Grodzisk Mazowiecki - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Menu główne:

Grodzisk Mazowiecki

Dzieła > Przedszkola

Przedszkole Niepubliczne Sióstr Opatrzności Bożej im. Aniołów Stróżów
w Grodzisku Mazowieckim


Przedszkole Niepubliczne Sióstr Opatrzności Bożej im. Aniołów Stróżów w Grodzisku Mazowieckim rozpoczęło swoją działalność w 2004 r. Został na ten cel adoptowany budynek gospodarczo – mieszkalny mieszczący się przy ul. Okrężnej 33.

Jest on usytuowany w pięknym, bezpiecznym i przyjaznym dzieciom miejscu. W pierwszym roku do trzy-oddziałowego przedszkola uczęszczało 60 dzieci. Liczba wychowanków z roku na rok wzrastała i w 2010 roku przystąpiono do rozbudowy przedszkola.
Obecnie w placówce mieści się pięć oddziałów obejmujących dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Do przedszkola uczęszcza około 140 dzieci.

Przedszkole dysponuje:

1. Pięcioma salami dydaktycznymi z łazienkami
2. Dużą salą gimnastyczną z łazienkami dla dzieci
3. Salą integracji sensorycznej
4. Szatniami dla poszczególnych grup
5. Gabinetem dla specjalistów (logopeda, pedagog, psycholog)
6. Gabinetem dyrektora.
7. Pokojem nauczycielskim.
8. Pomieszczeniami administracyjnymi.
9. Pomieszczeniami kuchennymi z zapleczem magazynowym
10. Strychem

Plac zabaw o powierzchni 901m²  wyposażony jest w sprzęt i urządzenia do zabaw na świeżym powietrzu a boisko obok sali gimnastycznej o powierzchni 162m² jest boiskiem wielozadaniowym służącym do ćwiczeń ruchowych na świeżym powietrzu jaki i miejscem zabaw podczas różnych uroczystości przedszkolnych
Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00. do 17.00. Opiekę wychowawczo-dydaktyczną nad dziećmi sprawują siostry jak i personel świecki.


Głównym celem przedszkola jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka w duchu wartości chrześcijańskich i patriotycznych z dużym współudziałem rodziców. Dzieci są wprowadzane w świat wiary poprzez modlitwę, katechezę i comiesięczną Mszę Św.

W przedszkolu prowadzone są też zajęcia rozwijające wszechstronną aktywność dzieci i ich zdolności muzyczne, plastyczne, teatralne, językowe i matematyczne. Do zajęć wspierających należą: j. angielski, rytmika, gimnastyka ogólnorozwojowa, taniec towarzyski, akrobatyka, logopedia oraz dodatkowo balet, judo, piłka nożna.

 
Od przedszkola się wszystko zaczyna!
 
 

Jaki wpływ na kształtowanie dziecięcych umysłów ma edukacja matematyczna i techniczna
w przedszkolu? Jak przygotować nasze pociechy do szkoły, aby odnosiły sukcesy edukacyjne? Jak to robić, aby przygotować nasze dzieci do liczenia i myślenia technicznego? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi uzyskały nauczycielki i nauczyciele pracujący w przedszkolach
w innowacyjnym kursie e-learningowym.

Od stycznia 2017 r. nasze Przedszkole im. Aniołów Stróżów uczestniczy w kursie e-learningowym „Skuteczne wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci wraz z edukacją matematyczną i techniczną w przedszkolu” organizowanym przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. (CZYTAJ DALEJ...)

 
27 maja br.
W dniu 27 maja w naszym przedszkolu  obchodziliśmy Dzień Rodziny. Wszystkie grupy zorganizowały występy taneczno  muzyczne dla rodziców. Każda grupa wiekowa miała swój strój i kolor odpowiedni  do charakteru przedstawienia. Rodzice zorganizowali przepyszny poczęstunek:  gorący żurek, pieczone ziemniaczki, kiełbaski i coś słodkiego. Po części   oficjalnej wspólnie bawiliśmy się  i uczestniczyliśmy w konkurencjach   organizowanych przez. s. Kasjanę i p. Marka tj. przeciąganie liny, siatkówka i  skoki w workach. Jedną z głównych atrakcji było strzelanie z wiatrówki. Słodkim  dodatkiem była również wata cukrowa i lody. Tego dnia dopisała nam piękna pogoda  i wyśmienite humory aż do samego końca rodzinnego  spotkania.
Wycieszka do Skansenu
W poniedziałek 15 maja Przedszkolaki z grupy 6 „B” z opiekunami: s. Wennancją, s. Korneliuszą i p. Agnieszką pojechały na wycieczkę do Skansenu - „Gościniec Wiecha” w Kawęczynie.
Po przyjeździe na miejsce zostaliśmy powitani staropolskim obyczajem chlebem i solą przez Gospodarza. Następnie odbyliśmy przejażdżkę bryczką po terenie skansenu. Widzieliśmy łąki, ogrody i wiatraki. Oglądaliśmy starodawne wyposażenie domu, zwiedziliśmy chłopskie chaty. Zwróciliśmy uwagę na klepisko pełniące funkcję podłogi, słomiane sienniki na łóżkach, stare piórniki i teczki ówczesnych dzieci oraz inne sprzęty domowego użytku . W środku było pokazane jak dawniej mieszkali ludzie. W niektórych chatach było kolorowo i przytulnie. Następnie poszliśmy obejrzeć dawną szkołę. Dowiedzieliśmy się także jak wygląda praca w kuźni i jak kiedyś wyrabiało się chleb i masło. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do przedszkola. Wycieczka bardzo nam się podobała. Zachęcamy każdego do zwiedzania skansenu w Kawęczynie.
Zielone Przedszkole - maj 2017
Grupa 6 A wraz z s. Kasjaną, p. Wiolą i p. Edytą wybrała się na 3 dniowe Zielone Przedszkole do Zakątka Gongolina, które odbyło się w dniach od 10 do 12 maja 2017 r. Jest to spokojne miejsce na łonie natury, położone nad malowniczym stawem, gdzie spotkaliśmy się nie tylko z pięknymi widokami i miłą atmosferą, ale również z bardzo otwartymi i oswojonymi  zwierzakami, co dla dzieci było istną frajdą. Dodatkową atrakcją była możliwość nakarmienia zwierzaków przez nasze pociechy. Każdy dzień pobytu niósł ze sobą mnóstwo atrakcji tj. warsztaty ceramiczne, kulinarne (nauka zdrowego odżywiania się połączona z degustacją) oraz warsztaty strzeleckie. Dowiedzieliśmy się nawet jak zrobić węża z siana. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem tego miejsca, do którego z pewnością kiedyś powrócą.
Kwiecień 2017 r.

21 kwietnia 2017 r. odbyła się VI edycja Konkursu Recytatorskiego: ,,Malowanie Słowem”, którego organizatorem jest Przedszkole Nr.4 im. Króla Maciusia Pierwszego w Grodzisku Maz. Spośród  wszystkich uczestników Konkursu dwa pierwsze miejsca w dwóch kategoriach wiekowych przyznano dzieciom z naszego przedszkola: Sarze Leszczyńskiej z gr. 5-latków (grupa S. Sabiny) i Bartoszowi Uziębło z gr.6B (S.Wenancji). GRATULUJEMY
Konkurs Taneczny  RYTM w Błoniu – kwiecień 2017 r

22 kwietnia br. 22 dzieci z grupy  6A i 6B wzięło udział w Przeglądzie Tanecznym W Błoniu, który odbył się już po raz ósmy. Nasze dzieci stanęły przed trudnym zadaniem , ponieważ miały zmierzyć się 13 innymi grupami dzieci występującymi na parkiecie.
Po czujnym okiem P. Jarka Koryckiego i s. Kasjany – przygotowujących do występu oraz przy wsparciu s. Wenancji i rodziców , dzieci pięknie wywiązały się z tego zadania.
Sambę , Cza-czę i HIP – hop wykonały w taki sposób że wytańczyły złoty puchar i nagrody indywidualne .
Wydarzeniu towarzyszyło wiele emocji , które na końcu zamieniły się w wielka radość i dumę .
Dzieci uradowane i bogate o nowe doświadczenie powróciły z rodzicami do domów.
Kwiecień 2017 r. - FINAŁ KONKURSU -  „SOPRANEM I BASEM”

20 marca 2017 r w naszym przedszkolu odbyły się eliminacje do XIV Powiatowego Konkursu Muzycznego „ Sopranem i Basem „ CZYLI POLSKA PIOSENKA NA GRODZISKIEJ SCENIE wzięło w nim udział aż 20 uczestników z czego zaś 12 –ścioro uczestników prezentowało nas w kolejnym etapie Konkursu, który odbył sie w szkole w Adamowiźnie. Finałowe rozstrzygnięcie Konkursu odbyło się na grodziskiej scenie w Centrum Kultury w Grodzisku Maz. Pośród naszych uczestników Jagoda Wieczorek  zajęła I miejsce a nagrodą  była „ ZŁOTA NUTKA „ pozostali uczestnicy wygrali II i III oraz wyróżnienia.   Można zobaczyć relacje  przebiegu konkursu z filmiku który jest na stronie naszego przedszkola.  Zachęcamy!

Finał konkuru "Sporanem i Basem"

Marzec 2017 r.
W dniu 23 marca 2017 r. wszystkie grupy pojechały do Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim na spektakl:
" Dziwne opowieści z dziadunia teczki"  na podstawie wierszy J. Brzechwy.
Marzec 2017 r.
Dnia 17 marca br. dzieci z gr. 5 i 6B miały możliwość zobaczenia prawdziwej szkoły muzycznej w Grodzisku Mazowieckim i dotknąć instrumentów. Pani prowadząca zajęcia zachęcała dzieci do muzykowania juz od najmłodszych lat.
Marzec 2017 r.
Konkurs "Sopranem i Basem" odbył sie w dwóch etapach. Dnia 16 marca dzieci zostały przesłuchane i zakwalifikowane do II etapu, który odbył się 27 marca w szkole podstawowej w Adamowiźnie.

Finał konkuru "Sporanem i Basem"

Marzec 2017 r.
15 marca 2017 wszystkie dzieci naszego przedszkola miały możliwość poznania udzielenia pierwszej pomocy pod kierunkiem ratownika medycznego
Marzec 2017 r.

Dzieci z grupy 6 „B” miały okazję zobaczyć proste, a zarazem ciekawe i bardzo efektowne doświadczenia chemiczne prowadzone prze Panią Magdę . Obserwowały między innymi jak woda zabarwia się na różne kolory pod wpływem odczynników chemicznych oraz jak powstaje para. Przedszkolaki dowiedziały się od specjalistów jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas przeprowadzania doświadczeń chemicznych.
Eksperymenty budzą w dzieciach ciekawość świata, oswajają z nieznanymi dotąd zjawiskami i procesami oraz dostarczają dużo radości, ponieważ maluchy uwielbiają odkrywać to, co nowe i nieznane. Najlepiej uczymy się, gdy odkrywamy, doświadczamy i działamy, dlatego to spotkanie było niezwykle wartościowe dla małych odkrywców.
Marzec 2017 r.

W dniu 8 marca ,w grupie 6 „B” odbyła się już III edycja warsztatów z gliną. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach plastycznych prowadzonych przez Panią Justynę. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się jakim bogactwem naturalnym jest glina, gdzie występuje oraz do czego służy. Doświadczyły jak doskonałym materiałem do zabawy jest glina. Tematem przewodnim była Wielkanoc. Dzieci samodzielnie zrobiły Baranki Wielkanocne. Poprzez lepienie, ugniatanie, szczypanie dały upust swojej wyobraźni i przeżyły radość tworzenia, rozwijając przy tym motorykę palców i dłoni. Wymagało to zaangażowania dzieci, cierpliwości i koncentracji. Powstały niepowtarzalne prace. Zabawa z gliną naturalną okazała się doskonałą formą aktywności dziecięcej.
Luty 2017 r.

Dzieci nie muszą wyjeżdżać poza teren przedszkola, by cieszyć się zimową aurą. Tegoroczna zima płata nam figle, raz jest ciepło, a raz mroźno. Dlatego korzystając z jej uroku postanowiliśmy pobawić się na śniegu. Spośród ulubionych zabaw podopiecznych w przedszkolnym ogrodzie, czołowe miejsce zajmuje oczywiście lepienie bałwana. Ruch w czasie zimy nie tylko hartuje, ale i poprawia sprawność,, poprawia humor i dostarcza niezapomnianych przeżyć.Jak wspaniale bawiły się na dworze w zimowe
przedpołudnie Przedszkolaki z grupy 6 "B' widać na naszych zdjęciach :)
Luty 2017 r. – Bal karnawałowy

28 lutego, jak co roku, odbył się w naszym przedszkolu Bal Karnawałowy. Zabawa była wyśmienita, a to za sprawą p. Rafała Folwarskiego, który cały bal poprowadził w atmosferze Bożej radości.
Styczeń 2017
Kolędowanie dla seniorów z Grodziska Maz.
 
„Cokolwiek uczyniliście jednemu z braci moich najmniejszych, mnieście uczynili.”
 
 

Droga siostra Dyrektor Bonfilio, drodzy Nauczyciele, Rodzice i  Dzieci.
 
 
„Plecak dla dzieci w Kamerunie”- była to akcja zorganizowana w Przedszkolu im. Aniołów Stróżów w Grodzisku Maz. Cała akcja mogła się odnieść sukces dzięki Wam, którzy braliście w niej udział, składając plecaki i piórniki dla biednych dzieci w dalekiej Afryce.
 
Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się, by ta akcja misyjna mogła być zorganizowana i przynieść owoce, składamy stokrotne -  Bóg zapłać!            
 
Niech uśmiech dzieci z Kamerunu będzie  dla Was nagrodą.
 
Z pamięcią w modlitwie –
wdzięczne Siostry z misji Ayos w Kamerunie
 S. Celestyna Pudło i S. Dariusza Dąbrowska
25 stycznia 2017 r. – W naszym przedszkolu odbył się międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym wzięły udział dzieci z 7 pobliskich przedszkoli z Grodziska Maz.
Styczeń 2017 r. –Dzień Babci i Dziadka

W dniu 24 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka.
Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci z grupy 6”B' również pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach i wspólnie ze swoimi wychowawczyniami przygotowały dla nich przedstawienie. Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć i Dziadków Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Następnie dzieci wraz z Babciami oraz Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek.
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!
A to dzień Babci i Dziadka na grupie 5 latków
12 stycznia 2017 r. – Trzy grupy naszych przedszkolaków – gr. 5, gr. 6A, gr. 6B - wyjechały do Teatru Kamienica w Warszawie na spektakl “Imieniny św. Mikołaja”. Wrażenia można wyczytać, oglądając zdjęcia, zapraszamy
9 stycznia 2017 r. – Jak co roku, tak i w tym roku odbyła się w naszym Przedszkolu wizyta duszpasterska zwana”kolędą”, na która przybył z pobliskiego domu generalnego Ks. Kapelan Wiesław Kosiński. Ks. Kapelan odwiedził każdą grupę przedszkolną, modląc się w intencji wszystkich dzieci, ich rodzin oraz całego personelu naszego przedszkola, by Boże Błogosławieństwo towarzyszyło nam w każdym dniu pracy i nauk
Grudzień 2016 r. – Jasełka w grupie 6 A

W dniu 22 grudnia 2016 r. w przedszkolu odbyły się Jasełka, które wystawiła grupa 6 A pod opieką S. Kasjany  oraz Pań wychowawczyń P. Edytki i P. Wolii.
Na uroczystość wigilijną przybyli rodzice naszych pociech. Po pięknym, bożonarodzeniowym przedstawieniu wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem i usiedliśmy do stołu świętować. Naszym gościem była również Matka Generalna, która złożyła wszystkim zebranym życzenia. Obecny był także Ks. kapelan Wiesława Kosiński, który przeczytał nam słowo Boże.
Grudzień 2016 r. – Jasełka w grupie 6 B

Tradycją naszego przedszkola są coroczne jasełka przygotowywane przez Dzieci . 20 grudnia grupa 6”B” pod opieką wychowawców s.Wenancji , s. Korneliuszy oraz p.Agnieszki , również zaprezentowała swój kunszt aktorski.Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści.
Goście po raz kolejny mogli przeżyć historię Marii i Józefa .Ogromne zaangażowanie Dzieci opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Po części artystycznej wszyscy połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia,a następnie zasiedli do kolacji wigilijnej.
Grudzień 2016 r. – Jasełka w grupie 5 latków

15 grudnia 2016 r.  Jasełka grupa 3-latków

W grudniowe popołudnie dzieci z grupy młodszej przedstawiły swoim bliskim pantomimę opowiadającą o narodzeniu Pana Jezusa. Nasi goście mogli podziwiać dzieci nie tylko za ruchy sceniczne, ale także za taniec i śpiew. Nie zabrakło życzeń i dzielenia się opłatkiem a po zakończonym występie odbyła się krótka animacja, podczas której maluchy
i starszaki pomagały Św. Mikołajowi przygotować się na wigilijną noc i w podziękowaniu otrzymały świąteczną bombkę
2 grudnia 2016
Dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej świętowały imieniny S. Kasjany, a jak zobaczcie sami ...
10 listopada 2016 – Akademia z okazji Święta Niepodległości

W dniu 10.11.2016 r. w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie z okazji Święta Niepodległości, które przygotowały dzieci z grupy 6 A pod opieką Siostry Kasjany. Nasi mali aktorzy tym razem wcielili się w rolę dzieci z warszawskiego powstania, śpiewali patriotyczne pieśni i pięknie recytowali wiersze. Na przedstawienie przybyli rodzice i dziadkowie naszych przedszkolaków, licznie zgromadziły się także Siostry z naszej Wspólnoty wraz z Matką Generalna Antoniną Kasjaniuk. Po zakończeniu uroczystości zaprosiliśmy ich na słodki poczęstunek, gdzie mogliśmy podzielić się wrażeniami z występu.

Listopad 2016

W dniu  04.11.16 r. wybraliśmy się z grupą 6-latków na  grodziski cmentarz. W jedną stronę pojechaliśmy kolejką WKD. Dzieci zabrały ze sobą znicze, które zapaliliśmy przy grobie nieznanego żołnierza, odmawiając modlitwę za poległych w obronie naszej ojczyzny. Z powrotem 6-latki wraz z siostrą i paniami dzielnie wróciły na piechotę do przedszkola. W dzień naszej wycieczki nie zabrakło pięknej, słonecznej pogody, pozytywnej energii i dobrych humorów na cały dzień.
26 października 2016 r – Koncert Majki Jeżowskiej dla Przedszkolaków

W dniu 26.10.2016 r. wraz z grupą 4-latków, 5-latków i 6-latków wybraliśmy się na koncert Majki Jeżowskiej do Centrum Kultury w Grodzisku Maz., w którym uczestniczyły również dzieci z innych przedszkoli na terenie naszej gminy. Podczas swojego występu Majka Jeżowska oprócz fantastycznego śpiewu prowadziła animacje, w których brały udział wszystkie dzieci i nauczyciele. Przeprowadziła konkurs na najlepszego animatora grupy, który wygrała nasza Siostra Kasjana J. Artystka rozdawała autografy i była możliwość zakupienia jej płyty. W trakcie koncertu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny do piosenek Majki Jeżowskiej. Największą popularnością cieszyły się prace do utworu „ A ja wolę swoją mamę ”.
18 października 2016 r. - Pasowanie maluszków

„Pasowanie dzisiaj mam i nie jestem wcale sam, więc pokażę teraz Wam , co przedszkolak umie sam”: recytować wiersz, śpiewać, tańczyć, grać na instrumentach
i reagować na dźwięki. Te umiejętności nasze najmłodsze pociechy pokazały rodzicom i zaproszonym gościom 18 października 2016 r. podczas inscenizacji słowno-muzycznej. Po uroczystym przyrzeczeniu rodziców i dzieci odbyło się długo oczekiwane PASOWANIE ogromną kolorową kredką na Przedszkolaka Przedszkola Aniołów Stróżów, po którym obejrzeliśmy prezentację multimedialną „Dzień z życia przedszkolaka” przygotowaną przez S. Patrycje Kalinowską i poczęstowaliśmy się wypiekami przygotowanymi przez rodziców.
14 października 2016 r. – wycieczka do Warszawy

W dniu 14.X.2016 r. przedszkolaki z grupy 6 a i 4-latki wraz z Siostrami i Paniami wychowawczyniami wybrały się na całodniową wycieczkę do stolicy.
Pierwszym punktem zwiedzania był Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum, gdzie dzieci w towarzystwie przewodnika mogły zobaczyć Salę Rycerską, Pokój Sypialny Stanisława Augusta Poniatowskiego, Pokój Marmurowy, Salę Canaletta  z obrazami i wiele innych. Zwiedzanie okazało się prawdziwym przeżyciem dla naszych małych słuchaczy, gdyż historia opowiedziana przez przewodnika w sposób niezwykle ciekawy trafiła do naszych dzieci, które potrafiły odpowiedzieć na wiele pytań.
Drugim etapem naszej wycieczki był Ogród Zoologiczny w Warszawie, gdzie nasze pociechy z radością i wielkim entuzjazmem przyglądały się zwierzętom tj. lew, tygrys, goryl, słoń, hipopotam, czy nosorożec. Zobaczyły też różne gatunki ptaków, płazy, gady  oraz podwody świat rybek w Akwarium Morskim.  Wyprawie towarzyszyło słońce i dobre humory, które zabraliśmy z powrotem do przedszkola i domu J.
 
Szukaj
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego