Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

<br />

Misje > Japonia

13.03.2016 r. - Tokio (Japonia) - Poświęcenie nowego domu Sióstr

Dziś wraz z całą Wspólnota wiernych gromadzących się w kościele św. Michała Archanioła przy naszym klasztorze przeżywaliśmy radość poświecenia nowego domu duszpasterskiego. Na Mszy dziękczynnej za szczęśliwe ukończenie całej budowy nowego klasztoru, koncelebrowanej prze 3 kapłanów: Ks. Kawamure Kenji, Ks. Heinz Hamm i Ks. Pawła Janocinskiego, zgromadzili się wierni ze wspólnoty japońskiej i niemieckiej oraz liczni zaproszeni goście i okoliczni mieszkańcy. W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele polskiej ambasady w Tokyo z Panem Ambasadorem Cyrylem Kozaczewskim na czele. W delegacji ze wspólnoty Sióstr z Aioi przybyła S. Awila Grycman. W czasie Mszy św. śpiewy były równocześnie w języku niemieckim i japońskim, a na dziękczynienie pieśń "Czarna Madonna" w języku polskim. Po zakończeniu Eucharystii wszyscy zebrani w procesji przeszli przed nowo otwarty budynek duszpasterski, którego poświecenia dokonał Ks. Kawamura Kenji, kapelan naszej Wspólnoty w Nakameguro. Po uroczystym błogosławieństwie, S. Jordana Skakuj, przełożona naszej wspólnoty w Nakameguro, wyraziła przybyłym słowa podziękowania za duchowe i materialne wsparcie podczas budowy. Kończąc powiedziała ze "w czasach, gdzie wiele domów zakonnych zamyka się z powodu braku powołań, my zawierzając Bożej Opatrzności budowałyśmy nowy z nadzieją, że nie zabraknie w nim Sióstr oraz wiernych i Kapłanów tworzących chrześcijańską wspólnotę pełną wiary, nadziei i miłości". Swoją radość i podziękowanie wyrazili również przedstawiciele wspólnoty japońskie i niemieckiej.
    Następnie wszyscy zgromadziliśmy się przy wspólnie przygotowanym stole, na którym były potrawy japońskie, niemieckie, koreańskie, wietnamskie i polskie, ukazujące różnorodność kulturową wiernych gromadzących się przy kościele w Tokio - Nakameguro.
   Dziękujemy Bożej Opatrzności za dar nowego domu, dziękujemy za dar pięknej wspólnoty wiernych gromadzących się przy kościele św. Michała Archanioła, która tworzy klimat tego miejsca - klimat głębokiej wiary, nadziei i miłości.


Wróć do spisu treści