2 luty - Ofiarowanie Pańskie - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

2 luty - Ofiarowanie Pańskie

Foto galeria
2 lutego 2017 r. – Dzień Życia Konsekrowanego

2 luty – Święto Ofiarowania Pańskiego  – to szczególny dzień dla osób konsekrowanych, przypomina nam o naszym osobistym spotkaniu z Chrystusem, o naszym powołaniu.
Poprzez śluby zakonne – czystości, ubóstwa i posłuszeństwa pragniemy ofiarować się Bogu do Jego wyłącznej dyspozycji – tak jak stało się to w dniu ofiarowania Pana Jezusa w świątyni.
Życie konsekrowane – to życie dotknięte Jego łaską…
ten „dotyk Boga” - osobiste spotkanie z Nim przemieniło nasze życie. „Powołanie nie pochodzi z naszych planów (…) lecz z łaski Pana, który do nas dociera poprzez spotkanie zmieniające życie” (Papież Franciszek). To tajemnica działania Ducha Świętego, kiedy Bóg dotyka do głębi naszego serca.
On lubi zaskakiwać człowieka. To Boże wybranie pozostaje dla nas tajemnicą. Kiedy Bóg staje na drodze naszej codzienności, często pytamy Go: „czy to na pewno ja?”, „dlaczego?”… ale na te pytania nie ma prostych odpowiedzi. On nie boi się naszych słabości, a może nawet w nich ma upodobanie i pragnie  przemieniać je swoją miłością, aby nasze życie należało w pełni do Niego, abyśmy mogli powtórzyć za św. Pawłem „już nie żyję ja, lecz żyje we mnie Chrystus”.
Bóg jest większy niż nasze oczekiwania i zaskakuje nas w swojej hojności. On daje radość, która płynie z miłości do Niego. Dzień Życia Konsekrowanego to okazja do wielbienia Pana i dziękowania Mu za dar jakim jest powołanie do życia konsekrowanego.  To tajemnica wybrania, tajemnica Jego miłosierdzia, to radość serca płynąca z pójścia za Chrystusem.


                                                                                     s. Izajasza Kędroń
Wróć do spisu treści