Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Spotkanie Przyjaciół Opatrzności Bożej w Trzebiatowie

W święto  Patrona Zgromadzenia - Św. Franciszka Ksawerego- dnia 03 grudnia 2013 roku odbyło się spotkanie Przyjaciół Opatrzności Bożej z Trzebiatowa i okolic. O godz. 15.30 Członkowie Duchowego Dzieła Wspierania Rozwoju Charyzmatu Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej spotkali się w salce parafialnej, gdzie czekał na nich przygotowany przez Siostry z Trzebiatowa poczęstunek. Po serdecznym powitaniu rozpoczęła się prezentacja multimedialna na temat realizacji charyzmatu Zgromadzenia wczoraj i dziś, a także w nawiązaniu do Roku Wiary, wyświetlono prezentację pt. "Wierzyć jak Matka Mirska".
Kolejnym punktem spotkania było wręczenie każdemu z Członków Duchowego Dzieła  imiennych podziękowań za dar modlitwy oraz kalendarza na rok 2013.
Następnie przeszliśmy do sanktuarium Macierzyństwa Najśw. Maryi Panny, gdzie w intencjach Przyjaciół Opatrzności Bożej z Trzebiatowa i okolic odbyła się Eucharystia, której oprawę liturgiczną przygotowali Członkowie Duchowego Działa. Podczas homilii kaznodzieja przybliżył istotę Bożej Opatrzności i jej działanie w naszym życiu.
Owocem spotkania było zamówienie przez uczestników spotkania Mszy Świętej w intencji Bożego Błogosławieństwa na czas przygotowania Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Przemyślu.


Wróć do spisu treści