Zjazd formacyjny - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Zjazd formacyjny

Foto galeria
25-28 kwietnia 2019r.
Zjazd formacji permanentnej  w Grodzisku Mazowieckim.

W dniach 25-28 kwietnia 2019 r. 39 Sióstr profesek wieczystych uczestniczyło w zjeździe formacyjnym pt. ”Media za klauzurą”.
O. dr Marek Sykuła OFM Conv. w konferencji dla sióstr ukazał jak kształtowała się klauzura w życiu zakonnym w kontekście uwarunkowań historycznych. Ksiądz prelegent podkreślił, że celem klauzury nie tylko było oddzielenie od świata, ale przede wszystkim klauzura miała pomóc zakonnikowi w skupieniu się na Bogu.
Ks. dr hab. Krzysztof Marcyński SAC wygłosił wykład o roli mediów w życiu konsekrowanym. W wykładzie przekazał, że media mają w sobie coś z przyjaciela i wroga. Są wspaniałym narzędziem ewangelizacji, a zarazem mogą prowadzić do różnych uzależnień i nadużyć. Warto otworzyć się na media według zadań i funkcji, jakie pełnimy. Gdy media „wchodzą za klauzurę” jeszcze ważniejsza staje się „klauzura serca”, tzn. mam być skoncentrowana na Bogu, mieć serce rozkochane w Bogu, by zanieść Go ludziom.
Ostatnią konfrencje wygłosiła siostrom Matka Generalna Antonina Kasjaniuk nt. ”Tożsamość osoby konsekrowanej żyjącej w świecie mediów i za klauzurą.”
Był to również czas wspólnej modlitwy i dzielenia się swoim doświadczeniem „życia za klauzurą” we współczesnym świecie. Dziękujemy Kochanej Matce Generalnej za zorganizowanie dla nas tak bardzo potrzebnego i ubogacającego spotkania.

Wróć do spisu treści