Nowogard - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Nowogard

DSP

     Październik to czas modlitwy różańcowej i tygodnia misyjnego. Nasza tegoroczna dekoracja październikowa nawiązywała do słów piosenki br. T. Rucińskiego: Maryjo, jesienna i różańcowa, wysłuchaj każdego "Zdrowaś"…
Dzieci podczas nabożeństw różańcowych zbierały naklejki tworzące planszę z tajemnicami różańcowymi. W ramach konkursu na najpiękniejszy różaniec, tworzyliśmy drzewko różańcowe. Na gałązkach oryginalnego drzewka dzieci zawieszały różańce wykonane z przeróżnych materiałów: drzewa, nakrętek, wełny, śrub, makaronu, papieru, korali, grochu, kasztanów a nawet chipsów. Nagrodziliśmy kilkadziesiąt prac za udział w konkursie, a nagrody za pierwsze miejsca były audiobookami z różańcem dla dzieci autorstwa ks. Jana Twardowskiego.
       Nabożeństwa w tygodniu misyjnym miały w tym roku formę scenek dramowych. Ostatnie nabożeństwo różańcowe przeżywaliśmy wspólnie ze świętymi, jako nasza chrześcijańska alternatywa dla halloween. Dzieci przebrały się za postać ulubionego świętego. Po nabożeństwie różańcowym odbył się konkurs na najbardziej podobne przebranie do postaci Świętego.
  W roku kanonizacji po raz pierwszy -22.10.-  świętowaliśmy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, dlatego młodzież z gimnazjum oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w nawiązaniu do obchodów XIV Dnia Papieskiego pod hasłem "Świętymi bądźcie", przygotowała program słowno-muzyczny upamiętniający pontyfikat i nauczanie naszego Wielkiego Rodaka.

Wrzesień  rozpoczyna kolejny rok katechetyczny: 2014/2015. Jest bogaty w spotkania z rodzicami dzieci i młodzieży. Inauguracją  pracy z dziećmi jest poświęcenie plecaków dla najmłodszych katechizowanych - dzieci z klas I-III szkoły podstawowej - 21.09. 2014r.

Podczas wizytacji kanonicznej w naszej Wspólnocie Matka Generalna Antonina Kasjaniuk spotkała się z Przyjaciółmi Opatrzności Bożej, które istnieje przy parafii św. Rafała Kalinowskiego dzięki zaangażowaniu s. Grażyny.

4 stycznia 2014 r. odbyło się spotkanie opłatkowe scholi parafialnej prowadzonej przez s. Maksymilianę.

W grudniu 2013 r. odbyły się spotkania opłatkowe dla Przyjaciół Opatrzności Bożej (s. Grażyna) i dla dzieci z kółka różańcowego (s. Amadea).
Ponadto s. Maksymiliana pomagała w przygotowaniu misterium bożonarodzeniowego w Szkole Podstawowej Nr 3, a s. Maksymilia przygotowała jasełka z udziałem uczniów i nauczycieli ZSO na szkolną wigilię pt. "Zaprowadzę cię tam, gdzie mieszkają anioły"

Wróć do spisu treści