Turek - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Menu główne:

Turek

DSP

LUTY 2016
Dnia 2 lutego br. s. Karina Benkovska brała udział w uroczystej Mszy Św. sprawowanej na zakończenie Roku Życia Konsekrowanego w Bazylice Katedralnej we Włocławku pod przewodnictwem Ks. Biskupa Wiesława Meringa, Pasterza Kościoła Włocławskiego.

STYCZEŃ 2016
6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli odbył się w Turku Orszak. Poprzedziły go jasełka wystawiane na scenie, która znajdowała się w Rynku Miasta. Na tę uroczystość przybyli licznie zgromadzeni wierni z parafii NSPJ oraz okolicznych. Ponadto uroczystość uświetniły władze samorządowe wraz z Burmistrzem Miasta. Jasełka oraz Orszak Trzech Króli przygotowała wraz z Ks. Proboszczem i  dziećmi ze SP nr 1 s. Rozalia Kowal. Po skończonym Orszaku odbyła się uroczysta Msza Święta o godz. 13.

GRUDZIEŃ 2015 - jasełka
22 grudnia w SP nr 1 w Turku s. Rozalia wraz z nauczycielami przygotowała jasełka pt. "żołnierskie kolędowanie".

GRUDZIEŃ 2015 - rekolekcje Adwentowe
W naszej parafii w piątek, sobotę i niedzielę (18-20.12.2015) odbywały się rekolekcje adwentowe. Kazania głosił Ks. prof. Jan Przybyłowski - prorektor UKSW w Warszawie. W sobotę naszą wspólnotę odwiedził Ks. Biskup Wiesław Alojzy Mering, który celebrował wieczorną Mszę św. a następnie spotkał się z kapłanami dekanatu tureckiego. Podczas Mszy św. dzieci ze SP nr 1 przy pomocy s. Rozalii przygotowały procesję z darami i modlitwę powszechną wraz. Na zakończenie Mszy św. 10 dzieci otrzymało z rąk Ks. Biskupa nagrody za gorliwość w uczestnictwie w Mszach Św. Roratnych.  

GRUDZIEŃ 2015 - św. Mikołaj
Podczas Mszy św. z udziałem dzieci przybył także do naszej parafii św. Mikołaj. Powiedział dzieciom, jak zostać świętym, opowiedział o swoim życiu i drodze do biskupstwa oraz zachęcił nie tylko do oczekiwania i odbierania prezentów, ale także do dzielenia się. Liturgię Słowa przygotowały dzieci ze SP nr 1 wraz z s. Rozalią.

LISTOPAD 2015
Na zakończenie oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych uczestniczyliśmy w niezwykłym spotkaniu ze świętymi. Dzięki pomysłowi Sióstr Opatrzności Bożej i katechetek pracujących na ternie Parafii NSPJ w Turku uczestniczący  liturgii mieli wielką radość "obcowania ze świętymi" w Turku.

PAŹDZIERNIK  2015
W miesiącu październik siostry: s. Rozalia Kowal i s. Teodozja Maciejewska przygotowywały rozważania różańcowe wraz z dziećmi ze szkoły podstawowej. Natomiast s. Karina Benkovska wraz z młodzieżą z parafii przygotowała dekoracje przedstawiające objawienie Matki Bożej w Fatimie.

4 czerwca 2015 roku  - BOŻE CIAŁO

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej S. Rozalia i S. Teodozja przygotowały dzieci do sypania kwiatów oraz niesienia poduszek i feretronów podczas procesji Eucharystycznej po ulicach miasta Turku.


17 maja 2015 roku

I KOMUNIA ŚWIĘTA – dzieci Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku

W niedzielę 17 maja 2015 r. 76 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej.  przygotowanych przez S. Rozalię Kowal.


8 lutego 2015 r. – Msza św. w TVP Polonia

W niedzielę 8 lutego 2015 r. o godz. 13.00, TV Polonia przeprowadziła transmisję niedzielnej Mszy św. z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku. Transmisja ta była już zaplanowana w roku 2014 r., ale ze względu na pogrzeb pana Tadeusza Mazowieckiego trzeba było ją przełożyć. Świątynia ozdobiona freskami Mehoffera z pewnością była piękną wizytówką diecezji wśród Polaków rozsianych po świecie.
Uroczystej Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił Jego Ekscelencji Ksiądz Bp Wiesław Alojzy Mering.

Siostry pracujące w tutejszej parafii aktywnie włączyły się w przygotowanie i przebieg uroczystości. O piękny wystrój kościoła zatroszczyła się S. Dariusza Dąbrowska. S. Rozalia Kowal włączyła się w liturgię Słowa Bożego. S. Teodozja Maciejewska włączyła się w działanie ruchów dziecięcych i młodzieżowych, które aktywnie uczestniczyły we Mszy świętej.
Oprawa Mszy św. była bardzo ładnie przygotowana przez wszystkie grupy.
Msza Święta Rezurekcyjna  - 05 IV 2015 r.
W poranek Wielkanocny procesję rezurekcyjną uświetniły dzieci niosące feretrony i poduszki. Poprzez to jeszcze głębiej i donioślej ogłosiły radosną nowinę o Zmartwychwstaniu  Jezusa .

Ciemnicę oraz Grób Pana Jezusa wykonała S. Dariusza Dąbrowska wraz z młodzieżą z parafii NSPJ Turek.   


Niedziela Palmowa  - 29 III 2015  r.
Przed  uroczystą  Mszą Świętą  o godz. 11:30 odbyła się procesja z palmami wokół Kościoła NSPJ w Turku. Dzieci wykonały piękne i okazałe palmy, którymi  upamiętniły uroczysty wjazd Jezusa Chrystusa do Jerozolimy

Droga Krzyżowa - 22 III 2015 r.
Drogę Krzyżową przygotowali uczniowie klasy 6 SP nr 1 w Turku pod kierunkiem s. Rozalii Kowal.


W Uroczystość Ofiarowania Pańskiego, w którym szczególny akcent położono na obchody Dnia Życia Konsekrowanego w Licheniu pod przewodnictwem Pasterza Diecezji Bpa Wiesława Meringa odbyła się Uroczysta Eucharystia, w której uczestniczyli osoby życia zakonnego i konsekrowanego. Naszą wspólnotę reprezentowała s. Dariusza, która podczas Mszy Świętej ofiarowała ornat, który był darem od sióstr zakonnych Diecezji Włocławskiej.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli przed uroczystą Mszą Świętą ulicami miasta Turku przeszedł Orszak Trzech Króli. W przemarszu wzięli udział parafianie oraz dzieci przygotowane przez s. Rozalię i s. Teodozję.

Siostra Dariusza wraz z młodzieżą przygotowała piękną szopkę i wystrój kościoła.  Godnym uwagi było oczko, w którym pływała ryba , zwierzęta i ptaki, a także palmy, które wyglądały jak żywe.

19 grudnia 2014 roku w Szkole Podstawowej nr  1 odbyły się Jasełka, które wraz z dziećmi przygotowała siostra Rozalia. W Jasełkach uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

 
Szukaj
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego