Jubileusz s.Klary Indyk - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Jubileusz s.Klary Indyk

Foto galeria
28 maja 2017 – Łąka k/Rzeszowa – Jubileusz  50 – lecia   życia zakonnego  S. M. Klary Indyk
Dzień  28 maja 2017 r. na długo zostanie w naszej pamięci, bowiem była to podwójna Uroczystość - Wniebowstąpienie Pańskie i Złoty Jubileusz życia zakonnego S. Klary Indyk.  Na tę uroczystość przyjechały: Matka Generalna S. M. Antonina Kasjaniuk, S.Maria – wikaria generalna i Siostra Honorata – ekonomka Zgromadzenia oraz S. Hiacynta Izdebska również Złota Jubilatka. Licznie zgromadziła się rodzina Siostry Jubilatki.
W uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej dziękczynne modlitwy zanosili kapłani zarówno z naszej parafii pw. Świętego Onufrego w Łące, jak też z Futomy – miejscowości rodzinnej Jubilatki a także Ojcowie Kapucyni z pobliskiego Sanktuarium  pw. Matki Bożej Fatimskiej i świętego Ojca Pio wraz z  Kapelanem naszego domu Ks. Władysławem.  Mszy św. przewodniczył Proboszcz Ks. Andrzej Buchowski, on także wygłosił homilię, w której ciepło
i serdecznie nawiązał do tych dwóch wydarzeń – Wstąpienia do nieba naszego Oblubieńca  i  wagi życia zakonnego.
Siostra Jubilatka odnowiła swoje śluby zakonne.
Życzenia Złotej Jubilatce składano od samego rana. W refektarzu zakonnym po Mszy świętej porannej zgromadziły się wszystkie siostry Wspólnoty w Łące i wyśpiewały wzruszające życzenia wręczając Kochanej Siostrze kosz pięknych czerwonych róż w liczbie stosownej do  lat służby Jezusowi Chrystusowi, pod czułym Okiem Bożej Opatrzności. Nieco później Jubilatka przyjmowała życzenia od Matki Generalnej i Zarządu Zgromadzenia oraz od Sióstr z KPOW w Łące.
Po uroczystej Eucharystii  Jubilatka przyjmowała szczere i jakże serdeczne życzenia od kochającej Rodziny.
Przyjęcie Jubileuszowe odbyło się w dużej, pięknie przygotowanej sali w KPOW.  Wszyscy w uroczystym nastroju po smacznym obiedzie przeżyliśmy wspaniały występ dzieci i młodzieży z w/w placówki.
Na długo zostanie w naszych sercach przesłanie miłości bliźniego, dzielenia się z wszystkimi tym, co mamy z rąk Najlepszego Ojca i dostrzegania Jezusa w każdym człowieku.
Każdy Jubileusz zakonny napawa nasze serca radością z wielkiego daru Bożej Opatrzności, jakim jest powołanie i w łasce świętej wytrwanie. Życząc Złotej  Jubilatce dalszego wiernego trwania przy Oblubieńcu w radości i pogodzie ducha pozostajemy złączone w  serdecznej modlitwie.
Wróć do spisu treści