2018 - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

2018

Archiwum
Niedziela 29 kwietnia 2018 – wiosenne pielgrzymowanie
Siostry ze Wspólnoty w Grodzisku Maz. ostatnią niedzielę kwietnia wykorzystały na wiosenne pielgrzymowanie. Jedne wybrały Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Pani Podlasia, by tuż przed rozpoczęciem miesiąca maja poświęconego szczególnej czci Matki Bożej, powierzyć Jej wszystkie troski i radości osobiste, całej Wspólnoty i Zgromadzenia. Inne wybrały się do Oświęcimia, po drodze nawiedzając Matkę Bożą Częstochowską na Jasnej Górze, by w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości modlić się za tych którzy polegli czy zostali zamordowani w nieludzkiej wojnie.
Bogu niech będą dzięki za dar Wspólnoty i wspólnego pielgrzymowania, za piękno polskiej ziemi i jak drogowskazy rozsiane Sanktuaria, Kościoły i Kaplice by pośród ludzkich dróg łatwiej odnaleźć tę jedną prawdziwą, prowadząca do Domu Ojca.  
FOTORELACJA

19 – 22.04.2018 r. – Spotkanie formacyjne kolejnej grupy Sióstr w Grodzisku Maz.„Cel życia konsekrowanego polega na staniu się podobnym do Pana Jezusa i na całkowitej ofierze, to właśnie do tego winna zdążać formacja ciągła, a co więcej: właśnie na tym polega.
Jest to droga stopniowego  przyswajania sobie [ze strony młodego a potem dorosłego człowieka] uczuć Chrystusa do Ojca”. /Jan Paweł II, Vita Consecrata, 65./
W ramach formacji permanentnej Zgromadzenia odbyło się kolejne spotkanie formacyjne Sióstr w domu generalnym w Grodzisku Maz.(CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJ

Łąka – 7 kwietnia 2018 r. – zmarła śp. S.        Nikodema Szeliga
Z wiarą i ufnością w Boże Miłosierdzie informujemy, że dnia 7 kwietnia 2018 r. – w pierwszą sobotę miesiąca i wigilię Święta Miłosierdzia Bożego - Pan odwołał do siebie nastepną Siostrę naszego Zgromadzenia. Po cierpieniu i przebytej chorobie, zmarła w Łące śp. S. Nikodema Szeliga. Polecamy naszą zmarłą Siostrę modlitwom wszystkich, prosząc by Miłosierny Pan przebaczył Jej grzechy i otworzył Jej bramy nieba.

             NEKROLOG
FOTORELACJA Z POGRZEBU

Wielka Wieś – 3 kwietnia 2018 r. – pogrze S. Euzebii Jaworskiej i S. Joeli Dybowskiej
Dnia 3 kwietnia 2018 wspólnota Sióstr Opatrzności Bożej  z Wielkiej Wsi odprowadziła na miejsce wiecznego spoczynku dwie współsiostry S. Euzebię Jaworską i S. Joelę Dybowską. Pierwsza odeszła do Domu Ojca S. Euzebia, a było to w Wielki Czwartek, a kolejna w Niedzielę Zmartwychwstania. Obie naznaczone krzyżem choroby i cierpienia. (CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA

Wielka Wieś – 1 kwietnia 2018 r. – zmarła śp. S. Joela Dybowska1 kwietnia 2018 r., tj. w Niedzielę Zmartwychwstania Pan odwołał do siebie kolejną Siostrę naszego Zgromadzenia, także ze Wspólnoty w Wielkiej Wieś. Po krótkiej chorobie w poranek Wielkanocny zmarła śp. S. Joela Dybowska. Polecamy naszą zmarłą Siostrę modlitwom wszystkich, prosząc by Chrystus Zmartwychwstały otworzył Jej bramy nieba.

Wielka Wieś – 29 marca 2018 r. – zmarła śp. S. Euzebia JaworskaW Wielki Czwartek 29 marca br. w godz. miłosierdzia do Domu Ojca odeszła w wieku 95 lat nasza ukochana S. Euzebia Jaworska. W ostatnich latach życia niosła krzyż choroby,  który powoli odbierał jej siły. Mimo cierpienia starała się być wierną obowiązkom życia zakonnego. Polecamy nasza zmarłą Siostrę modlitwom wszystkich, prosząc by Miłosierny Pan przyjął Ja do swej Chwały.

Grodzisk Maz. - Wielki Czwartek – Adoracja Pana Jezusa w CiemnicyBądź uwielbiony, Panie Jezu, w tajemnicy Eucharystii, którą ustanowiłeś w Wielki Czwartek. Bądź uwielbiony w tajemnicy kapłaństwa, które powierzyłeś apostołom i ich następcom w ten niezwykły wieczór, rozpoczynając swoją Paschę. Bądź uwielbiony w darze nowego przykazania miłości, które w tym samym dniu dałeś swoim uczniom: Po tym wszyscy poznają, że jesteście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali. (CZYTAJ DALEJ)

7-14.03.2018 - Spotkanie formacyjne Sióstr JuniorystekOd 07 do 14 marca Siostry Juniorystki: S. Jadwiga, S. Lena z Grodziska Mazowieckiego, s. Emma z Przemyśla i s. Irena z Lublina przeżywały zimowy zjazd formacyjny z Siostrą Mistrzynią Zdzisławą. Pierwsza część odbyła się w Irenie, a druga w Grodzisku Mazowieckim.
Był to intensywny i twórczy czas. (CZYTAJ DALEJ)


Styczeń 2018 r. – Peregrynacja relikwii św. Bakhity w naszych Wspólnotach
Od 13 stycznia br. w niektórych naszych Wspólnotach trwa peregrynacja relikwii św. S. Józefiny Bakhity, patronki współczesnych niewolników. Przez Jej wstawiennictwo polecamy Bogu ofiary wszelkich form współczesnego niewolnictwa i modlimy się o nawrócenie dla oprawców tego procederu. W sposób szczególny pamiętając też o kobietach i dziewczętach zniewolonych moralnie i uwikłanych w grzechy nieczystości, o których nawrócenie i zbawienie tak bardzo zabiegała nasza Matka Założycielka Sł. Boża Antonina Mirska.
św. Bakhito - nadziejo zniewolonych – otwieraj nasze serca na Bożą miłość – módl się na nami.
Sł. Boża Matko Antonino Mirska – wstawiaj się z a nami

Styczeń 2018 r. – IV tydzień rekolekcji ignacjańskich w Szczawnicy
W dniach od 6 do 14 stycznia 2018 r. w Szczawnicy kolejna grupa Sióstr wzięła udział  w IV tygodniu rekolekcji  ignacjańskich. Rekolekcje prowadzili Ojcowie Jezuici: O. Artur Wenner i O. Jan Mazur.(CZYTAJ DALEJ.
FOTORELACJA

Kraśnik – 9 stycznia 2018 r. – poświęcenie kaplicy domowejWe Wspólnocie w Kraśniku w dniach od 9 do 11 stycznia br. miała miejsce wizytacja kanoniczna Matki Generalnej Antoniny Kasjaniuk. Bardzo radosnym wydarzeniem tych dni było poświęcenie kaplicy p.w. Miłosierdzia Bożego w domu Sióstr i pozostawienie w tabernakulum Najświętszego Sakramentu. Kaplicę poświęcił Ks. Proboszcz Janusz Stefanek, po czym w kościele parafialnym odprawiona została Msza św. w intencjach Zgromadzenia, Wspólnoty Sióstr w Kraśniku i Dobroczyńców. Dziękujemy Miłosiernemu Panu, że zamieszkał pod jednym dachem z nami.
                                                                                                                          Siostry z Kraśnika
FOTORELACJA

Wróć do spisu treści