Bielsk Podlaski - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Bielsk Podlaski

DSP
Kolonie w Zakopanem
Ferie zimowe to dobry czas na odpoczynek, sport i zachwyt pięknem stworzonego świata. Przekonały się o tym dzieci i młodzież z parafii Miłosierdzia Bożego z Bielska Podlaskiego, którzy w dniach 18-22 stycznia 2020 r. pod opieką s. Wiktorii i s. Małgorzaty, dominikanki, uczestniczyły w koloniach zimowych w Zakopanym.
Choć pobyt w górach nie był długi, to jednak uczestnicy kolonii zdążyli nacieszyć się śniegiem, jazdą na nartach, łyżwach i jabłkach, a codzienna Eucharystia i bliskość Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach wzmacniały ich siły duchowe. Wśród atrakcji, oprócz sportów zimowych, znalazły się również: kulig, wjazd na Gubałówkę, zakopiańskie Krzeptówki.
Wyjazd ten nie byłby możliwy, gdyby nie ofiarność kapłanów i parafian, którzy w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia z życzliwością i otwartością przyjęli kolędników do swoich domów, dzieląc się radością i wspierając materialnie ten wyjazd.
Niedziela Misyjna w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim
W niedzielę 20 października 2019 r. przypadał 93. Światowy Dzień Misyjny zwany popularnie ,,Niedzielą Misyjną”. Jest to dzień solidarności z misjonarzami, modlitwy za nich i pomocy materialnej misjom.
W tym roku ta niedziela i następujący po niej Tydzień Misyjny wpisują się w obchody ogłoszonego przez papieża Franciszka Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego przeżywanego pod hasłem ,,Ochrzczeni i posłani”. Celem tej inicjatywy jest to – podkreśla Ojciec Święty – „aby bardziej rozbudzić świadomość missio ad gentes i podjąć z nową energią misyjną przemianę życia i duszpasterstwa”. Papież wyraził przy tym pragnienie ,,aby wszystkim wierzącym leżało na sercu głoszenie Ewangelii i przekształcanie wspólnot w rzeczywistości misyjne i ewangelizacyjne”.
Odpowiadając na to wezwanie, dzieci z Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim zaangażowały się w przygotowanie liturgii niedzielnej Mszy św., podczas której – dzięki odpowiednio dobranym strojom – reprezentowały pięć kontynentów misyjnych: Azję, Afrykę, Amerykę, Oceanię i Europę.
Pielgrzymi z Bielska Podlaskiego u Niepokalanej
,,To miejsce oddane Niepokalanej na Jej wyłączną własność” – tak o Niepokalanowie mówił św. Maksymilian Maria Kolbe, którego śladami 28 września br. udały się Siostry ze wspólnoty w Bielsku Podlaskim wraz z grupą pielgrzymów z parafii pw. Miłosierdzia Bożego.
Pierwszym punktem pobytu w Niepokalanowie była Msza św. sprawowana przez Księdza Proboszcza Kanonika Dariusza Kujawę, duchowego opiekuna pielgrzymów. Następnie uczestnicy pielgrzymki obejrzeli wykonane przez braci zakonnych Misterium Męki Pańskiej, tj. niezwykły spektakl ruchomych obrazów i figur, Panoramę Tysiąclecia, a także zwiedzili Muzeum św. Maksymiliana oraz Jego celę. Jednak największe wrażenie zrobiła na wszystkich kaplica wieczystej adoracji, która 1 września 2018 r. stała się częścią Światowego Centrum Modlitwy o pokój. To właśnie tam pielgrzymi spędzali każdą wolną chwilę i zawierzali Bogu – przez Maryję i Jej Syna – wszystkie sprawy swoich serc.
,,Dobry Pasterz, oddaje życie za owce”
Bielsk Podl. - 8 marca 2019 r. - Wyjazd do Krakowa na Misterium Meki Pańskiej
W pierwszy piątek Wielkiego Postu, jako grupa dziesięciu dziewczyn z parafii Miłosierdzia Bożego wraz z Siostrą Wiktorią, naszą katechetką, udałyśmy się do Krakowa, by uczestniczyć w Misterium Męki Pańskiej przygotowanej przez kleryków Wyższego Seminarium Księży Salezjanów.
            Misterium pt. ,,Dobry Pasterz, oddaje życie za owce” w reżyserii Marcina Kobierskiego, to sztuka, ukazująca Jezusa Chrystusa, który oddał swoje życie za ludzi, aby odkupić ich z niewoli grzechu, a także upamiętniająca najważniejsze wydarzenie w historii zbawienia. Obok wątku męki i śmierci Chrystusa, został poruszony temat bliski współczesnemu, młodemu człowiekowi, jakim jest zatracenie najważniejszych wartościach życia. Główny bohater, młody aktor Borys, osiąga ogromny sukces zawodowy. Stając się celebrytą, zapomina o swojej rodzinie. Nie odbiera telefonów od własnej matki, tłumacząc swoje zachowanie zapracowaniem. Nagle dostaje propozycję zagrania roli Jezusa w chrześcijańskim filmie. Na początku wyśmiewa reżysera, w międzyczasie jednak dowiaduje się o śmierci matki. Kiedy przeżywa ciężkie załamanie, w tym samym czasie Jezus umiera na krzyżu. Mężczyzna szukając sensu życia udaje się na długą wyprawę, podczas której doznaje łaski nawrócenia. Wraca i przyjmuje propozycję zagrania głównej roli w filmie. Zmienia nastawienie do ludzi i do życia, gdyż spotkał  Zmartwychwstałego Chrystusa, który przygarną go, jak tą zagubioną owcę z biblijnej przypowieści o Dobrym Pasterzu.
            Po zakończonym spektaklu, brakowało słów by wyrazić, to co każda z nas czuła i przeżywała. Kolejny raz Pan Jezus pokazała nam, jak bardzo nas kocha i jak bardzo zależy mu na każdym człowieku.
            Podczas trzydniowego pobytu w Krakowie, miałyśmy także okazje zwiedzić Wawel, Stary Rynek, Kościół Mariacki oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie zawierzyłyśmy Jezusowi Miłosiernemu za wstawiennictwem św. S. Faustyny nasze rodziny oraz zbliżający się czas egzaminów i wyboru nowych szkół.
Asia L. Gabi K.
W sobotni poranek - 9 lutego 2019r., trzydziestoosobowa grupa dzieci parafii Miłosierdzia Bożego, pobłogosławiona przez księdza Proboszcza dr Dariusza Kujawę - Kustosza Sanktuarium wyruszyła na kilkugodzinną wycieczkę do Białegostoku, której celem była zabawa w Jumper Parku. Uczestnikami tej wycieczki były dzieci, które zaangażowały się w przygotowanie jasełek i dzięki ofiarności Parafian oraz Księdza Proboszcza spełniły swoje marzenia zabawy w parku trampolin, gdzie pod opieką Trenerów i siostry Wiktorii spędziły niezapomniane chwile.
Zimowy wyjazd z młodzieżą z Parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podl.
W dniach od 21 do 25 stycznia 2019 r., piętnastoosobowa grupa dzieci i młodzieży z parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim wraz z s. Wiktorią uczestniczyła w wyjeździe integracyjnym do Wisły w woj. śląskim, powiecie cieszyńskim. Podczas tego wyjazdu uczestnicy mieli okazję zwiedzić Koniaków, Istebną, Jaworzynkę, Wisłę i jej okolice. Nie zabrakło też zimowych atrakcji , jak chodzenie po górach, przejście na granicę trzech państw, zjeżdżanie na nartach czy śniegowych jabłkach. Dużym przeżyciem był również kulig i wjazd na skocznię oraz zwiedzanie muzeum trofeów Adama Małysza.
13 stycznia 2019 r. – Jasełka Bożonarodzeniowe w Parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podl.

W Niedzielę Chrztu Pańskiego, nasza wspólnota parafialna miała okazję uczestniczyć w Bożonarodzeniowych jasełkach przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2.  Mali aktorzy ukazując upadek Adama i Ewy a przez to również jego skutki, przypomnieli wszystkim, że Chrystus się narodził i przyniósł wybawienie z grzechu. Nie zabrakło również prostych pasterzy i uczonych Mędrców ze Wschodu, którzy oddali pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi, a  śpiew kolęd i pastorałek przy akompaniamencie s. Witaliany pomógł nam wszystkim wejść w klimat radości Bożonarodzeniowej.
,,Cicha noc, święta noc……” Stało się to już tradycją, że w II dzień Świąt Bożego Narodzenia Wspólnota Sióstr z Bielska gości w swoim domu kolędników, przygotowanych przez siostrę katechetkę – Wiktorię. Dzieci i młodzież  poprzez krótki montaż słowno – muzyczny przybliżyli prawdę o miłość Boga do człowieka, która objawiła się w postaci Małej Dzieciny.
Matko Boża Opatrzności, módl się za nami
23 listopada 2018r, kiedy wspominaliśmy rocznicę śmierci Matki Antoniny Mirskiej, w naszej bielskiej wspólnocie obchodziliśmy również odpust ku czci Matki Bożej Opatrzności. Wraz z nami świętowali kapłani, z którymi współpracujemy. Wszyscy uczestniczyliśmy we Mszy św. celebrowanej przez  ks. Proboszcza dr Dariusza Kujawy, otaczajac  modlitwą naszą wspólnotę i całe Zgromadzenie.

100 – lecie odzyskania Niepodległości w Parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podl.
W obchody 100-lecie odzyskania Niepodległości włączyli się także uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. kpt. W. Wysockiego z Bielska Podlaskiego, którzy wraz z S. Wiktorią Byszuk przygotowali i przedstawili w Parafii Miłosierdzia Bożego spektakl pt. ,,Ojczyzna”. Swoją pomocą służył także Ks. Dariusz Misior, który swoim głosem oddał całą atmosferę wydarzenia z 1918 roku. Emocje widoczne były na twarzach oglądających. Wyrażały się one poprzez dumę i łzy. Po zakończonym spektaklu aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a Ks. Proboszcz Dariusz Kujawa obdarował wspaniałych artystów słodkimi niespodziankami i książkami.
,,Stadion Młodych”
W sobotę 6 października 2018r. na Stadionie Narodowym w Warszawie zgromadziło się 40 000 młodych ludzi z całej Polski by uczestniczyć w spotkaniu ewangelizacyjnym ,,Stadion Młodych”. Wśród tylu uczestników nie mogło zabraknąć przedstawicieli Parafii Miłosierdzia Bożego z Bielsk Podlaskiego, którzy pod opieką s. Wiktorii dawali świadectwo swojej wiary przez śpiew, modlitwę i rozmowę z napotkanymi ludźmi. To wspaniałe doświadczenie uczestniczenia, w tak wielkim wydarzeniu, wspólna modlitwa, tak wielu tysięcy młodych ludzi, świadectwa dorosłych ale niedawno nawróconych ludzi, konferencje i koncerty ubogaciło nas i dało nadzieję na kolejne spotkania w takim lub jeszcze większym gronie młodych, którzy nie wstydzą się swojej wiary i z odwagą głoszą naukę Chrystusa.


,,Przystanek wakacje”
W dniach od 8 do 14 lipca w naszej Bielskiej parafii odbyły się Półkolonie dla dzieci w wieku 8-14 lat. Uczestniczyło w nich 30 uczniów pod kierunkiem s. Wiktorii i p. Iwony Kołos, która pozyskała środki z Urzędu Miasta na w/w akcję. W czasie tego tygodnia odwiedziliśmy zwierzęta w Ziołowym Zakątku, gdzie wielką atrakcją było karmienie i głaskanie zwierząt, które plątały się pod nogami i szukały zainteresowania ze strony zwiedzających. Byliśmy również w parku trampolin w Białymstoku, na basenie, w muzeum wojskowym, na komisariacie policji, zwiedzaliśmy Bielski Urząd Miasta, a także odpoczywaliśmy nad pięknym zbiornikiem wodnym w Kiersnówku gdzie zrobiliśmy sobie ognisko i piekliśmy kiełbaski.  Czas minął bardzo szybko, zostały tylko wspaniałe wspomnienie i nowe przyjaźnie.
W dniu 27 maja 2018 r., w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, 38 uczniów klas IV Szkoły Podstawowej obchodziło Rocznicę przystąpienia do I Komunii Świętej w parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim. Podczas liturgii dzieciom towarzyszyli rodzice, chrzestni i dziadkowie, którzy wraz z nimi dziękowali Bogu, za łaskę wiary, za obecność Chrystusa w ich sercach i doświadczenie miłości miłosiernej. Dzieci pod kierunkiem S. Wiktorii przygotowały bogatą oprawę liturgiczną, brały czynny udział w Liturgii Słowa i procesji z darami oraz odczytały komentarze. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Paweł Gołębiewski. Po zakończonej Eucharystii dzieci otrzymały pamiątkowe Pismo Święte Nowego Testamentu.
Dnia 26 maja 2018 r, w Dzień Matki, na zakończenie tzw. “białego tygodnia” z grupą 24 uczniów klas III wraz z rodzicami i  z Ks. Proboszczem Dariuszem Kujawą, w piękny słoneczny poranek wyruszyliśmy na pielgrzymkę autokarowa do Kodnia. Po przybyciu do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej uczestniczyliśmy w uroczystym odsłonięciu Cudownego Obrazu, wysłuchaliśmy historii tego miejsca, którą opowiadał jeden z Ojców Oblatów, a następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii koncelebrowanej przez trzynastu kapłanów. Po Mszy św. wraz z Panią Przewodnik zwiedziliśmy kompleks miejsc przylegających do Sanktuarium, był również czas na wspólny posiłek, lody i nabycie pamiątek. W drodze powrotnej zajechaliśmy do stadniny koni w Janowie Podlaskim.
W dniu 20 maja 2018 r., w Uroczystość Zesłania Ducha Św. grupa 43 dzieci przystąpiła do I Komunii św. w parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim. Uroczystej Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Proboszcz Dariusz Kujawa, któremu towarzyszył również Ks. Marek Żarski – proboszcz parafii Osmola.

Wielki udział w przygotowaniu tej uroczystości miała każda z Sióstr naszej bielskiej wspólnoty poprzez przygotowanie dzieci, oprawę muzyczną i wystrój kościoła.
W dniach od 17 do 19 stycznia 2018r. w naszej wspólnocie gościłyśmy relikwie św. Józefiny Bakhity, za wstawiennictwem, której polecałyśmy Bogu ludzi uwikłanych w różne zniewolenia, ofiary handlu i przemocy, a także zawierzyłyśmy  nas same i nasz Zgromadzenie byśmy umiały przez naszą posługę ukazywać drugiemu człowiekowi bezgraniczną miłość Boga.
Boże  Narodzenie 2017 - Kolędowanie
Wzorem ubiegłego roku dzieci i  młodzież zaangażowana w grupy działające przy naszej parafii wraz z s. Wiktorią  w I i II dzień Świąt Bożego Narodzenia kolędowali po domach Bielszczan  ogłaszając, jak wielka jest miłość Boga do człowieka. Przyjęło nas wiele rodzin,  którzy z wdzięcznością otwierali drzwi swoich domów i z radością przyjmowali   orędzie Bożego Narodzenia. Odwiedziliśmy także Siostry, które ugościły nas  pysznym ciastem i  cukierkami.
18 listopada 2017 r.

W sobotę przed trzecią niedzielą listopada, po raz pierwszy w naszej Wspólnocie obchodziliśmy odpust ku czci Matki Bożej Opatrzności, pod której wezwaniem jest nasza domowa kaplica. Na uroczystą Eucharystię przybyli kapłani, z którymi współpracujemy w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, aby razem z nami uwielbiać Boga za to, że w swojej Opatrzności dał nam za Matkę – Maryję.
22 października 2017 r. - Światowy Dzień  Misyjny
„Idźcie i głoście” – to wezwanie, które  Pan Jezus kieruje do wszystkich ludzi, bo każdy, niezależnie ile ma lat, z  jakiego kraju pochodzi czy jakiego jest wyznania, wezwany jest do służby i  dzielenia się z innymi Dobrą Nowiną. W Niedzielę 22.10.2017 r., w Światowy Dzień  Misyjny, dzieci parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim odpowiedziały  Jezusowi: „Tak, poślij mnie, Panie! Pragnę być Twoim misjonarzem, to znaczy   chcę, aby wszyscy mogli rozpoznać we mnie  chrześcijanina”.
Z deklaracją zawsze związany jest czyn, dlatego w naszej  parafii, dzieci z wielkim zapałem przy współpracy S.Wiktorii zaangażowały się w   przygotowanie oprawy liturgicznej Eucharystii, przebrały się za małych   misjonarzy, a Ks. Paweł – wikariusz, starał się uwrażliwić S. Karina i S.  Witaliana przez swoją posługę pomogły wiernym głębiej przeżyć Światowy Dzień  Misyjny.           
Podczas liturgii modliliśmy się również za papieża  Franciszka, który przewodniczy Papieskim Dziełom Misyjnym, i za osoby  odpowiedzialne za ożywianie ducha misyjnego w nas i naszej parafiach, w szkole  oraz za misjonarzy i misjonarki każdej narodowości na  świecie, jak również za nasze Siostry pracujące poza granicami  kraju.
Podlaskie pielgrzymowanie!
28 września  2017r., uczniowie Szkoły Podstawowej nr  2 w Bielsku Podlaskim pod opieką s. Wiktorii Byszuk  i ks. Jana Szmytki (Proboszcza Cerkwii Prawosławnej) mieli okazję uczestniczyć w  pielgrzymce autokarowej do miejsc świętych regionu podlaskiego, związanych z  religią prawosławną i katolicką. Dzieci miały okazję być w takich miejscach jak:  Góra Grabarka, Terespol, Kodeń, Jabłeczna i Leśna Podlaska. Oprócz modlitwy i  zwiedzania miejsc świętych, dodatkową atrakcją tego dnia była wizyta w stadninie  koni w Janowie Podlaskim.
Matko Miłosierdzia – módl się za nami
W dniach 16-17 września br.  Wspólnota Sióstr z Bielska Podlaskiego miała wielką łaskę uczestniczenia w pielgrzymce autokarowej na trasie Studzieniczna – Wilno – Troki. Wraz       z grupą pątników z parafii Miłosierdzia Bożego, w której obecnie posługujemy, miałyśmy okazję uczestniczyć we Mszy św.w Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej, a w Wilnie zwiedzić Kościół Św. Teresy, Starówkę Wileńską, Cmentarz na Rossie, Górę Trzech Krzyży, oraz Kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, a także pomnik i muzeum A. Mickiewicza. Jednak najwięcej radości sprawiła nam obecność w Ostrej Bramie, gdzie przed wizerunkiem Matki Bożej Miłosierdzia mogłyśmy zawierzyć Bogu przez ręce Maryii naszą wspólnotę, Zgromadzenie i nasze rodziny.   


Sierpień 2017 - Matka Boża z Kodnia –  Pani podlaskiej ziemi.
            28 sierpnia br. Wspólnota Sióstr z Bielska Podlaskiego zatrzymała się   przy Jej sercu, by zawierzyć Maryi rozpoczynający się nowy rok szkolny i całe  nasze życie.
Oczy Matki –  uważne, zatroskane, szukające swoich dzieci na drogach życia.  
Cisza ołtarza, cisza serca, bliskość Matki i  bliskość Jezusa. Matka tajemnicy Boga i człowieka. W Jej sercu, bije serce  każdego z nas. Tu na nowo odnajdujemy sens naszego życia i powołania. Tu z  ramion Matki, słychać wyraźny głos Jezusa – Ja, Pan powołałem Cię  słusznie.
Bielsk Podl. – 26 czerwca – 7 lipca br. - ,,Przystanek wakacje”

W dniach 26.06. – 07.07.2017 r. w parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim odbyły się warsztaty – półkolonie ,,Przystanek wakacje”, które zostały zrealizowane przez S. Wiktorię Byszuk i P. Iwonę Kołos. W warsztatach wzięło udział 32 uczestników  od 8 do 13 roku życia. W czasie tych dwóch tygodni poza integracją podczas zabaw, dzieci miały możliwość pogłębienia życia duchowego poprzez wspólną modlitwę i pielgrzymowanie m.in. do Świętej Wody, Ziołowego Zakątka, Kalnicy, Kiersnówka, a także uczestniczyły w spotkaniu z Asią i Jankiem  Kitą, którzy dzielili się z dziećmi swoim doświadczeniem niepełnosprawności i radzenia sobie w codzienności mimo ograniczenia ruchowego. Uczestnicy warsztatów mieli również możliwość spotkania ze strażakami i policjantami pracującymi w Bielsku Podlaski a także brali udział w warsztatach malowania i pływania.   
18 lutego 2017 r. – wycieczka do Bajkolandu
Dnia 18 lutego br. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z s. Wiktorią   Byszuk i s. Kariną Benkovską udali się na wycieczkę do Bajkolandu w Białymstoku.  Wspólne zabawy, skakanie na trampolinach, zjeżdżanie na zjeżdżalni, a także  granie na ściennych grach wytworzyły atmosferę przyjaźni, radości, zaufania i  zdrowej rywalizacji. Wszyscy wrócili do Bielska Podlaskiego zadowoleni i pełni  nadziei, że nie był to ostatni raz. Po drodze nie zabrakło także wspólnej  modlitwy i radosnego. śpiewu.
Luty 2017 r. - Wypoczynek w górach
S. Wiktoria Byszuk wraz z Ks. Pawłem i dk. Łukaszem oraz z dziećmi i   młodzieżą z bielskiego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, ostatni tydzień zimowych  ferii spędzili w górach. Miejscem pobytu była Szczawnica położona ok. 60 km od  Zakopanego. W ciągu pięciu dni pobytu uczestnicy wycieczki zamieszkali w domu  wypoczynkowym prowadzonym przez Siostry Opatrzności Bożej. Każdego dnia, zgodnie  z planem wycieczki przewidziane i realizowane były różnego rodzaju atrakcje.  Pierwszego dnia pobytu zorganizowano przejazd na Słowację. Tam zwiedzaliśmy   jaskinię bielską i pokamedulski klasztor, zwany Czerwonym. W ciągu drugiego dnia  pobytu w górach, uczestnicy kolonii korzystali z uroków pobliskich stoków  narciarskich i mieli możliwość wzięcia udziału w kuligu zakończonym ogniskiem i  pieczeniem kiełbasek. Kolejny dzień górskich atrakcji przewidywał pobyt w  Zakopanem, osławionej stolicy Podhala. W ramach tego dnia dzieci i młodzież  odwiedziła kościół na Krzeptówkach, a także korzystała przejazdu kolejką górską  na Gubałówce. Odpowiednio wygospodarowano również czas na zakup pamiątek i   rozsmakowanie się z zakopiańskich przysmakach tj. oscypkach z żurawiną   upieczonych na grillu. Ostatniego dnia pobytu młodzież  wybrała się na   spacer po Szczawnicy, aby potem pożegnać się z górami  i wrócić do   rodzinnych domów, do rodziców, no i oczywiście do szkoły.
28 grudnia 2016 r. - Spotkanie kolędowe
Dnia 28 grudnia naszą wspólnotę odwiedziły siostry karmelitanki i Dominikanki, które posługują w Bielskich parafiach. Spotkanie rozpoczęłyśmy Eucharystią, a potem przy wspólnym domowym stole śpiewałyśmy nasze polskie, tradycyjne kolędy. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i siostrzanej atmosferze.
Boże Narodzenie 2016 r.
Wzorem lat ubiegłych w I i II dzień Świąt Bożego Narodzenia, dzieci i młodzież zaangażowana we wspólnotę ministrantów i scholii wraz z S. Wiktorią podjęli wysiłek Bożonarodzeniowego kolędowania, które jest już tradycją naszej parafii. W każdym domu oprócz śpiewu kolęd przedstawiona została scenka ukazująca prawdę, że w każdym człowieku choćby najmniejszym i najbiedniejszym jest Bóg. Był to czas bardzo przyjemny i miły przebiegający w rodzinnej, ciepłej atmosferze.
20 grudnia 2016 r. – Jasełka
,,Cicha noc, święta noc”;
Dnia 20 grudnia 2016 r, w Szkole Podstawowej nr 2 w Bielsku Podlaskim odbyły się ,,Jasełka” przygotowanie przez uczniów kl. III a i III b, pod kierunkiem S. Wiktorii. Na to przedstawienie oprócz całej społeczności szkolnej  przybyli również goście:  Kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego  w Bielsku Podlaskim Ks.. dr Dariusz Kujawa oraz Siostry: S. Witaliana i S. Karina. Całe spotkanie odbyło się w bardzo miłej i świątecznej atmosferze.
14 grudnia 2016 r. – poświęcenie kaplicy w domu Sióstr w Bielsku Podl.
Dnia 14 grudnia 2016 r. w domu Sióstr w Bielsku Podl., odbyło się erygowanie i poświęcenie Kaplicy pod wezwaniem Matki Bożej Opatrzności . O godzinie 17.30 została odprawiona Msza Święta w intencji Zgromadzenia i Sióstr pracujących w tej parafii. Przewodniczył jej  J. E. Ks. Biskup Tadeusz Pikus – ordynariusz drohiczyński, w obecności Ks. Proboszcza Dariusza Kujawy, Ks. Dziekana Kazimierza Siekierko oraz kapłanów towarzyszących. Na tę uroczystość przybyła z Grodziska Maz. Matka Generalna Antonina Kasjaniuk z towarzyszącymi jej Siostrami: S. Rozanną Gładysz i S. Krystyną Sikora. Po Mszy Świętej wszyscy zostali zaproszenia na radosne spotkanie przy stole.
13 listopada 2016 r. – poświęcenie  domu Sióstr w Bielsku Podlaskim
13 listopada br. w parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku  Podlaskim, w której od 21 sierpnia 2016 r. posługują Siostry naszego  Zgromadzenia, odbyła się podniosła uroczystość łącząca kilka bardzo ważnych  wydarzeń.
           Dla całej Wspólnoty parafialnej najważniejszym wydarzeniem było   ustanowienie kościoła parafialnego p.w. Miłosierdzia Bożego Diecezjalnym  Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz poświęcenie nowych organów.
           Dla Wspólnoty naszych Sióstr posługujących w Bielsku Podlaskim do tego   wydarzenia dołączyło się jeszcze jedno, także bardzo ważne – poświęcenie domu  Sióstr, którego dokonał J. E. Ks. Biskup Tadeusz Pikus, ordynariusz diecezji  drohiczyńskiej, tuż przed rozpoczęciem uroczystości w Kościele. Na tę ważną  chwilę przebyła do Bielska Podl. Matka Generalna Antonina Kasjaniuk, Siostry z  Zarządu, Siostry z Grodziska Maz. i z Międzyrzeca Podl.
           Uroczystości zgromadziły także bardzo wiele osób z całej diecezji jak też  z diecezji sąsiednich. Obecni byli dwaj księża Biskupi: Bp Ordynariusz Tadeusz  Pikus oraz Biskup emeryt Antoni Pacyfik Dydycz, bardzo licznie zebrani byli  kapłani z wszystkich parafii wraz z delegacjami parafialnym, Siostry zakonne  posługujące w diecezji oraz zaproszeni goście.  
           Cała uroczystość była transmitowana przez Telewizję Trwam, Radio Maryja i  Katolickie Radio Podlasie.
           Po zakończeniu Mszy św. Ks. Biskup Ordynariusz wręczył Obrazy Jezusa   Miłosiernego każdej Wspólnocie zakonnej znajdującej się na terenie diecezji i  każdej parafii. Dodatkowo nasza Matka Generalna otrzymała obraz jako dar dla  naszego Zgromadzenia.
           Dziękujemy Opatrzności Bożej, za to że w szczególnym Roku Miłosierdzia,  nasze Zgromadzenia mogło rozpocząć pracę w parafii Miłosierdzia Bożego, która stała się Sanktuarium. Niech także przez posługę naszych Sióstr Boże   Miłosierdzie dociera do jak największej rzeszy wiernych.
Wróć do spisu treści