Żelechów - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Żelechów

DSP

31 października 2017 r. – Bal Wszystkich Świętych

31 Października w Żelechowie odbył się Bal Wszystkich Świętych. Dzieci i młodzież przebrani za Świętych zgromadzili się w Kościele parafialnym na Mszy Świętej, a po niej wszyscy wyruszyli w procesji, z radosnym  śpiewem ulicami Żelechowa. Zakończenie Korowodu miało miejsce w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie odbył się prawdziwy bal  Wszystkich Świętych poprowadzony przez S. Kasjanę Szalich. Przy tańcu Poloneza uczestnicy balu zaprezentowali swoje piękne stroje Świętych, w role których wcielili się tego wieczora. Następnie  wylosowali cytat z Pisma Świętego. Jeden z nich zawierał nagrodę główną, jaką był tablet. Pozostali Święci otrzymali pięknego aniołka oraz lizaka i słodycze. S. Kasjana skutecznie zachęcała do zabawy wszystkich, tak, że nawet rodzice, którzy przyprowadzili swoje dzieci, bardzo dobrze się bawili.

12 czerwca 2017 r. w Sokółce miał miejsce finał IX Ogólnopolskiej Olimpiady Myśli Jana Pawła II. Uczniowie, przygotowani przez s. Iwettę, którzy dobrze spisali się na etapie wojewódzkim, reprezentowali województwo mazowieckie na etapie ogólnopolskim.
Po pisemnym teście okazało się, że jedna z uczennic będzie ubiegać się o podium.Po odpowiedziach ustnych A. Mucha- uczennica kl. I LO im. Joachima Lelewela w Żelechowie zajęła III miejsce. W najlepszej ósemce finalistów spośród uczniów liceów znalazły się również M. Borzęcka (5 miejsce) i K. Miszkurka (7 miejsce) z kl. I LO im. J. Lelewela w Żelechowie.
Gimnazjalistom  jednak nie udało się wejść w skład wyróżnionych.
W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, jak co roku ulicami Żelechowa przeszła procesja eucharystyczna. Siostry zaangażowały się w opiekę nad dziećmi oraz w przygotowanie pierwszego ołtarza.
3 czerwca 2017 r. – 21 Spotkanie Młodych na Lednicy
Dnia 3 czerwca s. Iwetta i s. Dawida wraz z ks. Krzysztofem Banasiukiem i młodzieżą z żelechowskiego dekanatu uczestniczyły w XXI Spotkaniu Młodych nad Jeziorem Lednica.
Hasłem tegorocznego spotkania były słowa: "Idź i kochaj!". Na polach Lednickich spotkały jeszcze dwie nasze Siostry: s. Kasjanę i s. Roksanę.
Wszyscy uczestnicy spotkania zabrali ze sobą z lednickich pół: radość, miłość, młodzieńczy entuzjazm i chęć obdarowywania miłością każdego spotkanego na drodze człowieka.
21 maja  2017 r. podczas Mszy św. o godz. 10:00 druga grupa uczniów klas trzecich, miała uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. S. Radosława i s.Konstancja udekorowały kościół. 23 maja br. dzieci komunijne udały się na pielgrzymkę do Kodnia i Pratulina.
20 maja br.
S. Dawida z młodzieżą ze scholi i Koła Misyjnego spotkali się na tzw. majówce

Z życia Wspólnoty w Żelechowie

 Dnia 18 maja 2017r., w dniu urodzin Karola Józefa Wojtyły- papieża Jana Pawła II święto Patrona Szkoły przeżywało gimnazjum im. Jana Pawła II w którym pracują S. Przełożona Radosława, s. Iwetta i s. Dawida.
 O godz. 8:30 została odprawiona Msza św. w intencji całej społeczności Zespołu Szkół przy ul. Ogrodowej w Żelechowie. Siostry katechetki zajęły się przygotowaniem oprawy liturgii Słowa oraz śpiewem podczas Mszy św., a s. Dawida przygotowała też taniec uwielbienia.
14 maja 2017 w Żelechowie odbyła się uroczystość I Komunii Św.pierwszej grupy dzieci z klas trzecich.
S. Radosława i s.Konstancja udeklarowały kościół. Do 20 maja trwał biały tydzień.

13 maja 2017r., w 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie, również w Żelechowie odbyło się uroczyste nabożeństwo fatimskie. O godz. 18:00 miała miejsce Msza św. Po niej dzieci, przygotowane przez s. Dawidę, przedstawiły krótką scenkę z pierwszego objawienia. Następnie ulicami Żelechowa przeszła procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej.  


Dnia 27 kwietnia w Warszawie odbył się wojewódzki etap IX Ogólnopolskiej Olimpiady Myśli Jana Pawła II. Uczennice z Liceum im. Joachima Lelewela, przygotowane przez s. Iwettę, zdobyły całe podium. Podobnie, jak w szkolnym etapie Kasia - I miejsce, Marlena- II miejsce, a Alicja- III miejsce. Wśród gimnazjalistów Patryk- uczeń Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żelechowie zdobył I miejsce, natomiast Angelika- uczennica Publicznego Gimnazjum Powiatowego w Żelechowie zajęła III miejsce. Wszyscy uczniowie przygotowują się do finału Olimpiady w Sokółce.


Dnia 25 kwietnia w Korytnicy odbył się I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Wzięły w nim udział dwie uczennice przygotowywane przez s. Dawidę. Jedna z nich zajęła III miejsce, a jedna zdobyła wyróżnienie.
23 kwietnia 2017 r. – Niedziela Miłosierdzia

W Niedzielę Miłosierdzia swoje święto obchodziło Szkolne Koło Caritas. Przed Mszą św. o godz.10 uczniowie s. Dawidy przedstawili krótką scenkę o spotkaniu Chrystusa Zmartwychwstałego z Apostołami. Liturgię Słowa i dary ołtarza przygotowała młodzież ze Szkolnego Koła Caritas.
21/22 kwietnia 2017 r.

S. Przełożona Radosława, s. Iwetta, s. Dawida wraz z dwudzistuosobową grupą młodzieży wzięły udział w nocnym czuwaniu naszego Zgromadzenia na Jasnej Górze.

Niedziela Zmartwychwstania 2017
W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz.6.00 wyruszyła procesja rezurekcyjna, podczas której dzieci pod opieką Sióstr naszej Wspólnoty sypały kwiaty i niosły poduszki.
Kwiecień 2017 r.
S. Przełożona Radosława z S. Konstancją, Ks. Proboszczem oraz z młodzieżą od 10 kwietnia br. przygotowywali w żelechowskim kościele Kaplicę Adoracji oraz Boży Grób.


9 kwietnia 2017 - Niedziela Palmowa w Żelechowie
W Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej na Mszy św. z udziałem dzieci, oprawę liturgii Słowa przygotowała s. Przełożona Radosława wraz ze scholą dziecięcą. Po Mszy został rozstrzygnięty konkurs dla dziewczynek na najpiękniejszą palmę, a dla chłopców na najdłuższą.
Kwiecień 2017
W pierwszy piątek miesiąca- 7 kwietnia- s. Dawida i s. Iwetta uczestniczyły w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej (EDK). Trasa liczyła 42 km.
Kwiecień 2017 r.
W niedzielę 2 kwietnia w Żelechowie odbył się Przegląd Tradycyjnych Pieśni Pasyjnych i Pokutnych. W skała jury weszła m.in. nasza s. Dawida. Więcej informacji oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie Urzędu Miejskiego w Żelechowie. http://www.zelechow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2084:przegld-pieni-pasyjnych-i-pokutnych&catid=50:aktualnoci&Itemid=149
Marzec 2017 r.
W dniach 24-25 marca odbyła się XII Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas. Szkolne Koło Caritas pod opieką s. Iwetty oraz wolontariuszek Natalii, Zuzi, Dagmary, Elizy, Patrycji oraz przy współpracy nauczycieli i młodzieży z gimnazjum w Stefanowie zebrało 1053 kg żywności.
Marzec 2017 r.
19 marca s. Przełożona Radosława, s. Dawida oraz Natalia i Zuzia były na prelekcji w Russocicach- rodzinnej parafii s. Radosławy
Marzec 2017 r.
W dniach 3-5 marca osiem dziewczyn z Żelechowa wraz z s. Iwettą uczestniczyło w rekolekcjach wielkopostnych w Grodzisku Mazowieckim
Luty 2017 r.
Podczas ferii (14 lutego) w naszym domu zgromadziła się młodzież, która przygotowuje się do wojewódzkiego etapu IX Ogólnopolskiej Olimpiady Myśli Jana Pawła II. Młodzież pod opieką s. Iwetty opracowywała środowe katechezy Jana Pawła II o tematyce Maryjnej.

9 luty- Szkolne Koło Caritas pod opieką s. Iwetty zorganizowało Kiermasz Walentynkowy.
21 stycznia w MGOK-u odbył się Przegląd Bożonarodzeniowych Form Teatralnych, w którym wzięła udział młodzież z gimnazjum im. Jana Pawła II z jasełkami, które s. Iwetta i s. Radosława przygotowały na szkolną wigilię.
15 stycznia w MGOK-u odbył się X Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w którym wzięła udział Schola młodzieżowa pod kierunkiem s. Dawidy.


14 stycznia s. Dawida z uczniami z SP im. Romualda Traugutta uczestniczyła w MGOK-u w spotkaniu emerytów i rencistów, gdzie dzieci przedstawiły występ jasełkowy.


6 stycznia w Żelechowie miał miejsce III Orszak Trzech Króli. Siostry włączyły się w jego przygotowanie. S. Radosława opiekowała się dziećmi, s. Dawida ze scholą animowała śpiew, s. Iwetta z młodzieżą przygotowała scenki.
Wieczorem natomiast w naszej Wspólnocie miała miejsce kolęda na którą przybył ks. Proboszcz Eugeniusz Filipiuk z kapłanami, posługującymi w naszej parafii.

26 grudnia 2016 dzieci z Koła Misyjnego pod opieką s. Dawidy zawitały do domów żelechowian z misyjnym kolędowaniem. Swoje kolędowanie rozpoczęli od naszej Wspólnoty.
22 grudnia W Zespole Szkól przy ul. Ogrodowej odbyły się jasełka Szkolne pod tytułem „Bajkowe Jasełka”, które przygotowała s. Iwetta i s. Radosława. Na jasełkach byli również obecni ks. Proboszcz Eugeniusz Filipiuk, a także Pani Burmistrz Mirosława Miszkurka.


19-20 grudnia s. Konstancja z s. Radosławą przygotowały dekorację kościoła oraz szopkę bożonarodzeniową.
18 grudnia w Żelechowie odbył się II Jarmark Bożonarodzeniowy, w który włączyły się również dzieci ze scholi pod opieką s. Radosławy oraz dzieci z Kóła Misyjnego pod opieką s. Dawidy.
11-14 grudnia w żelechowskiej parafii trwały rekolekcje adwentowe, które prowadził wykładowca siedleckiego seminarium Ks. Dr Jacek Sereda.
Śpiew na Mszy św. dla dzieci animowała s. Radosława ze scholą dziecięcą, a na Mszy dla młodzieży s. Dawida ze scholą młodzieżową. W przygotowanie liturgii słowa włączyły się pani katechetka i s. Iwetta

9-10 grudnia, XI Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas. Młodzież pod opieką s. Iwetty i Zuzi zbierała żywność w „Biedronce”.  Opiekę w sklepie „Mila” sprawowały Natalka i Eliza z LO im. Joachima Lelewela. Akcję wspierała również młodzież z Zespołu Szkół w Stefanowie pod opieką swoich nauczycieli i pani katechetki. W sumie zebrano 1260 kg żywności.


4 grudnia, w drugą niedzielę Adwentu s. Przełożona Radosława przygotowała po Mszy św. z udziałem dzieci spotkanie ze św. Mikołajem.


Wróć do spisu treści