Jubleusz 9.07.2017r.- Grodzisk Maz. - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Jubleusz 9.07.2017r.- Grodzisk Maz.

Foto galeria
Jubileusz to czas na wdzięczność

9 lipca 2017 r. we Wspólnocie domu generalnego naszego Zgromadzenia siedem Sióstr świętowało 25-lecie konsekracji zakonnej: S. Klaudia Rząd, S. Amadea Goliszewska,S. Adelina Szkoda,S. Imelda Moskowicz, S. Julianna Niemirowska, S. Gracjana Leoszko i S. Rozanna Gładysz. Uroczysta Msza św. z odnowieniem ślubów zakonnych miała miejsce o godz. 12:00. Przewodniczył jej O. Prof. Andrzej Baran OFM Cap. z Lublina, który wygłosił piękną homilię ukazującą istotę konsekracji zakonnej. W koncelebrze uczestniczyli: Ks. Grzegorz Myłek, Marianin – misjonarz z Kamerunu i Ks. Kapelan Wiesław Kosiński. Na tę uroczystość przybyły Siostry ze wspólnot Sióstr świętujących Jubileusz oraz z innych Wspólnot z Polski a także przedstawicielki Wspólnot misyjnych z Japonii i Kamerunu, które w tym czasie przebywały na urlopie w Polsce.
Po Eucharystii i wspólnym obiedzie w sali teatralnej odbyła się rekreacja, w czasie której Siostry Jubilatki miały możliwość spotkać osobiście świętego lub świętą i oprócz darów duchowych otrzymały także białą różę. Rekreacja przegotowana przez najmłodsze Siostry Wspólnoty dała uczestnikom bardzo wiele radości.
Samą uroczystość poprzedziło przygotowanie. Siostry Jubilatki rozpoczęły je w piątek 7 lipca Koronką do Miłosierdzia Bożego. W czasie spotkań korzystały z konferencji o tematyce duchowej wygłoszonych przez S. Marię Kaproń, mistrzynię formacji permanentnej i Ks. Prof. Dariusza Patera (z UKSW w Warszawie), oraz czasu Adoracji w bliskości Pana.
Drogim Siostrom Jubilatkom życzymy, by Opatrzność Boża czuwała nad nimi, by Pan umacniał je w łasce powołania, błogosławił w pracy apostolskiej i obdarzał potrzebnymi darami. Maryja niech będzie dla nich najlepszą pomocą w drodze osiągania świętości.
Wróć do spisu treści