Międzyrzec Podlaski
Placówka Sióstr Opatrzności Bożej w Międzyrzecu Podlaskim istnieje już 73 lata. Idąc za głosem serca i dostrzegając potrzeby miejscowej ludności, hrabina Zofia Potocka podjęła starania sprowadzenia Sióstr do Międzyrzeca Podlaskiego. Zgromadzenie, realizując charyzmat wytyczony przez Matkę Założycielkę, pozytywnie odpowiedziało na zaproszenie hrabiny i 5 września 1937 r. na miejsce przybyły 3 siostry. Oficjalną działalność rozpoczęły za zgodą bp. Henryka Przeździeckiego 6 listopada 1937 r.
Początkowo siostry zamieszkały w pałacu Potockich, ponieważ przeznaczony dla nich dom był remontowany, gdyż mieszkali w nim służący hrabiów Potockich. Siostry objęły pracę w ochronce, w której przebywało około 60 dzieci; i w szwalni, w której był prowadzony kurs kroju i szycia dla 45 z 200 dziewcząt, które się zgłosiły. W 1938 r. siostry podjęły posługę w domu starców, w którym przebywało około 15 osób. Z czasem liczba sióstr się zwiększa na skutek rozszerzenia posługi - zakresu wykonywanych prac. Wybuch wojny spowodował ograniczenie pracy sióstr i częściowe ich rozproszenie. Budynki Zgromadzenia zostały zajęte przez wojsko niemieckie. W 1940 r. ponownie odzyskały swoje zabudowania i potajemnie wznowiły działalność. W tym czasie prowadziły przedszkole, szwalnię, opiekowały się sierotami, udzielały pomocy uchodźcom zza Buga i Żydom, szyły bieliznę dla polskich żołnierzy, pracowały w szpitalu przy chorych, rannych. W 1947 r. została zlikwidowana szwalnia.
Od 1948 r. siostry zajęły się katechizacją oraz utrzymaniem estetyki w kościele św. Mikołaja i św. Apostołów Piotra i Pawła. W 1967 r. rozpoczęły pracę katechetyczną również w parafii św. Józefa, a od 1996 do 2008 r. w parafii posługiwała siostra organistka. W 1997 r. siostry zmieniły miejsce zamieszkania. Korzystając z życzliwości Ks. Infułata Kazimierza Korszniewicza i Ks. Prałata Michała Domańskiego, siostry zamieszkały przy ulicy Staromiejskiej w centrum miasta. Obecnie w Międzyrzecu Podlaskim pracuje 6 sióstr w 3 parafiach. W parafii św. Mikołaja i św. Józefa siostra zajmuje się ubieraniem ołtarzy i dba o bieliznę kościelną. Katechetki pracują we wszystkich przedszkolach, szkołach podstawowych oraz w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej obejmując katechizacją dzieci i młodzieży ze wszystkich parafii międzyrzeckich. Oprócz pracy katechetycznej siostry prowadzą grupy w parafiach: Kółka Misyjne, Kółka różańcowe, schole dziecięce, grupę teatralno-taneczną. We współczesnym świecie, szczególnie tu, na ziemi podlaskiej, siostry świadczą o miłującej Opatrzności Boga, realizując testament Matki Założycielki Antoniny Mirskiej: "Nic ponad miłość Chrystusa". Ukazują sens życia i prawdziwą miłość dzieciom i młodzieży. Pomagają rodzinom rozbitym, zagrożonym i wielodzietnym. Są blisko człowieka chorego, ukazując mu Boże Miłosierdzie. Radosnym świadectwem swojego życia wskazują na niebo. W codziennej posłudze przyświecają im słowa Jezusa: "Nie troszczcie się zbytnio o jutro" (Mt 6, 25) i pełna ufności rada Matki Założycielki: "Módl się i pracuj, a Bóg ci pomoże".
Czerwiec 2016 r.
W dniu 4 czerwca 2016 roku w domu Sióstr odbyło się spotkanie dla dziewcząt z Międzyrzeca i okolic. Spotkanie było okazją do zapoznania się z życiem zakonnym, zadania pytań i nauczenia czegoś nowego… Integracja rozpoczęła się od wykonywania deseru: smacznych owocowych babeczek. Siostry podzieliły się swoimi umiejętnościami wykonywania różańców oraz kartek okolicznościowych. Atmosfera wspólnoty trwała przy ognisku: śpiew przy akompaniamencie gitary, pieczone kiełbaski. W kaplicy trwaliśmy w skupieniu, adorowaliśmy i zawierzyliśmy świat Miłosierdziu Bożemu.
22 maja 2016 r.
Spotkanie w ogrodzie przy domu Sióstr 22 maja 2016 r. w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W radosne przeżywanie naszego patronalnego święta włączyły się osoby współpracujące z S. Stellą przy tworzeniu spektaklu muzycznego „Królowa Jadwiga”.
Maj 2016 r.
Dnia 18.05.2016 r. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim obchodziła Dzień Patrona. Uroczystości szkolne rozpoczęły się Mszą św.w kościele p.w. Chrystusa Króla. Po Mszy św. w MOK, w obecności zaproszonych gości został wystawiony spektakl muzyczny pt. „Królowa Jadwiga”, przygotowany przez uczniów,nauczycieli oraz absolwentów szkoły.Reżyserii podjęła się s. Stella Turowicz. W całym spektaklu wzięło udział 40 osób. Inspiracją do powstania tego spektaklu były ogólnopolskie obchody jubileuszowe 1050 rocznicy Chrztu Polski.