Pogrzeb s.Magdaleny - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Pogrzeb s.Magdaleny

Foto galeria
Siostra Magdalena Sobstyl urodziła się 3 października 1939 r. w Janowie Lubelskim. Do Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej wstąpiła dnia 21 stycznia 1959 r., i przeżyła w nim 60 lat. Pierwszą Profesję zakonną złożyła dn. 31 lipca 1961 r. w domu generalnym w Przemyślu, zaś Profesję wieczystą tamże dn. 31 lipca 1966 r.
W Zgromadzeniu posyłana była do różnych posług: pracowała jako zakrystianka, krawcowa, wśród dzieci w ochronce, wśród dzieci niepełnosprawnych w DPS, a także wykonując różne prace domowe wynikające z potrzeb wspólnoty. Zadania te wykonywała będąc na placówkach w: Bytomiu, w Niemczy, w Sterdyni, w Twardogórze Sycowskiej, w Szczawnicy, w Wodzisławiu Śl., i długo, bo aż 30 lat w Grodzisku Maz.
W ostatnich latach życia doświadczona była krzyżem cierpienia i choroby. Pozostawała unieruchomiona na wózku inwalidzkim i wymagała całkowitej opieki. Ostatnie miesiące życia spędziła na placówce w Irenie w nowoutworzonym domu dla Sióstr chorych i starszych.
Wielkim darem było to, że s. Magdalena wzięła jeszcze udział w Mszy św. odpustowej w niedzielę Miłosierdzia Bożego w naszej kaplicy. Zanim zabrała Ją karetka pogotowia przyjęła Ostatnie Namaszczenie. W szpitalu nie odzyskała już przytomności jednak Siostry miały tę łaskę, by modlić się przy jej łóżku. Odeszła do Pana dnia 2 maja o godz. 14.45- tuż przed godziną Miłosierdzia Bożego. Kochała Matkę Bożą i ufamy, że Ona w swoim miesiącu i w wigilię swojego święta wraz ze św. Józefa pomogli                                 s. Magdalenie przejść przez bramę wieczności.  
Pogrzeb s. Magdaleny odbył się dnia 07. 05. 2019 rok w kościele parafialnym w Zaklikowie. Doczesne szczątki s. Magdaleny spoczęły w grobowcu zakonnym na cmentarzu w Zaklikowie. Polecamy Jej duszę Miłosierdziu Bożemu.


Wróć do spisu treści