Grodzisk Mazowiecki - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Menu główne:

Grodzisk Mazowiecki

Dzieła > Przedszkola

Przedszkole Niepubliczne Sióstr Opatrzności Bożej im. Aniołów Stróżów
w Grodzisku Mazowieckim


Przedszkole Niepubliczne Sióstr Opatrzności Bożej im. Aniołów Stróżów w Grodzisku Mazowieckim rozpoczęło swoją działalność w 2004 r. Został na ten cel adoptowany budynek gospodarczo – mieszkalny mieszczący się przy ul. Okrężnej 33.

Jest on usytuowany w pięknym, bezpiecznym i przyjaznym dzieciom miejscu. W pierwszym roku do trzy-oddziałowego przedszkola uczęszczało 60 dzieci. Liczba wychowanków z roku na rok wzrastała i w 2010 roku przystąpiono do rozbudowy przedszkola.
Obecnie w placówce mieści się pięć oddziałów obejmujących dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Do przedszkola uczęszcza około 140 dzieci.

Przedszkole dysponuje:

1. Pięcioma salami dydaktycznymi z łazienkami
2. Dużą salą gimnastyczną z łazienkami dla dzieci
3. Salą integracji sensorycznej
4. Szatniami dla poszczególnych grup
5. Gabinetem dla specjalistów (logopeda, pedagog, psycholog)
6. Gabinetem dyrektora.
7. Pokojem nauczycielskim.
8. Pomieszczeniami administracyjnymi.
9. Pomieszczeniami kuchennymi z zapleczem magazynowym
10. Strychem

Plac zabaw o powierzchni 901m²  wyposażony jest w sprzęt i urządzenia do zabaw na świeżym powietrzu a boisko obok sali gimnastycznej o powierzchni 162m² jest boiskiem wielozadaniowym służącym do ćwiczeń ruchowych na świeżym powietrzu jaki i miejscem zabaw podczas różnych uroczystości przedszkolnych
Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00. do 17.00. Opiekę wychowawczo-dydaktyczną nad dziećmi sprawują siostry jak i personel świecki.


Głównym celem przedszkola jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka w duchu wartości chrześcijańskich i patriotycznych z dużym współudziałem rodziców. Dzieci są wprowadzane w świat wiary poprzez modlitwę, katechezę i comiesięczną Mszę Św.

W przedszkolu prowadzone są też zajęcia rozwijające wszechstronną aktywność dzieci i ich zdolności muzyczne, plastyczne, teatralne, językowe i matematyczne. Do zajęć wspierających należą: j. angielski, rytmika, gimnastyka ogólnorozwojowa, taniec towarzyski, akrobatyka, logopedia oraz dodatkowo balet, judo, piłka nożna.

 
Od przedszkola się wszystko zaczyna!
 
 

Jaki wpływ na kształtowanie dziecięcych umysłów ma edukacja matematyczna i techniczna
w przedszkolu? Jak przygotować nasze pociechy do szkoły, aby odnosiły sukcesy edukacyjne? Jak to robić, aby przygotować nasze dzieci do liczenia i myślenia technicznego? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi uzyskały nauczycielki i nauczyciele pracujący w przedszkolach
w innowacyjnym kursie e-learningowym.

Od stycznia 2017 r. nasze Przedszkole im. Aniołów Stróżów uczestniczy w kursie e-learningowym „Skuteczne wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci wraz z edukacją matematyczną i techniczną w przedszkolu” organizowanym przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. (CZYTAJ DALEJ...)

 
Marzec pięknie się wystroił,
W kole między dziećmi stoi
I gromadkę uśmiechniętą
Pyta: jakie dzisiaj święto?...
A ty zapamiętaj sobie :
- dzisiaj właśnie jest Dzień Kobiet!

W naszym przedszkolu już od rana panowała radosna atmosfera. Chłopcy z grupy s.Sabiny Andrzejewskiej,p.Marzeny Adach i p.Agnieszki Knapińskiej  z  zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Jako mali dżentelmeni wręczyli swoim koleżankom z grupy słodki upominek, a wszystkie Panie z naszego  przedszkola, zarówno te duże, jak i te małe otrzymały serdeczne życzenia i samodzielnie wykonane kwiaty. I pomimo, iż pogoda za oknem nie była przyjemna, to w przedszkolnych salach
panował ciepły, pogodny i wesoły nastrój.
28 lutego 2018 – wycieczka do Teatru
28 lutego  2018 r. odbyła się wycieczka  do Teatru Lalka w Warszawie. W wycieczce uczestniczyły dzieci z grupy sześciolatków pod opieką swoich wychowawców : s. Sabiny A., p.Marzeny A. oraz p. Agnieszki K.
Celem wyjazdu był spektakl pt. “Krawiec Niteczka”. Akcja teatralnej adaptacji baśni Kornela Makuszyńskiego rozpięta została pomiędzy pracownią krawiecką a niebem. Droga, jaką odbywa tytułowy bohater pełna jest przygód i niebezpieczeństw. W lalkowym przedstawieniu przyjaźń zostanie wystawiona na niejedną próbę, a serce nie raz zabije mocniej ze strachu albo z miłości. Przedstawienie w atrakcyjny sposób łączyło żywy plan aktorski z animacją lalek i grą aktora.
Przedstawienie było piękne. Dzieci były zachwycone. Najbardziej podobała im się gra świateł, nagle zmieniające się sceny i dekoracje. Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach  o czym świadczyły uśmiechy i pozytywne komentarze po zakończonym przedstawieniu.
26.02.2018 r. w grupie 5 – latków odbyło się spotkanie ze Strażą Zwierząt. P. Agnieszka i P. Martyna opowiedziały o sposobach karmienia zwierząt, dokładnie pokazały jak należy pielęgnować sierść psa i sierść kota. Bardzo chętnie odpowiadały na wszystkie pytania dzieci. Dzieci miały możliwość poznać małego czworonoga, który całe spotkanie z dziećmi grzecznie siedział na nogach właścicielki, czym wprawił w zdumienie dzieci.
26.02.2018 r. wczesnym popołudniem do grupy 5- latków zawitali specjalni goście. Tata Kamili wraz ze swoim przyjacielem zechciał podzielić się swoją pasją jaką są zabawy wojskowe, a dokładnie oddział zwiadowczy. Panowie przyszli do przedszkola w całym umundurowaniu i chętnie opowiadali co do czego służy, jak się chronić przed niebezpieczeństwem w lesie, jak można się zamaskować, jak przetrwać w lesie, jeżeli się zgubimy. Dzieci były zachwycone repliką broni palnej, całym oprzyrządowaniem wojskowym. Po prelekcji i pokazie dzieci podziękowały za poświęcony im czas drobnym upominkiem i ogromnymi brawami. Dzieci z całego serca dziękują Tacie Kamili i P. Michałowi za cudownie spędzony czas.
21 lutego 2019 – Zajęcia o zdrowym odżywianiu w gr. V - Owoce i  warzywa żyj zdrowo i kolorowo!
W naszym przedszkolu  dn. 10 lutego 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach  Turnieju Szachowego Ligi Młodych  Talentów.

W dniu 10 lutego rozegrany został II turniej z cyklu Szachowej Ligii Młodych Talentów organizowane przez Przedszkolne Koło Szachowe "Szach - Mat" i Uczniowski Klub Sportowy "Szachowa Dwójka", który tym razem został rozegrany  w przedszkolu Sióstr Opatrzności Bożej.(CZYTAJ DALEJ...)
6 lutego 2018 r. – Bal karnawałowy
06.02.2018r. – odbył się w przedszkolu Bal karnawałowy. S. Zabawę  poprowadził wodzirej Pan Wojciech Salomon. Dzieci pięknie się  bawiły biorąc udział w tańcach integracyjnych, zabawach ruchowych i inspirujących. Był też czas by omówić stroje, w które przebrani byli wszyscy uczestnicy balu. Najczęściej były to postacie z bajek tj: księżniczka, wróżka, strażak, kosmonauta, policjant, nindża, spaiderman, dinozaur, pająk, myszka, kotek, pszczółka, pies, klaun, i wiele in. To byłą dobra i inspirująca zabawa.
18 stycznia 2018 r. – grupa 5-latków
W czwartek 5-latki zaangażowały się w przygotowanie wyjątkowych prezentów z okazji zbliżającego się święta Babci i Dziadka.
W ciągu kilku godzin intensywnej pracy, każdy z obecnych przedszkolaków stworzył notes w stylu scrapbookingowym oraz laurki. W drugiej części dnia dzieci wspólnie odśpiewały piosenkę. Zarejestrowana piosenka będzie wspaniałą pamiątką dla tak ważnych dla dzieci Babć i Dziadków.
Styczeń 2018 r. – Konkurs "Podróż do krainy bajek i baśni"
Dzieci z grupy 5- latków biorą udział w konkursie plastycznym
"Podróż do krainy bajek i baśni".
Konkurs odbędzie się w Przedszkolu nr 7 w Grodzisku Maz.
Założone cele zrealizowaliśmy, poniżej prezentujemy nasze prace i czekamy na wyniki konkursu.

W konkursie wzięli udział :
- Jakub F - bajka pt" Zaczarowany ołówek"
-Mariana D- bajka pt."Kraina lodu"
- Julia K- bajka pt. " Królewna śnieżka"
13 stycznia 2018 r. - Turniej szachowy
13 stycznia w Przedszkolu im. Maciusia Króla po sąsiedzku na ulicy Górnej w Grodzisku Maz. Z naszego przedszkola 6- cioro dzieci uczestniczyło w tym  turnieju.
Rozgrywki szachowe trwały 3 –godz, w tym czasie dzieci miały rozegrać aż 7 rund, po czym wyłonili się finaliści i medaliści.
Turniej szachowy to wspaniała zabawa dla dzieci,  ale też ćwiczenie swojej wytrwałości, myślenia oraz nauka traktowania z szacunkiem drugiego gracza.
Dziękujemy Panu Rafałowi za zorganizowanie tak wspaniałego, pełnego emocji spotkania
Już za niedługo kolejne eliminacje u nas w przedszkolu na które już zapraszamy !
10 stycznia 2018 r. – Koncert Kolęd i Pastorałek
    
   W naszym Przedszkolu im. Aniołów Stróżów w dniu 10 stycznia 2018 odbył się Koncert  kolęd i pastorałek. Prezentowały się następujące zespoły:
     1. Zespół SONITUS z klasy fletu Anny Wierzchowskiej w Szkole Muzycznej Inst. im. T. Bairda w Grodzisku Maz.
   2. Uczniowie  Grodziskiego Ogniska Muzycznego.
   3. Zespół fletowy pod kierownictwem Anny Wierzchowskiej i Zespól gitarowy pod kierownictwem Jacka Locza z Domu Kultury w Żabiej Woli.
22 grudnia 2017 r. – Jasełka grupy 5-latków
Dnia 22 grudnia 2017 r. dzieci z grupy 5- latków przedstawiły Jasełka dla swoich rodziców i zaproszonych gości. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci przebrane w piękne kostiumy recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Scena wypełniona była aniołkami, gwiazdkami i królami. Najważniejsze postacie tego wydarzenie to święta rodzina. Do szopki przybyli też pastuszkowie, którzy przynieśli Dzieciątku dary. Nasi artyści śpiewali pastorałki i kolędy, wykonywali układy taneczno-ruchowe. Całej tej uroczystości towarzyszyła przepiękna gama kolęd i pastorałek różnych wykonawców. Na koniec dzieci kolędowały wspólnie z rodzicami i złożyły im życzenia Bożonarodzeniowe i podzieliliśmy się opłatkiem.

21 grudnia 2017 r. – Jasełka w wykonaniu dzieci z grupy 6-latków

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości oraz okazywania sobie wzajemnie miłości. To w te dni, kiedy iskrzą się lampki choinkowe odkrywamy sens życia. Ze świętami związane są tradycje, a jedną z nich jest wspólne kolędowanie. Dzieci z grupy sześciolatków w dniu 21 grudnia zaprosiły swoich najbliższych na Jasełka.  Na scenie nie zabrakło aniołów , pasterzy, a do Pana Jezusa przybyli Królowie. Występ wprowadził zaproszonych gości w prawdziwie świąteczny nastrój i uświadomił, dlaczego co roku, z niecierpliwością czekamy właśnie na te święta. Po części artystycznej uczestnicy wspólnie śpiewali kolędy…

Święta Bożego Narodzenia niech będą dla Państwa uroczystością radosną i pełną blasku, zapowiedzią szczególnie głębokiego doświadczenia łaski i miłosierdzia Bożego. Wesołych Świąt życzą wychowawczynie: sr. Sabina, p. Marzena Adach, p. Agnieszka Knapińska.
21 listopada 2017 r. – wycieczka do fabryki bombek

21 listopada 2017.   Najstarsza grupa wraz z .s Sabiną , p.Marzeną A. i p.Agnieszką  wzięła udział w wycieczce do fabryki ozdób choinkowych Szkło Dekor w Piotrkowie Trybunalskim. Przedszkolaki  miały możliwość obserwowania z bliska procesu produkcji szklanych ozdób. Pani przewodnik oprowadziła wycieczkę po całej produkcyjnej części zakładu. Dzieci po kolei obejrzała etapy powstawania bombek: formowanie z rozgrzanego szkła na dmuchalni, srebrzenie, malowanie, dekorowanie. Kiedy już uczestnicy wycieczki poznali tajniki produkcji, mogli sami zasiąść do dekorowania . Pod fachowym okiem pracownika fabryki młodzież według własnego uznania zdobiła szklane bombki, które oczywiście stały się później własnością uczestników warsztatów – miłą pamiątką po wycieczce.
8 listopada 2017 – Święto Niepodległości

08.11.2017 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta Akademia dla Rodziców i Dziadków z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje .  Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku . jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego , który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Na twarzach Babć i Dziadków było widać łzy wzruszenia.
W tym roku, po raz drugi: siostry, panie, rodzice i dzieci z naszego przedszkola, wspólnie świętowali kolejną już 112 rocznicę śmierci Sł. B. Matki Antoniny Mirskiej. Dnia 26 listopada o godz.10:00 wszyscy wzięli udział w uroczystej Eucharystii, podczas której
modlili się o beatyfikację naszej Matki Założycielki. Po Mszy św. na rodziców i dzieci czekał słodki poczęstunek, w czasie, którego mogli zobaczyć przygotowaną wcześniej prezentację, nawiązującą do życia Matki Antoniny i początków Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej.
Kolejną częścią spotkania były wesołe tańce, zabawy i konkursy przygotowane przez siostry
i panie z poszczególnych grup wiekowych dzieci. Każda zabawa była poprzedzona krótkim wprowadzeniem nawiązującym do cech charakteru Matki Antoniny Mirskiej. Wszyscy wielcy i mali uczestnicy zabaw otrzymali nagrody.

II MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ „Polska żyje w nas”
15listopada 2017 r. w naszym przedszkolu odbył się II Międzyprzedszkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Polska żyje w nas” zorganizowany przez s. Kasjanę Monikę Szalich.
Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej, zachęcanie do wspólnych muzycznych spotkań oraz przywrócenie naszej zbiorowej pamięci polskich pieśni i piosenek patriotycznych.
Do konkursu zgłosiło się 21 dzieci wraz ze swoimi opiekunami. Po przywitaniu wszystkich gości i wspólnym zaśpiewaniu hymnu , początek konkursu uświetnił artystycznym występem Chór„ Śpiewający Senior ”z Centrum Kultury w Błoniu a następnie rozpoczęły się prezentacje naszych małych i starszych wykonawców.  (4,5 i 6- latków oraz dwójki dzieci ze szkoły).
Wszystkie dzieci wykazały się wspaniałym przygotowaniem, które uzupełniały piękne stroje.
Jury miało nie lada trudne zadanie .
Po burzliwych naradach ogłoszono wyniki:
W kategorii 4 latków:
I miejsce Małgorzata Kużma
II miejsce Ignacy Lajtar
W kategorii  5  latków :
I miejsce  Gabrysia i Bartosz Uziębło
II miejsce Inga Czwarno
III miejsce Amelia Przybylska
Wyróżnienie Adam Jaroń
W kategorii 6 latków :
I miejsce Zofia Bagińska
II miejsce Wiktoria Samoraj
III miejsce Marysia Wodzyńska
Wyróżnienie Marysia Folwarska
W kategorii szkoła :
I miejsce Agata Popelyuk
II miejsce Ignacy Dąbrowski
Zwycięscy i pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy wraz z nagrodami.

Święto Niepodległości 2017 r.

Dnia 14 listopada najstarsza grupa przygotowała program artystyczny dla dzieci z całego przedszkola, przedstawiając dzieje Polski i jej zaborów. W barwny i śpiewający sposób starszaki przybliżyły nam historie naszego kraju. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem patrzyły na żołnierzy i żołnierki oraz walkę z Polską, która utraciła koronę i znalazła się w niewoli kajdanek. Od dziś już nawet najmłodszy przedszkolak wie, jaką postawę zachować podczas śpiewanego hymnu. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Listopad 2017 r.
16 listopada 2017 r
Dziś z przyjacielską wizytą odwiedziły nas przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Teatralnego "Zaczarowana Dorożka". Dzieci w wieku 3-5 lat z trudnościami rozwojowymi  zaprezentowały naszym dzieciom i wychowawcom spektakl pt. „ Czarno – Białe” . Widzieliśmy taniec i walkę figur szachowych… …mało słów… świetna muzyka …Rewelacyjna była Julcia która wyszła jako pierwsza na scenę …gdy s. Kasjana robiła zdjęcia Julcia puściła Jej słodkiego buziaka…Po spektaklu aktorzy z Zaczarowanej Dorożki zostali zaproszeni do naszych sal na wspólna zabawę…
Zajęcia z  sensoplastyki (06.11.2017) – gr. 4 – latków
Dzieciaki uwielbiają się brudzić,  przelewać, wylewać, mieszać, rzucać    i próbować. Wszyscy o tym dobrze wiemy, dlatego by sprostać oczekiwaniom naszych podopiecznych do przedszkola zaproszone zostały Panie, które   zorganizowały dla dzieci zajęcia z sensoplastyki. Na tym spotkaniu dzieci miały  okazję bawić się mąką i wodą z barwnikiem spożywczym co stworzyło ciecz  nienewtonowską. Później dorzucone zostały pozostałe składniki dobrej zabawy,  kolorowy makaron w różnych kształtach i kolorach. Przez godzinę dzieciaki  świetnie się bawiły, angażując w to wszystkie zmysły.  
30  października 2017 r. - Bal Wszystkich Świętych - grupa 4 – latków
30 października, w poniedziałkowe  przedpołudnie grupa 4-latków po raz pierwszy miała okazję uczestniczyć w Balu  Wszystkich Świętych. Na tą okazję rodzice przygotowali dzieciom stroje oraz  zdjęcia patronów w taki sposób, żeby chodź trochę przybliżyć swoim pociechom  Świętych których mamy. Od samego rana trwały na grupie przygotowania do balu.   Każdy przedszkolak prezentował swój strój oraz powiedział zdanie lub dwa na  temat postaci, którą jest. Odbyły się także zabawy i zagadki dotyczące Świętych  prezentowanych przez dzieci. Na zakończenie intensywnego przedpołudnia była  wyczekiwana zabawa
z animatorami na sali gimnastycznej, gdzie były tańce,  konkursy i wspólne śpiewanie.
Bal Wszystkich Świętych

30 października 2017 r. - Bal Wszystkich Świętych.
Tego dnia w przedszkolu było jak w niebie: dzieci ubrały się w stroje postaci świętych i swoich patronów miedzy innym gościliśmy … św. Józefa,  św. Ignacego Loyolę, św. Franciszka, św. Antoniego,
św. Kamila,  św. Michała Archanioła, św. Jadwigę,  św. Kingę, św. Łucję, św. Wiktorię, błogosławioną Karolinę Kózkównę, św. Helenę, błogosławioną Izabelę i wiele innych świętych i błogosławionych… .

Pośród niebieskiej scenerii na sali gimnastycznej odbywały się liczne zabawy i konkursy z iście anielską muzyką w tle. Nie zabrakło także okazji do tańca, gdyż zgodnie z zaleceniem św. Augustyna: „Istoto ludzka! Ucz się tańca. Bo inaczej, cóż poczną z Tobą aniołowie w niebie..." każdy miał okazję na zaprezentowanie swoich umiejętności na parkiecie.
Po części oficjalnej balu wszystkie grupy kontynuowały radosną zabawę ze swoimi wychowawcami w swoich salach,  przedstawiały  swoim kolegom i koleżankom sylwetki swoich patronów oraz ciekawostki z ich życia, rozwiązywały różne quizy
23 października 2017 r. – wyjazd do Teatru

       Dnia 23 października grupa 5 latków s. Kasjany Szalich i p. Kasi  Skrzydeł z naszego przedszkola wybrała się na wycieczkę do Teatru Kamienica  aby obejrzeć bajkę z cyklu „Bajki – Twórcze spotkania z wyobraźnią”.  pt.: „Czerwony Kapturek w wielkim mieście”. Jest to fascynująca, współczesna wersja „Czerwonego Kapturka” z Babcią, Mamą, Wilkiem i Internetem w tle. Zderza się tam tradycja ze współczesnością, po to, by mądrze bawić i przestrzegać. Duet JaHa - Hanna Kochańska w roli Anny Gajowej, rozbawiła nas do łez „…SPOKOJNIE…NIE TAK AGRESYWNIE !” a najmłodszym poprzez gafy pokazywała kto jest prawdziwym przyjacielem, jaki świat jest bezpieczny i przyjazny, jak poruszać się samemu po mieście i jak mądrze i świadomie korzystać z internetu. Rola złego policjanta przypadła w udziale męskiej części Duetu JaHA – Jackowi Zawadzie, który jako podstępny Wilczek zjada przepyszną babkę i w głębi duszy nie jest taki straszny na jakiego wygląda. W Czerwonego Kapturka wcieliła się 10 letnia Marysia Radolińska, która jest jedną z wielu aktorek które graja tą rolę - biła od niej dziecięca szczerość, radość i talent. Na scenie czuła się jak w domu a w swoją rolę weszła śpiewająco i pozostała w niej do samego końca.  Ten spektakl to nie tylko lekcja zachowania bezpieczeństwa w sieci i w mieście dla najmłodszych, gdyby byli z nami rodzice naszych dzieci mogliby się dowiedzieć  jakie zachowania u dzieci powinny wzbudzić ich czujność. Bohaterowie bajki zaprosili najmłodszych widzów  do wspólnych działań interaktywnych: muzycznych, aktorskich i ruchowych. Wybrani asystenci otrzymali zadania specjalne na scenie…Po warsztatach aktorzy zaprosili nas do wspólnych zdjęć … otrzymaliśmy również pamiątkowy autograf … Była to nasza pierwsza wspólna wizyta w teatrze, ale zapewne nie ostatnia!!!
Październik 2017 r.
„Trzeba iść do parku albo w las, jesień tam obdarzy każde z nas...”
Wrzesień i październik to czas złotej polskiej jesieni. Dzieci z grupy 5-latkow  p. Kasia Skrzydeł  p. Marzenka Zygmunt i s. Jakuba Sidletska wybrały się na na spacer w okolicę  naszego przedszkola by nazbierać darów jesieni  Była to pierwsza w tym roku dłuższa piesza wycieczka i warta była włożonego w nią wysiłku. Jesień na spacerze obdarzyła nas kasztanami, żołędziami i kolorowymi liśćmi z których dzieci zrobiły piękny szal dla„Pani Jesieni”. Dzieci miały okazję również wykazać się wiedzą przyrodniczą rozpoznając kasztanowce,  dęby , lipy i klony po liściach i owocach. Miło też było przytulić się do drzewa i poczuć jego korę na policzku i dłoniach. Najfajniejszą zabawą byłoby po prostu szuranie nogami w jesiennym dywanie z liści ale niestety pogoda nam na to nie pozwoliła…
Z rumianymi policzkami wróciliśmy do przedszkola na drugie śniadanie.
18 października 2017 r. - Warsztaty jesienne na grupie 4 - latków
18 października (w środę) odbyły się pierwsze w tym roku zajęcia otwarte dla rodziców dzieci uczęszczających do grupy 4 - latków. Podczas spotkania przedszkolaki wykazały się wiedzą zdobytą w grupie dotyczącą jesieni.  Rodzice mieli okazję podpatrzyć swoje pociechy jak funkcjonują na zajęciach oraz aktywnie uczestniczyć ze swoim dzieckiem, we wszystkich proponowanych zabawach przez s. Patrycję i z p. Magdą i wykonać pracę plastyczną – sowę.

12 października 2017 – zajęcia muzyczne “Mini playback  Show”
W naszym przedszkolu  odbyły się zajęcia muzyczne  na których  został przeprowadzony mini playback Show.
Dzieci z wielką swobodą uczestniczyły w tym spotkaniu, wcielając się w rolę  ulubionego idola, prezentując zarazem swój talent.
Spotkanie przygotowała i poprowadziła P. Anna Krawczykiewicz – pracująca  jako nauczyciel muzyki w naszym przedszkolu.  
2 października 2017 r. - Anioł Stróż
2 październik to wyjątkowy dla nas dzień, ponieważ świętowaliśmy patronalne święto Patrona naszego Przedszkola – Anioła Stróża. Nauka piosenki o Aniele Stróżu, warsztaty, gdzie każdy  robił swojego drewnianego aniołka, projekcja filmowa, rozwiązanie konkursu plastycznego i wreszcie quiz uważnego oglądania filmu z nagrodami – myślę, że sprawiły, iż każdy przedszkolak przeżył ten dzień w sposób wyjątkowy.
29.09.2017 r. grupa 6 – Latków sr. Sabiny pojechała na wycieczkę do Farmy Iluzji.
Jest to miejsce do aktywnego wypoczynku. Zwiedzaliśmy Muzeum Iluzji oraz Latającą Chatę Tajemnic.  Świetnie bawiliśmy się podczas szukania rozwiązań zagadki  lewitującego kranu. Ogromne wrażenie wywarł na dzieciach zakręcony domek, czyli świat widziany do góry nogami.  Mieliśmy okazję zagrać partyjkę gigantycznych szachów oraz mega chińczyka. Atrakcji było tak dużo , że trudno wymienić je wszystkie. Na pewno kiedyś tam wrócimy.eb
Wrzesień 2017 r. - Mini play back show na grupie 4 - latków
We wrześniu ku wielkiemu zdziwieniu grupy 4 – latków odbyły się mini występy na scenie przedszkolnej. Pani Ania rytmiczka przygotowała stroje
i piosenki, które dzieci z chęcią śpiewały i pokazywały. Wśród repertuaru nie zabrakło „Szła dzieweczka”, Maryli Rodowicz, Królowej śniegu czy hitu wakacyjnego „Despacito”. Dzieci z radością przebierały się w stroje, dopasowywały rekwizyty i improwizowały w rytm muzyki.
27 września 2017 r. - Baśniowe Sady Klemensa
Za grupą 4 - latków już pierwsza wycieczka. 27 września przedszkolaki pod czujnym okiem s. Patrycji i p. Magdy wybrała się do Podskarbic Szlacheckich gdzie znajdują się Baśniowe Sady Klemensa. Na miejscu na dzieci czekało moc atrakcji. Ogromna przestrzeń, ładna pogoda, miła atmosfera sprawiły, że ciężko było nam stamtąd wyjechać. Obiecaliśmy sobie, że na pewno kiedyś tam wrócimy. Bo warto! Zdjęcia pokażą Wam, czemu.
Wrzesień 2017 r. - Bajka o czystości
„Foszke czyścioszek” to przedstawienie, które mieliśmy okazję obejrzeć
w wykonaniu aktorek z Krakowa. Ciekawa przygoda hipopotama brudaska
i pani weterynarz, która w barwny sposób badała z dziećmi zwierzątka
i wypisywała receptę, co jest potrzebne, aby być czystym. Na zakończenie wspólny taniec z czyścioszkiem i jego przyjacielem oraz wszystkimi chętnymi dziećmi.

 
Szukaj
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego