Twardogóra - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Twardogóra

DSP
7.01.2018r
Jasełka
W niedzielę 7 stycznia dzieci ze Szkoły podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II na Mszy o godz. 11.30 przedstawiły Jasełka, przygotowane przez s. przełożoną Adrię.  Historię narodzin Jezusa rozpoczęły od przypomnienia czym jest i jak ważny jest czas adwentu. Poszukiwanie Boga musi się rozpocząć  nie na zewnątrz, ale w sercu każdego człowieka.  Dzieci pięknie przedstawiły przygotowany teks, bogaty
w treści, muzykę i taniec aniołów. Wszyscy zgromadzeni w kościele włączyli się we wspólny śpiew kolęd. Siostra –reżyser i mali aktorzy zostali nagodzeni gromkimi brawami.

6.01.2018r
Orszak Trzech król
Stało się to już tradycją naszej parafii, że dnia 6 stycznia organizowany jest orszak trzech króli. Dzieci z koronami na głowach gromadzą się przed małym kościołem, by z kapłanami wyruszyć w procesji do bazyliki. W czasie procesji towarzysz śpiew nam śpiew kolęd. Po wejściu do kościoła dzieci oddają pokłon Jezusowi w żłóbku.

20-22.03.2017r
Rekolekcje
Na zaproszenie ks. proboszcza  Sylwesta Krzywańskiego prowadziłyśmy rekolekcje wielkopostne
w Grabownie Wielkim. Jak powiedziała nam Pani katechetka, dzieci bardzo oczekiwały na ten czas, przygotowane przez ks. proboszcza parafii.
Rekolekcje odbywały się na terenie szkoły. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy; klasy młodsze I-III i starsze IV-VI. Ze starszą grupą spotkał się s. przełożona Adria, natomiast z grupą młodszą s. Juliusza. Oprawę muzyczną w obydwu grupach prowadziła s. Rachela.
Pierwszego dnia zastanawiałyśmy się z dziećmi nad tematem ,,Wygraj życie”, dzień drugi ,,W drużynie Jezusa” i dzień ostatni to ,,Wyścig miłości”. Otwartość dzieci na Słowo Boże, aktywne uczestnictwo
w zajęciach grupowych wprowadziło wszystkich w głęboką atmosferę modlitwy i refleksji.


Wróć do spisu treści