Spotkanie formacyjne Sióstr Juniorystek - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Spotkanie formacyjne Sióstr Juniorystek

Foto galeria
Spotkanie formacyjne Sióstr Juniorystek

Od 07 do 14 marca Siostry Juniorystki: S. Jadwiga, S. Lena z Grodziska Mazowieckiego, s. Emma z Przemyśla i s. Irena z Lublina przeżywały zimowy zjazd formacyjny z Siostrą Mistrzynią Zdzisławą. Pierwsza część odbyła się w Irenie, a druga w Grodzisku Mazowieckim.
Był to intensywny i twórczy czas. Rozpoczął go dzień kobiet, w którym Siostry mogły spotkać się z Junioratem Sióstr Józefitek na Radnej Górze. Tam Siostry wysłuchały wykładu o chrystologii  z teologii dogmatycznej Ks. Dr Adama Kopeć. Po raz pierwszy zobaczyły pracownię pisania ikon, wysłuchały świadectw oraz ucieszyły się wzajemną obecnością, doceniając dar kobiecości konsekrowanej oglądając prezentacje przygotowaną prze s. Mistrzynię Zdzisławę.
Następnego dnia w Irenie przeżywały swój dzień skupienia, który poprowadził Ks. Dr Michał Mierzwa przybliżając i otwierając Siostry na obecność i dary Ducha Świętego.
Pozostałe punkty programu połączone z niezwykłymi niespodziankami, które nie tylko zaplanowała, ale również poprowadziła s. Mistrzyni Zdzisława wygłaszając formacyjne konferencje. Siostry Juniorystki, które na co dzień pracują na różnych placówkach, miały okazję do spotkań, rozmów, rekreacji, a także zwyczajnego odpoczynku.
Od poniedziałku do środy, w drugiej części juniorackiego zjazdu Siostra Mistrzyni Zdzisława przy pomocy Sióstr Juniorystek poprowadziła rekolekcje szkolne dla dzieci należących do szkół przy par. pw. Św. Anny w Grodzisku Mazowieckim. W bogatym programie rekolekcji S. Mistrzyni Zdzisława przygotowała scenkę opowiadającą o nawróceniu św. Pawła, którą przedstawiły Siostry Juniorystki. Dodatkowo oprócz rekolekcyjnych nauk Siostra Mistrzyni zaprezentowała prezentacje i filmiki dostosowane do konkretnych grup wiekowych. Ostatniego dnia rekolekcji, przed każdą Mszą świętą kończącą rekolekcje odbyła się Droga Krzyżowa, która również wprowadzała dzieci, do jeszcze głębszego przeżywania Wielkiego Postu, aby gdy dobiegnie końca, dzieci bardziej świadomie mogły cieszyć się radością Zmartwychwstania. Chwała Panu za ten bogaty i wyjątkowy czas.
                                                                                                                                       s. Irena Łuka


Wróć do spisu treści