Jubileusz s. Hiacynty Izdebskiej - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Jubileusz s. Hiacynty Izdebskiej

Foto galeria
7 maja 2017 - Nowosielce – Jubileusz 50-lecia  życia zakonnego S. Hiacynty Izdebskiej
W niedziele 7 maja br. S. Hiacynta Izdebska – jako  pierwsza z tegorocznych złotych Jubilatek świętowała swój Jubileusz. Uroczystość   ta zgromadziła w Nowosielcach - małej podkarpackiej wiosce, gdzie obecnie  posługuje S. Hiacynta, wiele osób bliskich sercu Siostry Jubilatki.  Obecna była Matka Generalna Antonina Kasjaniuk wraz z Siostrami z Zarządu  Zgromadzenia, Siostry z pobliskich placówek (z Łąki i z Przemyśla), rodzona  Siostra S. Hiacynty – S. Anna wraz z Ks. Kanonikiem Eugeniuszem Szymańskim z  Lublina oraz najbliższa rodzina S. Hiacynty. Mszę św. jubileuszową odprawił Ks.  Proboszcz Henryk Dobosz, a homilię wygłosił Ks. Kanonik Eugeniusz Szymański.  Siostra Jubilatka odnowiła śluby zakonne, a na koniec Mszy św. przyjęła życzenia  od Ks. Proboszcza i przedstawicieli całej wspólnoty parafialnej w Nowosielcach.  
Po Mszy św. dalsze świętowanie przeniosło się do domu strażaka w  Nowosielcach, gdzie Siostrę Jubilatkę i gości czekał wspaniały, (przygotowany  przez Panie z koła gospodyń) obiad oraz piękna część artystyczna przygotowana  przez nauczycieli, dzieci i młodzież z przedszkola i szkoły w Nowosielcach oraz  występ zespołu pieśni i tańca “Ziemia Sanocka”, działającego przy Ochotniczej  Straży Pożarnej w Nowosielcach.  
Dziękując Bogu za dar życia, powołania i ofiarnej służby naszej Siostry  Jubilatki, na dalsze lata życzymy Jej Bożej łaski i opieki.
Wróć do spisu treści