Turek - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Turek

DSP
Przyjęcie dzieci do Rycerstwa Niepokalanej
W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia 2019 r., podczas Mszy św. o godz.11.30 kilkanaścioro dzieci z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku zostało oficjalnie przyjętych do Rycerstwa Niepokalanej. Dzieci poświęciły swoje życie Matce Bożej, zobowiązały się do modlitwy za grzeszników, odmówiły wspólnie akt oddana się Matce Bożej Niepokalanej oraz otrzymały okolicznościowe dyplomiki i medaliki.
S. Eliasza magistrem
Podczas obchodów jubileuszu 25-rocznicy powstania filii Papieskiego Wydziału Teologicznego w Koninie, które odbyły się 30 listopada 2019 r., s. Eliasza odebrała z rąk bpa Wiesława Alojzego Meringa i ks. Krzysztofa Pawliny, rektora PWT w Warszawie, dyplom potwierdzający uzyskanie tytułu magistra.
Pracę magisterską s. Eliasza obroniła na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie 4 listopada 2019 r. Serdecznie gratulujemy!

LUTY 2016
Dnia 2 lutego br. s. Karina Benkovska brała udział w uroczystej Mszy Św. sprawowanej na zakończenie Roku Życia Konsekrowanego w Bazylice Katedralnej we Włocławku pod przewodnictwem Ks. Biskupa Wiesława Meringa, Pasterza Kościoła Włocławskiego.

STYCZEŃ 2016
6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli odbył się w Turku Orszak. Poprzedziły go jasełka wystawiane na scenie, która znajdowała się w Rynku Miasta. Na tę uroczystość przybyli licznie zgromadzeni wierni z parafii NSPJ oraz okolicznych. Ponadto uroczystość uświetniły władze samorządowe wraz z Burmistrzem Miasta. Jasełka oraz Orszak Trzech Króli przygotowała wraz z Ks. Proboszczem i  dziećmi ze SP nr 1 s. Rozalia Kowal. Po skończonym Orszaku odbyła się uroczysta Msza Święta o godz. 13.

GRUDZIEŃ 2015 - jasełka
22 grudnia w SP nr 1 w Turku s. Rozalia wraz z nauczycielami przygotowała jasełka pt. "żołnierskie kolędowanie".

GRUDZIEŃ 2015 - rekolekcje Adwentowe
W naszej parafii w piątek, sobotę i niedzielę (18-20.12.2015) odbywały się rekolekcje adwentowe. Kazania głosił Ks. prof. Jan Przybyłowski - prorektor UKSW w Warszawie. W sobotę naszą wspólnotę odwiedził Ks. Biskup Wiesław Alojzy Mering, który celebrował wieczorną Mszę św. a następnie spotkał się z kapłanami dekanatu tureckiego. Podczas Mszy św. dzieci ze SP nr 1 przy pomocy s. Rozalii przygotowały procesję z darami i modlitwę powszechną wraz. Na zakończenie Mszy św. 10 dzieci otrzymało z rąk Ks. Biskupa nagrody za gorliwość w uczestnictwie w Mszach Św. Roratnych.  

GRUDZIEŃ 2015 - św. Mikołaj
Podczas Mszy św. z udziałem dzieci przybył także do naszej parafii św. Mikołaj. Powiedział dzieciom, jak zostać świętym, opowiedział o swoim życiu i drodze do biskupstwa oraz zachęcił nie tylko do oczekiwania i odbierania prezentów, ale także do dzielenia się. Liturgię Słowa przygotowały dzieci ze SP nr 1 wraz z s. Rozalią.

LISTOPAD 2015
Na zakończenie oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych uczestniczyliśmy w niezwykłym spotkaniu ze świętymi. Dzięki pomysłowi Sióstr Opatrzności Bożej i katechetek pracujących na ternie Parafii NSPJ w Turku uczestniczący  liturgii mieli wielką radość "obcowania ze świętymi" w Turku.

PAŹDZIERNIK  2015
W miesiącu październik siostry: s. Rozalia Kowal i s. Teodozja Maciejewska przygotowywały rozważania różańcowe wraz z dziećmi ze szkoły podstawowej. Natomiast s. Karina Benkovska wraz z młodzieżą z parafii przygotowała dekoracje przedstawiające objawienie Matki Bożej w Fatimie.

4 czerwca 2015 roku  - BOŻE CIAŁO

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej S. Rozalia i S. Teodozja przygotowały dzieci do sypania kwiatów oraz niesienia poduszek i feretronów podczas procesji Eucharystycznej po ulicach miasta Turku.


17 maja 2015 roku

I KOMUNIA ŚWIĘTA – dzieci Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku

W niedzielę 17 maja 2015 r. 76 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej.  przygotowanych przez S. Rozalię Kowal.


8 lutego 2015 r. – Msza św. w TVP Polonia

W niedzielę 8 lutego 2015 r. o godz. 13.00, TV Polonia przeprowadziła transmisję niedzielnej Mszy św. z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku. Transmisja ta była już zaplanowana w roku 2014 r., ale ze względu na pogrzeb pana Tadeusza Mazowieckiego trzeba było ją przełożyć. Świątynia ozdobiona freskami Mehoffera z pewnością była piękną wizytówką diecezji wśród Polaków rozsianych po świecie.
Uroczystej Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił Jego Ekscelencji Ksiądz Bp Wiesław Alojzy Mering.

Siostry pracujące w tutejszej parafii aktywnie włączyły się w przygotowanie i przebieg uroczystości. O piękny wystrój kościoła zatroszczyła się S. Dariusza Dąbrowska. S. Rozalia Kowal włączyła się w liturgię Słowa Bożego. S. Teodozja Maciejewska włączyła się w działanie ruchów dziecięcych i młodzieżowych, które aktywnie uczestniczyły we Mszy świętej.
Oprawa Mszy św. była bardzo ładnie przygotowana przez wszystkie grupy.
Msza Święta Rezurekcyjna  - 05 IV 2015 r.
W poranek Wielkanocny procesję rezurekcyjną uświetniły dzieci niosące feretrony i poduszki. Poprzez to jeszcze głębiej i donioślej ogłosiły radosną nowinę o Zmartwychwstaniu  Jezusa .

Ciemnicę oraz Grób Pana Jezusa wykonała S. Dariusza Dąbrowska wraz z młodzieżą z parafii NSPJ Turek.   


Niedziela Palmowa  - 29 III 2015  r.
Przed  uroczystą  Mszą Świętą  o godz. 11:30 odbyła się procesja z palmami wokół Kościoła NSPJ w Turku. Dzieci wykonały piękne i okazałe palmy, którymi  upamiętniły uroczysty wjazd Jezusa Chrystusa do Jerozolimy

Droga Krzyżowa - 22 III 2015 r.
Drogę Krzyżową przygotowali uczniowie klasy 6 SP nr 1 w Turku pod kierunkiem s. Rozalii Kowal.


W Uroczystość Ofiarowania Pańskiego, w którym szczególny akcent położono na obchody Dnia Życia Konsekrowanego w Licheniu pod przewodnictwem Pasterza Diecezji Bpa Wiesława Meringa odbyła się Uroczysta Eucharystia, w której uczestniczyli osoby życia zakonnego i konsekrowanego. Naszą wspólnotę reprezentowała s. Dariusza, która podczas Mszy Świętej ofiarowała ornat, który był darem od sióstr zakonnych Diecezji Włocławskiej.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli przed uroczystą Mszą Świętą ulicami miasta Turku przeszedł Orszak Trzech Króli. W przemarszu wzięli udział parafianie oraz dzieci przygotowane przez s. Rozalię i s. Teodozję.

Siostra Dariusza wraz z młodzieżą przygotowała piękną szopkę i wystrój kościoła.  Godnym uwagi było oczko, w którym pływała ryba , zwierzęta i ptaki, a także palmy, które wyglądały jak żywe.

19 grudnia 2014 roku w Szkole Podstawowej nr  1 odbyły się Jasełka, które wraz z dziećmi przygotowała siostra Rozalia. W Jasełkach uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Wróć do spisu treści