją do swojej chwały  nieba.

FOTORELACJA Z POGRZEBU

Jubileusz 160 – lecia istnienia i działalności Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej
Dzień 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP to patronalne święto  Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej i data jego powstania. W tym roku to data szczególna, bo to właśnie 160 lat temu nasza Matka Założycielka Sł. Boża  Antonina Mirska w katedrze lwowskiej złożyła pierwsze śluby i dzień ten datowany jest jako początek naszego Zgromadzenia.
Centralne uroczystości dziękczynienia Panu Bogu w Trójcy Jedynemu za dar Zgromadzenia, jego obecność i działalność w Kościele oraz za jego Założycielkę Sługę Bożą Matkę Antoninę Mirską odbyły się dnia 10 grudnia 2017 r. w domu generalnym w Grodzisku Maz.(CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA
Rozmowa z Matką Generalna Antoniną Kasjaniuk w Radiu  Bogoria.

18 listopada 2017 r. – poświęcenie kaplicy w domu zakonnym w Zbrosławicach
18 listopada 2017 roku w domu Sióstr Opatrzności Bożej w Zbrosławicach odbyło się  poświęcenie kaplicy pod wezwaniem  Podwyższenia  Krzyża Świętego. Msza św., której przewodniczył Ks. Dziekan Zbigniew Wnękowicz została odprawiona o godz. 11.30.W uroczystości uczestniczyli również: Ks. Proboszcz Romuald Kokoszka oraz wspólnota Ojców Kamilianów ze Zbrosławic. Na tę Uroczystość przybyła Matka Generalna Antonina Kasjaniuk wraz z Siostrą Wikarią Marią Kaproń i Siostrą Ekonomką Honoratą Janowicz. Swoją obecnością zaszczycili nas również Państwo Wołczykowie którzy byli wykonawcami ołtarza do naszej Kaplicy.Po Mszy św. wszyscy zostali zaproszeni na radosne spotkanie przy stole.
        Dziękujemy Bożej Opatrzności za ten dzień w którym zamieszkał z nami Pan.
FOTORELACJA

9 – 12 listopada 2017 r. – Grodzisk Maz. - Spotkanie formacyjne Sióstr PrzełożonychW dniach od 9 do 12 listopada 2017 r. w domu generalnym w Grodzisku Maz., odbyło spotkanie formacyjne Sióstr Przełożonych i Sióstr Mistrzyń poszczególnych etapów formacji.   W spotkaniu uczestniczyło 35 Sióstr posługujących we Wspólnotach w Polsce i za granicą (Szwajcaria i Ukraina). (CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA

Jubileusz 25-lecia pracy Sióstr Opatrzności Bożej w Równem (Ukraina)29.10.2017 r.W niedzielę 29.10.2017 r.  w kościele parafialnym pw. Św. Ap. Piotra i Pawła odbyła się Uroczystość Jubileuszowa 25-lecia pracy Sióstr  Opatrzności Bożej w Równem. Parafianie i zaproszeni goście uczestniczyli w modlitwie dziękczynnej na dwóch Mszach św. – o godz. 9.00 i o godz. 11.00.(CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA

Grodzisk Maz. - 27 października 2017 r.
Z ufnością w  Boże  Miłosierdzie i chrześcijańską nadzieją informujemy, że dnia 27  października  2017 r.,w domu generalnym Grodzisku Maz., w wieku 88 lat  zmarła Siostra  Efrema Łukasik.
Prosimy  o modlitwę w  intencji naszej  Drogiej Siostry Efremy, by Miłosierny  Pan przebaczył Jej  grzechy i przyjął Ją do chwały  nieba.
Pogrzeb  zmarłej Siostry  odbył się 31 października br. o godz. 12.00 w  kaplicy domu generalnego, po  czym ciało Jej złożone zostało na nowym  cmentarzu w Grodzisku Maz.  
FOTORELACJA

8 października 2017 r. - Jubileusz 80 – lecia posługi Sióstr Opatrzności Bożej w Międzyrzecu Podlaskim
Bogu w Trójcy Jedynemu niech będą dzięki za posługę Sióstr na podlaskiej ziemi.
W dniu 8 października 2017 roku jubileuszowe dziękczynienie rozpoczęło się od uczestnictwa we Mszy Świętej w kościele  świętego Józefa. Eucharystii przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda – ordynariusz diecezji siedleckiej. Koncelebrowali kapłani: Ks. Infułat  Kazimierz  Korszniewicz, Ks. Dziekan Józef Brzozowski, Ks. Henryk Skolimowski,  Ks. Prałat Tadeusz Karwowski, Ks. Piotr Osiński oraz Ks. Leszek Borysiuk – kapelan Księdza Biskupa. (CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA

28.09. – 1.10.2017 r. – Spotkanie formacyjne Sióstr w Grodzisku Maz.

Ustawiczna praca nad sobą jest warunkiem absolutnie koniecznym, ażeby „zakonnik stał się dojrzałym w Chrystusie”. Inaczej światło, które zostało w nim zapalone w formacji nowicjackiej, stanie się ciemnością (Łk 11,35).
By się tak nie stało potrzeba odnowy. Taką możliwość miały Siostry zebrane w domu generalnym w Grodzisku Maz. w dniach od 28 września do 1 października br. (CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA

24 września 2017 r. – Poświęcenie nowej kaplicy w Irenie
24 września 2017 rok (niedziela) odbyło się w Irenie poświęcenie nowej kaplicy p.w. Bożego Miłosierdzia. Uroczystości przewodniczył Ks. Bp. Stefan Regmunt, Przewodniczący Zespołu KEP do spraw Służby Zdrowia i Chorych.  (CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA

“Kimże jestem Panie , mój Boże, że doprowadziłeś mnie aż dotąd”
31 lipca 2017 r. w uroczystość św. Ignacego Loyoli w Grodzisku Maz. S. Rozanna Gładysz świętowała Jubileusz 25 lecie konsekracji zakonnej. Jubileuszowej Eucharystii przewodniczył J. E. Ks. Biskup Stefan Regmunt z Zielonej Góry. Razem z S. Rozanną modliły się Siostry wspólnoty domu generalnego w Grodzisku, gdzie posługuje Jubilatka, Siostry z innych placówek oraz przedstawiciele najbliższej Rodziny.
Bogu niech będą dzięki za dar powołania i trwanie w nim S. Rozanny oraz za wszystkie łaski których Pan udzielił jubilatce i przez nią Zgromadzeniu i wszystkim wśród których posługiwała przez 25 lat.
FOTORELACJA

„Oto jestem Panie, bo mnie wezwałeś”Dnia 30  lipca br. w domu generalnym Zgromadzenia w Grodzisku Maz. miała miejsce Uroczystość pierwszej profesji zakonnej S. Ireny Łuka. W obecności Sióstr Wspólnoty domu generalnego, Sióstr Misjonarek z Japonii i z Kamerunu, Sióstr gości i najbliższej Rodziny, Siostra Irena na ręce Przełożonej Generalnej Matki Antoniny Kasjaniuk złożyła śluby zakonne na rok. (CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA

Rekolekcje w Grodzisku Maz.
W dniach 22 – 28 lipca br. w domu generalnym w Grodzisku Maz. odbyły się rekolekcje zakonne, którym przewodniczył Ks. Leszek Woźnica – Filipin z Gostynia. W rekolekcjach wzieły udział 23 Siostry. Podczas Eucharystii kończącej rekolekcje Siostry odnowiły Śluby zakonne, a Siostry Juniorystki kolejny raz złożyły Profesje zakonna na rok.
Wszystko na większą chwałę Bożą!
FOTORELACJA

17 lipca 2017 – Obłóczyny w Essiengbot KamerunieDziś w naszej Wspólnocie w Essiengbot obchodziłyśmy wielkie święto. Nasza pierwsza kameruńska Postulantka została przyjęta do Nowicjatu i dostała nowe imię. Od dziś Postulantka Gaelle Blanche Abee to S. Maria Augustyna.(CZYTAJ DALEJ)
FOTORELACJA

19 lipca 2017 r. – Pogrzeb S. Herminy Jaskulskiej
19 lipca br. w Częstochowie odbył pogrzeb naszej zmarłej S. Herminy Jaskulskiej. Mszy św. odprawionej w kościele parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Św. przewodniczył Proboszcz Parafii – Ks. Prałat Andrzej Sobota, przy współkoncelebrze trzech innych kapłanów. W pogrzebie uczestniczyły licznie zebrane Siostry naszego Zgromadzenia z Matką Generalną Antoniną Kasjaniuk oraz najbliższa Rodzina zmarłej Siostry. S. Hermina zmarła dnia 17 lipca 2017 r. w godzinie Miłosierdzia. Była najstarszą Siostrą naszego Zgromadzenia i odeszła do Pana w dniu swoich 98 urodzin. W Zgromadzeniu przeżyła 80 lat.
Polecamy Jej duszę Miłosiernemu Zbawicielowi, by przebaczył jej grzechy i przyjął ja do radości Nieba.
FOTORELACJA

Spotkanie formacyjne w Irenie Od 10 lipca przez cały tydzień odbyło się spotkanie formacyjne przygotowujące do złożenia zakonnej Profesji czasowej Siostry Nowicjuszki Ireny i Sióstr Juniorystek: S. Jadwigi, S. Emmy i S. Leny. Ten szczególny czas prowadziła S. Mistrzyni Zdzisława, która przez konferencje, pomogła nam pochylać się nad tajemnicą i pięknem ślubów składanych z miłości, która „ma Imię i Twarz Jezusa”. (CZYTAJ DALEJ)
FOTORELACJA
Jubileusz to czas na wdzięczność
9 lipca 2017 r. we Wspólnocie domu generalnego naszego Zgromadzenia siedem Sióstr świętowało 25-lecie konsekracji zakonnej: S. Klaudia Rząd, S. Amadea Goliszewska,S. Adelina Szkoda, S. Imelda Moskowicz, S. Julianna Niemirowska, S. Gracjana Leoszko i S. Rozanna Gładysz. Uroczysta Msza św. z odnowieniem ślubów zakonnych miała miejsce o godz. 12:00. Przewodniczył jej O. Prof. Andrzej Baran OFM Cap. z Lublina, który wygłosił piękną homilię ukazującą istotę konsekracji zakonnej. W koncelebrze uczestniczyli: Ks. Grzegorz Myłek, Marianin – misjonarz z Kamerunu i Ks. Kapelan Wiesław Kosiński.(CZYTAJ DALEJ)
FOTORELACJA

25 czerwca 2017 – Szczawnica – Złoty Jubileusz ślubów zakonnych  S. Ksawery Pyć
W niedzielę 25 czerwca br.  kolejna nasza Złota Jubilatka – S. Ksawera Pyć przeżywała swój Jubileusz. W gronie najbliższej Rodziny i Kapłanów razem z Matką Generalną Antoniną Kasjaniuk, z Siostrami z Zarządu i zaprzyjaźnionymi Siostrami, S. Ksawera dziękowała Bożej Opatrzności za łaski otrzymane podczas 50 lat życia zakonnego. (CZYTAJ DALEJ)
FOTORELACJA
21 czerwca 2017 r. – Łąka k/Rzeszowa – Odznaczenie “Bene Merenti” dla dwóch Sióstr naszego Zgromadzenia
Na dzień 21 czerwca br. Opatrzność Boża przygotowała dla naszego Domu w Łące niecodzienne wydarzenie. Niespodziewanie przybył do nas Ks. biskup Senior diecezji rzeszowskiej – Bp Kazimierz Górny. Celem tej wizyty było nadanie odznaczeń i wręczenie Dyplomów Bene Merenti dla dwóch Sióstr naszej Wspólnoty: S. Barbary Grycman – długoletniej dyrektor DPS w Łące i S. Hilarii Banaś – pracującej przez 58 lat w grupie dzieci leżących w tymże DPS.  Odznaczając dwie Siostry pracujące długie lata z niepełnosprawnymi i najbardziej potrzebującymi dziećmi w DPS w Łące Ks. Biskup wyraził tym samym wdzięczność dla wszystkich Sióstr poświęcających się tej niełatwej pracy.
FOTORELACJA
18 czerwca 2017 – Złoty i Srebrny Jubileusz Profesji zakonnej w Jastrowiu
Wspólnota Sióstr w Jastrowiu 18 czerwca 2017 r. cieszyła się radością przeżywania złotego i srebrnego jubileuszu życia zakonnego S. Loyoli Młynarczyk i S. Adeliny Szkody. Uroczyste Te Deum  zostało odśpiewane  podczas dziękczynnej Eucharystii sprawowanej o godz. 12.30 w kościele parafialnym pw. Św. Michała Archanioła przez licznie przybyłych  kapłanów, z udziałem Matki Generalnej S .M. Antoniny Kasjaniuk wraz z Siostrami z Zarządu – s. Rozanną Gładysz i S. Honoratą Janowicz,  zaproszonych  Sióstr, Rodziny i Przyjaciół oraz Parafian.(CZYTAJ DALEJ)
FOTORELACJA

11 czerwca 2017 - Jubileusz 25 - lecia życia zakonnego S. Imeldy Moskowicz i S. Amadei Goliszewskiej w Kraśniku: Dojrzewać do pocałunku z Bogiem...
W patronalne Święto naszego  Zgromadzenia  świętowałyśmy w  Kraśniku  wraz  z  Rodziną  i  Przyjaciółmi  nasz  zakonny jubileusz. O godzinie 13.00. odprawiona była uroczysta Msza  Święta, którą  koncelebrowało 5  kapłanów: ks. proboszcz Janusz  Stefanek, tegoroczni jubilaci pochodzący z kraśnickiej parafii - ks. Jarosław Jęczeń, o. Eugeniusz Kowalski oraz ks. Andrzej  Kołodziejski i ks. Maksymilian Robak. W modlitwie łączył się z nami także spowiednik wspólnoty - o. Marian Kowalczyk.(CZYTAJ DALEJ)
FOTORELACJA

11 czerwca 2017 – Uroczystość Trójcy Św. i Złoty Jubileusz S. Ludmiły Dycha
11 czerwca br. w Uroczystość Trójcy Św. w domu generalnym w Grodzisku Maz.  S. Ludmiła Dycha przeżywała Jubileusz 50 – lecia życia zakonnego. Dziękczynną Eucharystię podczas której Siostra Jubilatka odnowiła śluby zakonne, odprawiało dwóch kapłanów: Ks. Kapelan Wiesław Kosiński i Ks. Leszek Pachuta – Dyrektor Wydawnictwa Diecezjalnego  w Sandomierzu, siostrzeniec S. Ludmiły. Przybyła na tę Uroczystość także najbliższa Rodzina Siostry Jubilatki.(CZYTAJ DALEJ)
FOTORELACJA
10 czerwca 2017 – Sion (Szwajcaria) – Jubileusz S. Gracjany Leoszko
POWOŁANIE DAR I TAJEMNICA - 10 czerwca 2017 roku w Wigilie Uroczystości Trójcy Świętej w naszej wspólnocie w Sion świętowałyśmy Jubileusz 25 lecia życia zakonnego siostry Gracjany Leoszko. Uroczystej Mszy św. podczas , której Jubilatka odnowiła śluby zakonne przewodniczył Ks. Marek Głąb. W dziękczynnej Eucharystii uczestniczyły Siostry z Visp   oraz przyjaciele naszego domu. Po Mszy św. wszyscy udali się do pięknie przygotowanej sali w naszym domu na świąteczny obiad i dalsze świętowanie we wspólnocie stołu. Do wspólnego świętowania dołączyli jeszcze Ks. Wiesław Chudzik nasz spowiednik i Ks. Bolesław Bieniek.
Wszystko na większą chwale Bożą - Za wspólne dziękczynienie Bogu i ludziom  niech będą dzięki.
FOTORELACJA
8 czerwca 2017 r. – pogrzeb śp. S. Remigii Mazur
8 czerwca br. w Łące k/Rzeszowa pożegnaliśmy S. Remigię Wacławę Mazur, która 4 czerwca, w Uroczystość Zesłania Ducha Św. odeszła do Pana. Mszę św. pogrzebową odprawiało 6 kapłanów pod przewodnictwem Ks. Proboszcza Parafii św. Onufrego w Łące – Ks. Andrzeja Buchowskiego. W pogrzebie wzięła udział Matka Generalna Antonina Kasjaniuk, Siostry z Zarządu Zgromadzenia, licznie przybyłe Siostry z wielu placówek, najbliższa Rodzina zmarłej Siostry oraz mieszkanki Domu Pomocy Społecznej w Łące. Po Eucharystii ciało zmarłej Siostry zostało złożone na miejscowym cmentarzu.
FOTORELACJA

Łąka k/Rzeszowa 4 czerwca 2017  r.
Z wiarą i nadzieją na  Zmartwychwstanie w Chrystusie informujemy, o  śmierci Siostry Remigii Mazur. Zmarła w Łące 4 czerwca 2017 r. w 87 roku życia,  66 roku życia zakonnego. Polecamy duszę naszej  Kochanej Siostry Remigii Miłosiernemu Bogu, by  przebaczył Jej grzechy i przyjął Ją do chwały  nieba.
28 maja 2017–Łąka k/Rzeszowa–Jubileusz  50–lecia   życia zakonnego  S. Klary Indyk
Dzień  28 maja 2017 r. na długo zostanie w naszej pamięci, bowiem była to podwójna Uroczystość - Wniebowstąpienie Pańskie i Złoty Jubileusz życia zakonnego S. Klary Indyk.  Na tę uroczystość przyjechały: Matka Generalna S. M. Antonina Kasjaniuk, S.Maria – wikaria generalna i Siostra Honorata – ekonomka Zgromadzenia oraz S. Hiacynta Izdebska również Złota Jubilatka. Licznie zgromadziła się rodzina Siostry Jubilatki.(CZYTAJ DALEJ)

20 maja 2017 r . w Wodzisław Śl.
Z wiarą i nadzieją życia wiecznego informujemy, że 20 maja 2017 r . w Wodzisławiu Śl.  w wieku 90 lat zmarła nasza Droga Siostra Alicja Kurczewska. Polecamy naszą zmarłą Siostrę, modlitwom, by Miłosierny Pan przebaczył Jej grzechy i przyjął Ją do Swojej Chwały.
POGRZEB
FOTORELACJA
13 maja 2017 – 100. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie
Jako  Wspólnota domu generalnego w Grodzisku Maz. łączyłyśmy się duchowo z   Ojcem św. Franciszkiem i pielgrzymami przebywającymi w Fatimie,  uczestnicząc  poprzez transmisję we Mszy św. kanonizacyjnej Hiacynty i  Franciszka Marto.
Wieczorem zachęcone przez Matkę Generalną  Antoninę, by w tym dniu zawierzyć  każdą Wspólnotę Zgromadzenia  Niepokalanemu Sercu Maryi, zebrałyśmy się w  kaplicy, by modlić się w  intencjach o które prosiła Maryja w Fatimie i oddać się  Jej w opiekę  poprzez Akt Zawierzenia przygotowany przez naszą Matkę Generalną.  
Maryjo Niepokalana – Matko Boża Fatimska – módl się za  nami
FOTORELACJA
7 maja 2017 - Nowosielce – Jubileusz 50-lecia  życia zakonnego S. Hiacynty Izdebskiej
W niedziele 7 maja br. S.  Hiacynta Izdebska – jako  pierwsza z tegorocznych złotych Jubilatek  świętowała swój Jubileusz. Uroczystość  ta zgromadziła w Nowosielcach -  małej podkarpackiej wiosce, gdzie obecnie  posługuje S. Hiacynta, wiele  osób bliskich sercu Siostry Jubilatki.(CZYTAJ DALEJ...)
1 maja 2017 – Pielgrzymka do Gietrzwałdu
W jubileuszowym roku 140 – rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie Wspólnota Sióstr z Grodziska Maz. wraz z Matką Generalną Antoniną Kasjaniuk i Ks. Kapelanem Wiesławem Kosińskim wybrała się na autokarową pielgrzymkę do tegoż Sanktuarium.(CZYTAJ DALEJ...)

FOTORELACJA
26 kwietnia 2017 r. – Nowy Zarząd Konferencji WPŻZZ
W czasie trwającego w Warszawie 135 Zebrania Plenarnego Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych wybrany został nowy Zarząd Konferencji (zwany Konsultą) na lata 2017 - 2020. Z radością informujemy, że nasza Matka Generalna Antonina Kasjaniuk została ponownie wybrana na członkinię Konsulty.
Gratulujemy Kochanej Matce wyboru i z serca życzymy Bożej łaski i pomocy, by był to czas owocnej i twórczej pracy, tak dla życia konsekrowanego w Polsce, jak dla naszego Zgromadzenia. Zapewniamy o naszej modlitwie. AMDG
Zgromadzenie na Jasnej Górze
W nocy z 21/22 kwietnia Br. Zgromadzenie nasze dziesiąty już raz podjęło nocne czuwanie na Jasnej Górze. U tronu Jasnogórskiej Pani licznie zgromadziły się Siostry z wielu Wspólnot w Polsce, grupa młodzieży z S. Przełożoną Urszulą ze Sławuty na Ukrainie, jak też młodzież, Przyjaciele Zgromadzenia, rodziny Sióstr i bardzo licznie przybyłe osoby świeckie związane z siostrami poprzez miejsca pracy.(CZYTAJ DALEJ)
FOTORELACJA
Grodzisk Maz. – Niedziela Palmowa – Triduum Sacrum 2017 r.
Niedziela Zmartwychwstania
Uczestniczymy w procesji rezurekcyjnej i Rezurekcji, by ogłosić światu, że Chrystus Zmartwychwstał!
FOTORELACJA
Wielka Sobota – Wigilia Paschalna
Wielką Sobotę przeżywamy w oczekiwaniu na Zmartwychwstanie Chrystusa, modląc przy Jego grobie. Wieczorem uczestniczymy w Wigilii Paschalnej, na którą składają się: Liturgia światła, niezwykle rozbudowana Liturgia Słowa i Liturgia chrzcielna, a na zakończenie Komunia św. i uroczyste błogosławieństwo z radośnie wyśpiewanym Alleluja!

FOTORELACJA
Wielki Czwartek i Wielki Piątek
Pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich Kapłanów posługujących naszym wspólnotom.
Mszą św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczynamy TRIDUUM SACRUM.
W Wielki Piątek czuwamy z Jezusem w czasie Jego męki i śmierci. Adorujemy Jego ciało złożone w grobie.
FOTORELACJA

Niedziela Palmowa
Idziemy za Jezusem do Jerozolimy, trzymając w dłoniach poświęcone palmy, śpiewamy uroczyste “Hosanna Synowi Dawidowemu”!
O godz. 15.00 – uczestniczymy w drodze krzyżowej ulicami naszej Parafii. Idziemy z Chrystusem dźwigającym krzyż.

6 – 9 kwiecień 2017 r. – Spotkanie formacyjne w Grodzisku Maz.
“Idźcie i głoście w życiu i posłudze osoby konsekrowanej”, to temat wiodący spotkania formacyjnego, które odbyło się w Grodzisku Maz., w domu generalnym w dniach od 6 do 9 kwietnia 2017 r. W spotkaniu wzięło udział 36 Sióstr. Prowadzącymi spotkanie byli: O. dr Waldemar Barszcz TOR S. dr Anna Maria Pudełko Apostolinka oraz nasza Matka Generalna Antonina Kasjaniuk. (CZYTAJ DALEJ)
FOTORELACJA
Marzec 2017 r. - Rekolekcje dla dziewcząt w Przemyślu
W dniach 17-19 marca odbyły się w Przemyślu wielkopostne rekolekcje dla dziewcząt, podczas których Bóg w sposób wyjątkowy i osobisty dotykał serc uczestniczek. Oprócz wiedzy merytorycznej na temat uzdrawiającej siły przebaczenia, dziewczęta mogły osobiście spotkać się z Jezusem, który przychodził do ich serc wprowadzając w nie Swój pokój, radość i miłość.
Zawierzając swoje życie Jezusowi, przebaczając wszelkie zranienia sobie samej i innym, wyrzekając się wszelkiego zła i wszystkiego co do niego prowadzi, stając w autorytecie Jezusa, dziewczęta otwierały swoje serca na przyjęcie błogosławieństwa Ojca, zatapiając się w Jego Miłości.
Niech Bóg będzie uwielbiony we wszystkim co uczynił w tym czasie i w całym naszym życiu.
s. Pia Waldon
FOTORELACJA
Marzec 2017 - WIELKI POST W JAPONII
Wielki Post w Japonii przypada na okres, gdy kończy się rok szkolny i zaczyna się nowy. Absolwenci od kwietnia podejmują nową pracę. Zaczynają rozkwitać kwiaty wiśni. Ludzie idą podziwiać ich piękno, urządzają rodzinne pikniki i pikniki integracyjne dla nowych członków firmy, klubu itd. W tym gwarze mała grupka chrześcijan (ok.1% ludności Japonii) przeżywa wielki post przygotowując się do celebracji Triduum Paschalnego starając się uczestniczyć choćby w jednodniowych rekolekcjach, ale obowiązki nie zawsze na to pozwalają.(CZYTAJ DALEJ...)

3-5 marca 2017 - Grodzisk Mazowiecki - rekolekcje wielkopostne dla dziewcząt
W dn. 3-5 marca 2017 w Domu Generalnym Sióstr Opatrzności Bożej w Grodzisku Mazowieckim, odbyły się wielkopostne rekolekcje, w których wzięło udział 28 dziewcząt z różnych stron Polski.
Are you ready? Czy jesteś gotowa...? Każda z dziewcząt odpowiadała, przede wszystkim sobie, na pytanie, czy jestem gotowa przyjrzeć się swojemu życiu, wierze, pragnieniom i temu, co kryje się głęboko w moim sercu? Czy jestem gotowa, aby prawdziwie zaprosić Jezusa do swojego życia i podjąć wysiłek nieustannego nawracania się.
Niech czas przeżytych rekolekcji, umacnia dziewczęta do dobrego przeżycia Wielkiego Postu i nieustannego odnawiania swojego życia i relacji z Jezuem.
FOTORELACJA
Wielki Post 2017 z Siostrą Misjonarką ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej
Wielki Post to czas szczególnej modlitwy i czynienia dobra.  Warto ten czas wykorzystać i przeżyć dobrze. Jedną z propozycji na Wielki Post może być okazanie solidarności i wsparcie konkretnej osoby, która pomaga naszym siostrom i braciom w dalekim Kamerunie czy Japonii. Zachęcamy gorąco, aby przez cały okres Wielkiego Postu wspierać modlitewnie, a jeśli ktoś zechce to także materialnie wybraną Misjonarkę naszego Zgromadzenia.
Misjonarki z Kamerunu
Misjonarki z Japonii
konto misyjne
Bank PKO S.A. I O. w Żyrardowie   91 1240 3350 1111 0010 0769 1556
                                                                                                                                   Bóg zapłać


Rekolekcje oazowe w Ochotnicy Dolnej- 13-18.02.2017
„Gdzie skarb twój, tam i serce twoje”  to  hasło oazowych rekolekcji  zimowych, w których wzięła udział S.  Immakulata Podczasiak wraz z prowadzącym  ks. Markiem Wyszomierskim -  Moderatorem Ruchu Światło- Życie z diecezji  łowickiej. (CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA

Luty 2017 r. – Ferie zimowe w Szczawnicy
S. Wiktoria Byszuk wraz z Ks. Pawłem i dk. Łukaszem oraz z dziećmi i młodzieżą z bielskiego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, ostatni tydzień zimowych ferii spędzili w górach. Miejscem pobytu była Szczawnica położona ok. 60 km od Zakopanego. W ciągu pięciu dni pobytu uczestnicy wycieczki zamieszkali w domu wypoczynkowym prowadzonym przez nasze Siostry w Szczawnicy.(CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA
JUNIORACKIE spotkanie formacyjne
Dnia 05. 02. 2017 r. (w niedzielę) rozpoczęło się kilkudniowe spotkanie formacyjne dla Sióstr Juniorystek. Siostra Mistrzyni Zdzisława i Siostry Juniorystki przyjechały do naszego domu w Częstochowie. Wspólnota Sióstr w Częstochowie już wcześniej przygotowała miejsce i zatroszczyła się o to, byśmy mogły się zatrzymać i przeżyć tych kilka formacyjnych dni. Temat tego spotkania brzmiał: Wspólnota – dar i zadanie. Dwa pierwsze dni poprowadził Ojciec Artur Wenner SJ. Było to umocnienie naszego ducha poprzez modlitwę, udział w wykładach i warsztatach. Kolejne dwa dni, to spotkania, wykłady i zajęcia prowadzone przez S. Mistrzynię Junioratu. Dzękujemy Panu Bogu za dar tego spotkania. Cieszymy się, że mogło się odbyć właśnie w tym miejsu i mogłyśmy kilka razy odwiedzić Jasną Górę. Tam przed Matką Bożą pamiętałyśmy o całej naszej Rodzinie zakonnej i ogarniałyśmy modlitwą Matkę Generalną i każdą Siostrę.
FOTORELACJA
„Cokolwiek uczyniliście jednemu z braci moich najmniejszych, mnieście uczynili.”
Droga siostra Dyrektor Bonfilio, drodzy Nauczyciele, Rodzice i  Dzieci.
„Plecak dla dzieci w Kamerunie”- była to akcja zorganizowana w Przedszkolu im. Aniołów Stróżów w Grodzisku Maz. Cała akcja mogła się odnieść sukces dzięki Wam, którzy braliście w niej udział, składając plecaki i piórniki dla biednych dzieci w dalekiej Afryce.
Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się, by ta akcja misyjna mogła być zorganizowana i przynieść owoce, składamy stokrotne -  Bóg zapłać!            
Niech uśmiech dzieci z Kamerunu będzie  dla Was nagrodą.
Z pamięcią w modlitwie –
wdzięczne Siostry z misji Ayos w Kamerunie
S. Celestyna Pudło i S. Dariusza Dąbrowska

8 lutego 2017 r. - Dzień modlitw w intencji współczesnych niewolników
Pragniemy odpowiedzieć na wezwanie papieża Franciszka, który mówi: „Niech każdy z nas czuje się zobowiązany, by być rzecznikiem naszych zniewolonych braci i sióstr, upokorzonych w swej godności”. Kolejny dzień modlitw w intencji współczesnych niewolników odbędzie się 8 lutego pod hasłem  "To są DZIECI, nie niewolnicy!"
W ramach obchodów tego dnia z  3 na 4 lutego 2017 w Kościele św. Krzyża w Warszawie obyło się NOCNE CZUWANIE – „Zamień noc w MOC Miłosierdzia”. Wśród licznie zebranych uczestników z całej Polski nie zabrakło także Sióstr Opatrzności Bożej z Grodziska Maz. razem z naszą Matką Generalną Antoniną Kasjaniuk a także z Przemyśla i z Łąki razem z wychowankami. Mszy św. o godz. 21.00 przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Bp Grzegorz Ryś. W dalszej części czuwania zebrani usłyszeli przejmujące świadectwa osób które były ofiarami handlu ludźmi, by potem w gorącej modlitwie polecać Panu wszystkich zniewolonych, pogardzanych, przymuszanych do niewolniczej pracy i sprzedawanych oraz prosić o łaskę nawrócenia dla oprawców i tych którzy z tego procederu czerpią zyski.
FOTORELACJA


2 luty 2017 r. – Dzień Życia Konsekrowanego
2 luty – Święto Ofiarowania Pańskiego  – to szczególny dzień dla osób konsekrowanych, przypomina nam o naszym osobistym spotkaniu z Chrystusem, o naszym powołaniu.
Poprzez śluby zakonne – czystości, ubóstwa i posłuszeństwa pragniemy ofiarować się Bogu do Jego wyłącznej dyspozycji – tak jak stało się to w dniu ofiarowania Pana Jezusa w świątyni.(CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA

23 – 28 stycznia 2017 r. - Zimowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych na Kalwarii Pacławskiej
S. Pia Waldon wraz z wychowankami Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii z Przemyśla
wzięły udział w 11 Zimowym Franciszkańskim Spotkaniu Młodych (ZSFM), które
odbyło się w dniach  od 23 do 28 stycznia 2017 r. w Kalwarii Pacławskiej. (CZYTAJ DALEJ...)

FOTORELACJA

Styczeń 2017 - Rekolekcje w Szczawnicy
W dn. 22-30 stycznia w Szczawnicy, odbyła się Synteza rekolekcji ignacjańskich, w której wzięło udział 15 Sióstr. Rekolekcje prowadził O. Maciej Konenc - Jezuita. Dla każdej z Sióstr był to czas osobistego spotkania z Jezusem i odpowiedzi na pytanie - na ile jestem wiernym przyjacielem (wierną przyjaciółką?) Oblubieńca? Cisza rekolekcyjnego domu i piękny krajobraz za oknami pomagały w modlitwie i osobistej medytacji.
Na koniec rekolekcji Siostry odnowiły swoje śluby zakonne i umocnione łaską Bożą powróciły do swoich wspólnot i miejsc posługi.

Styczeń 2017 r. – Rekolekcje ignacjańskie w Szczawnicy
W dniach 5-13.01.2017 r. w Szczawnicy kolejna grupa Sióstr wzięła udział  w III tygodniu rekolekcji ignacjańskich. Duchowymi przewodnikami byli Ojcowie Jezuici: O. Artur Wenner i O. Jan Mazur.(CZYTAJ DALEJ)
FOTORELACJA
Styczeń 2017 – Essiengbot – Podziękowanie za wodę!
Pozdrawiam bardzo serdecznie Wszystkich Przyjaciół naszej misji i dziękuję bardzo za wszelką pomoc,  zwłaszcza za pomoc w doprowadzeniu wody z istniejącego źródła na teren misji.(CZYTAJ DALEJ...)
Wróć do spisu treści