Poświęcenie... - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Poświęcenie...

Foto galeria
19 maja 2019 r. - Poświęcenie kaplicy i nowego domu Sióstr w Międzyrzecu Podl.
        Trwając w radości okresu wielkanocnego przeżywałyśmy uroczystość ważną dla lokalnej Wspólnoty Sióstr w Międzyrzecu Podl. i całego Zgromadzenia. W niedzielę 19 maja 2019 roku Jego Ekscelencja Ks. Biskup Kazimierz Gurda pobłogosławił nową kaplicę i dom Sióstr w Międzyrzecu Podlaskim. Szczególnymi gośćmi byli kapłani: Ks. Infułat Kazimierz Korszniewicz, Ks. Proboszcz Henryk Skolimowski, Ks. Prałat Tadeusz Karwowski, Ks. wicedziekan Paweł Madaliński oraz wikariusze Ks. Robert Daszczuk i Ks. Marcin Dąbrowski. W uroczystości uczestniczyła Matka Generalna Antonina Kasjaniuk wraz z Siostrami z Zarządu Zgromadzenia, Siostry z Bielska Podlaskiego, Żelechowa i miejscowa wspólnota Sióstr. Wśród zaproszonych gości obecni byli panowie budowniczy domu z poszczególnych ekip remontowo – wykończeniowych.
Nowej kaplicy nadano tytuł Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Podczas sprawowanej Mszy Świętej Ksiądz biskup Kazimierz Gurda podkreślił znaczenie pracy sióstr w międzyrzeckich parafiach już od 82 lat. Wyraził radość z nowego domu oraz życzył Bożego błogosławieństwa w zakonnej posłudze.
        Matka Generalna Antonina Kasjaniuk skierowała słowa wdzięczności do Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy za obecność i dokonanie poświęcenia oraz do Ks. Infułata Kazimierza Korszniewicza za ogromne zaangażowanie w nadzorowaniu prac przy nowym domu. Szczególna wdzięczność została wyrażona wobec panów z ekip budowlanych.

Wróć do spisu treści