Grodzisk Mazowiecki - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Menu główne:

Grodzisk Mazowiecki

Dzieła > Przedszkola

Przedszkole Niepubliczne Sióstr Opatrzności Bożej im. Aniołów Stróżów
w Grodzisku Mazowieckim


Przedszkole Niepubliczne Sióstr Opatrzności Bożej im. Aniołów Stróżów w Grodzisku Mazowieckim rozpoczęło swoją działalność w 2004 r. Został na ten cel adoptowany budynek gospodarczo – mieszkalny mieszczący się przy ul. Okrężnej 33.

Jest on usytuowany w pięknym, bezpiecznym i przyjaznym dzieciom miejscu. W pierwszym roku do trzy-oddziałowego przedszkola uczęszczało 60 dzieci. Liczba wychowanków z roku na rok wzrastała i w 2010 roku przystąpiono do rozbudowy przedszkola.
Obecnie w placówce mieści się pięć oddziałów obejmujących dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Do przedszkola uczęszcza około 140 dzieci.

Przedszkole dysponuje:

1. Pięcioma salami dydaktycznymi z łazienkami
2. Dużą salą gimnastyczną z łazienkami dla dzieci
3. Salą integracji sensorycznej
4. Szatniami dla poszczególnych grup
5. Gabinetem dla specjalistów (logopeda, pedagog, psycholog)
6. Gabinetem dyrektora.
7. Pokojem nauczycielskim.
8. Pomieszczeniami administracyjnymi.
9. Pomieszczeniami kuchennymi z zapleczem magazynowym
10. Strychem

Plac zabaw o powierzchni 901m²  wyposażony jest w sprzęt i urządzenia do zabaw na świeżym powietrzu a boisko obok sali gimnastycznej o powierzchni 162m² jest boiskiem wielozadaniowym służącym do ćwiczeń ruchowych na świeżym powietrzu jaki i miejscem zabaw podczas różnych uroczystości przedszkolnych
Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00. do 17.00. Opiekę wychowawczo-dydaktyczną nad dziećmi sprawują siostry jak i personel świecki.


Głównym celem przedszkola jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka w duchu wartości chrześcijańskich i patriotycznych z dużym współudziałem rodziców. Dzieci są wprowadzane w świat wiary poprzez modlitwę, katechezę i comiesięczną Mszę Św.

W przedszkolu prowadzone są też zajęcia rozwijające wszechstronną aktywność dzieci i ich zdolności muzyczne, plastyczne, teatralne, językowe i matematyczne. Do zajęć wspierających należą: j. angielski, rytmika, gimnastyka ogólnorozwojowa, taniec towarzyski, akrobatyka, logopedia oraz dodatkowo balet, judo, piłka nożna.

 
Od przedszkola się wszystko zaczyna!
 
 

Jaki wpływ na kształtowanie dziecięcych umysłów ma edukacja matematyczna i techniczna
w przedszkolu? Jak przygotować nasze pociechy do szkoły, aby odnosiły sukcesy edukacyjne? Jak to robić, aby przygotować nasze dzieci do liczenia i myślenia technicznego? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi uzyskały nauczycielki i nauczyciele pracujący w przedszkolach
w innowacyjnym kursie e-learningowym.

Od stycznia 2017 r. nasze Przedszkole im. Aniołów Stróżów uczestniczy w kursie e-learningowym „Skuteczne wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci wraz z edukacją matematyczną i techniczną w przedszkolu” organizowanym przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. (CZYTAJ DALEJ...)

 
9 listopada 2018 – “Rekord dla Niepodległej”
Przedszkole Aniołów Stróżów w Grodzisku Maz. z radością włączyło się w akcję organizowaną przez MEN “Rekord dla Niepodległej”. W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, na sali gimnastycznej przedszkola w łączności z innymi placówkami edukacyjnymi w Polsce zaśpiewali 4-zwrotkowy hymn Polski. Uroczystość była pięknie przygotowana, dzieci i nauczyciele odświętnie ubrani i przyozdobieni małymi kotylionami. Uroczyście wprowadzona była flaga Polski. Do akcji dołączyły też Siostry ze Wspólnoty w Grodzisku Maz. wraz z Matką Generalną Antoniną Kasjaniuk i Ks. Kapelanem Wiesławem Kosińskim. Na koniec uroczystości Matka Generalna skierowała do wszystkich zebranych krótkie słowo, ciesząc się tak pięknie przygotowaną Uroczystością.  
31 października 2018 r. - Bal  Wszystkich Świętych w naszym Przedszkolu        

31 października br. w naszym przedszkolu im. Aniołów Stróżów odbył się" Bal Wszystkich Świętych". Dzieci w tym dniu przebrały się za świętego patrona, którego imię otrzymały na chrzcie świętym. Każde dziecko miało dowiedzieć się czegoś o swoim patronie, aby móc go zaprezentować kolegom i koleżankom. Dzieci, wraz z rodzicami, podeszły do tego zadania poważnie i każdy strój został starannie przygotowany. Podczas balu w korowód świętych wprowadził nas Pana wodzirej - Wojciech Ikoniuk,  był to prawdziwy bal, wyrażający też wielką wdzięczność Bogu za świętych. Każda grupa uczestniczyła w zabawie tanecznej i w zawodach oraz pozowali do postaci świętych Matka Teresa i Ojciec Święty Jana Pawła II . Wszyscy świetnie się bawili, tańczyli a największą frajdą był taniec do piosenek Arki Noego," Tak to tak, nie to nie, życie jest dobre albo ble..." na tę okoliczność przygotowana została dekoracja sali, w którą duży wkład miła P. Klaudia P. oraz dzieci z poszczególnych grup wraz z siostrami i wychowawczyniami.

17 października 2018 r. - Wycieczka do ZOO
17.10.2018 cała grupa Dzielnych Sów, wraz z opiekunami; S. Kasjaną, S. Jakuba i P. Klaudią, odwiedziła ZOO Safari w Borysewie. Stało się to dzięki pomocy P. Tomasza Suchożebrskiego.
Na początku zwiedziliśmy obiekt kolejką – mogliśmy obejrzeć cały teren i znajdujące się na nim zwierzęta, usłyszeliśmy ciekawostki o życiu i zwyczajach poszczególnych gatunków.
Poza oglądaniem zwierząt znajdujących się na wybiegach, dzieci mogły przejechać się na kucyku, pogłaskać przyjacielsko nastawione kozy miniaturowe i owce kameruńskie oraz alpaki. Na zajęciach edukacyjnych dowiedziały się wielu ciekawych faktów o żółwiu lądowym, agamie brodatej oraz jeżu pochodzącym z Ameryki Południowej. Wszystkie te zwierzęta były prezentowane przez pracowników zoo, dzieci mogły je zobaczyć z bliska, a nawet dotknąć.
Punktem kulminacyjnym wycieczki była zabawa w Figlarni, gdzie dzieci mogły korzystać z dmuchanych zamków, basenu z piłeczkami i zjeżdżalni.
Na koniec zwiedziliśmy całe zoo raz jeszcze, tym razem pieszo, aby móc uczestniczyć z pokazowym karmieniu foki o imieniu Dawid, surykatek, unikatowych białych tygrysów oraz pary białych lwów.
Na terenie parku safari znajduje się wiele gatunków zwierząt tj: antylopy, zebry, bawoły, krokodyle, tapir, serwale, wielbłądy jedno- i dwugarbne, rysie, żyrafa siatkowana, kangury, walabie, lemury, aligatory amerykańskie, białe wilki, pawie, kakadu różowe, strusie, żurawie koroniaste, oraz inne zwierzęta.
To był bardzo inspirujący czas obfitujący w naukę poprzez zabawę i żywy kontakt z naturą.  
             
     
       
         
9 października 2018
Tradycyjnie już w Naszym Przedszkolu  im. Aniołów Stróżów  odbyła się lekcja muzyki - Mini Playback Show. Wydarzenie miało miejsce 9 października 2018 r i jak zwykle cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i nauczycieli, jak i rodziców, którzy podziwiali prezentacje swoich dzieci - młodych artystów niestety tylko na zdjęciach. W  takiej ekspresywnej lekcji brały udział wszystkie dzieci z przedszkola, a jego pomysłodawca była pani Ania Krawczykiewicz. Dzieci bardzo żywo zareagowały na występy swoich kolegów i koleżanek, przepięknie wspierając uczestników brawami i okrzykami.
Święto Aniołów Stróżów – Patronów naszego Przedszkola
2 października 2018 r. - Konkurs o Aniołach Stróżach w naszym Przedszkolu
W roku szkolnym 2018/2019 s. Wenancja przygotowała cykl zajęć o tematyce historycznej, dla dzieci z zerówki naszego przedszkola. Podczas comiesięcznych spotkań dzieci dowiadują się o pięknej historii Polski. Coraz chętniej włączają się w ich przebieg angażując się w pantomimy, scenki dramowe...
wrzesień- Legenda "O Lechu, Czechu i Rusie"
październik - Mieszko I, chrzest Polski
Żegnamy cię dziś Przedszkole, szkoła już woła nas!
Nie martw si
ę tylko bardzo, bo wpadniemy tu jeszcze nie raz.
Na dalsz
ą drogę życia,
We
ź trzy czarodziejskie słowa,
Prosz
ę, przepraszam, dziękuję,
I w sercu je zachowaj.
Dzień dobry, do widzenia,
Niech obce Ci nie będzie.
Dni sp
ędzane w Przedszkolu
Wspominaj miło wszędzie.  
Przedszkolaki i ich rodzice, wraz z wychowawczyniami  22 czerwca b.r. spotkały się na ostatniej uroczystości – uroczystości pożegnania Przedszkola. Pożegnaliśmy grupę Sześciolatków. Po wakacjach, rozpoczną edukację w szkole. Zakończyli pierwszy etap edukacji  przedszkolnej i wkroczyli w życie szkolne.
Przyjaźnie, które narodziły się w Przedszkolu, to cenny skarb, który ze sobą zabiorą. To, czego nauczyli się w Przedszkolu, to pierwszy bagaż doświadczeń: pierwsze zabawy z rówieśnikami, pierwsza książka, pierwsza ocena ich pracy. To niezatarte wspomnienia ich dzieciństwa, ważne… a może nawet najważniejsze.
Również i Rodzice przygotowali dla swoich pociech niespodziankę w postaci przedstawienia
pt." Zamieszanie w krainie Bajek „
Przedszkolaki z zapartym tchem i z niecierpliwością oczekiwały kolejnych postaci, które pojawiały się na scenie, każda zagrana została wyjątkowo i oryginalnie. Doskonałą grę Rodziców uzupełniły fantastycznie dobrane stroje i rekwizyty.
Spektakl sprawił naszym Przedszkolakom ogromną frajdę i radość.
Ogromną przyjemność sprawił także film ,w którym wszyscy mogli zobaczyć jakie były pierwsze kroki w przedszkolu swoich Pociech. Film dostarczył wiele emocji, a także wzruszeń. Nie zabrakło też zdjęć, pamiątkowych dyplomów oraz podziękowań.
Życzymy zabaw z kolegami
kolegów do zabawy,
Szcz
ęścia, zdrowia, pomyślności,
i w klasie pierwszej wiele wytrwa
łości.
B
ądźcie zdrowe, miłe i radosne,
miejcie w sercach zawsze wiosn
ę
               WYCHOWAWCZYNIE : sr. Sabina Andrzejewska,
                                                                      p. Marzena Adach oraz   p. Agnieszka Knapińska.
Czerwiec 2018 r.
Zielone przedszkole – grupa VI –  latków
Wyjazdy na Zielone Przedszkole stały się już tradycją naszego przedszkola. W tym roku  dzieci z grupy Sześciolatków również chciały  wypróbować jak smakuje samodzielność  i pierwszy wyjazd bez rodziców.
Pod opieką s. Sabiny ,p.Marzeny Adach oraz p. Agnieszki Knapińskiej wyposażone w potężne walizki, Przedszkolaki wyruszyły wczesnym rankiem w poszukiwaniu przygody do „Wioski pod Kogutem „
Dzieci miały możliwość zobaczyć różnorodne zwierzęta, zarówno gospodarskie: konie, owce, krowy, jak i egzotyczne: lamy, ostronosa. Głaskać także oswojonego dzika i kucyka.  Robiły masło, a kanapki z własnoręcznie wyrobionym masłem smakowały wyśmienicie. Wysłuchały opowieści, jak kiedyś wyglądało życie na wsi, „ilustrowanej” oryginalnymi narzędziami rolniczymi. Dzieci uczestniczyły w różnorodnych warsztatach między innymi  : zajęciach z wełną, pranie na tarach i w starych baliach ,filcowanie. Pieczenie bułeczek pszennych. Oczywiście nie zabrakło ogniska, a także dyskoteki ,w której wszyscy brali aktywny udział. Ale wszystko co dobre szybko się kończy. My też musieliśmy pożegnać gościnnych gospodarzy i wracać do stęsknionych rodziców. Każde Dziecko z pobytu na Zielonym Przedszkolu przywiozło bagaż miłych wspomnień, a także pamiątki.
Imieniny Matki Generalnej
25 maja 2018 r. – grupa 5-latków – wycieczka “Od ziarenka do bochenka”
Wycieczka do Gościńca Wiecha w Kawęczynie pod hasłem: „Od ziarenka do bochenka”.
25 maja 2018 r. dzieci z grupy 5-latków wzięły   udział w pełnym atrakcji dniu w   Gościńcu położonym we wsi Kawęczyn.   Program pobytu obejmował: staropolskie powitanie przez gospodynię ubraną w strój ludowy, poczęstunek dzieci i opiekunów ciastem i herbatą , zwiedzanie starej wiejskiej zagrody z izbą etnograficzną , zajęcia w piekarni z pokazem przygotowywania chleba do wypieku , przejażdżkę po terenie Gościńca zadaszonym wozem konnym , pokaz sztuki kowalskiej i wybijanie monety pamiątkowej w kuźni, kolorową zabawę „dyskotekową” w sali tanecznej, spacer przez las do młyna wodnego i wiatraków, zwiedzanie mini- zoo, a w nim: daniele, kozy, osioł, kucyki i konie,  poczęstunek dzieci i opiekunów kiełbaskami z grilla pod zadaszeniem. W drodze powrotnej pan kierowca zamiast bajki  puścił dzieciom hity ”disco polo”  cały autobus śpiewał … był to niezapomniany wyjazd.

23 maja dzieci z grupy 4,5latków razem z s.Immakulatą i paniami Edytą i Wiolą wyruszyły
na wycieczkę do stadniny koni El Primo w Kozerkach. Na miejscu pani Maria, dyrektor stadniny oprowadziła grupę po całej stadninie, pokazała stajnię, opowiadając historię
o poszczególnych koniach. Dzieci najbardziej czekały na przejażdżkę na kucyku i pyszne kiełbaski, które mogły samodzielnie sobie usmażyć, na przygotowanym wcześniej ognisku. Dodatkową atrakcją była możliwość uczesania bardzo cierpliwego kucyka oraz wesołe wyścigi w workach połączone ze skokami przez przeszkody. Po kilkugodzinnych zabawach na świeżym powietrzu zmęczona, ale szczęśliwa grupa powróciła do przedszkola.

Grupa 5-latków – Zielona Noc

Dnia 19-20 maja grupa 5-latkow  z naszego przedszkola stanęła przed niełatwym zadaniem, biorąc udział w ZIELONEJ NOCY. O godzinie 14.00  zaczęli przychodzić pierwsi odważni… każde dziecko musiało się zameldować w recepcji i wpisać do księgi gości… poprzez odbicie  swojego  palca i podpisanie  się. Następnie każdy z uczestników  otrzymał naklejkę z napisem „Dziękuję, że jesteś”. Pożegnanie z rodzicami trwało krótko. Po odstawieniu walizek z kocykami, śpiworami, poduszkami, przytulankami i innymi rzeczami potrzebnymi do spędzenia nocy w przedszkolu, były  buziaki i ostatnie uściski. Dzieci podekscytowane czekały na niespodzianki jakie niósł ze sobą wieczór.

Najpierw wszyscy bawiliśmy się na placu zabaw, następnie  był wyścig na deskorolkach z gumą „wc”J,strzykawka emocji- bitwa wodna  ze strzykawkami dziewczyny kontra chłopaki .Zabawy sprawiły dzieciom wiele radości. Po zabawach poszliśmy na krótki spacer poza teren przedszkola…szukaliśmy skarbów natury… Nadszedł czas na kolację, którą pomogła nam przygotować mama Amelki K Pani Edyta. Po kolacji dzieci zrobiły pracę plastyczną wykorzystując znalezione  na spacerze skarby. Gdy zaczął zapadać zmrok zaczęły się przygotowania do wyprawy po skarb. Wyposażone w latarki i mapy dzieci szukały, czterech  przedmiotów ukrytych w ogrodzie klasztornym i na placu zabaw.  W czasie poszukiwań dzieci musiały wykazać się : mądrością, sprawnością fizyczną i sprytem. Po dłuższych poszukiwaniach odnalazły skarby- jeża ,dinozaura, lalkę i samochód, bonusem było odszukanie Pani Kasi S. Po tym wyczerpującym zadaniu nadszedł czas na przygotowanie się do snu. Po wieczornej toalecie dzieci szybko przebrały się w piżamki i rozpoczął się „piżamowy pokaz mody” . Przy muzyce i kolorowych światłach przedszkolaki chwaliły się swoimi tanecznymi umiejętnościami i pięknymi piżamami. W końcu zmęczone, ale uśmiechnięte pięciolatki zasypiały podczas seansu bajkowego (ale niektórzy byli bardzo wytrzymali)

Poranek zaczął się od bitwy na poduszki Jnastępnie powoli przychodzili rodzice ze śniadankami i ciuchami do przebrania dla swoich pociech (dzieci dzieliły się wrażeniami) O 10.00 została odprawiona Msza św. w  klasztornej  kaplicy w intencji dzieci i Rozdiców .Po mszy dzieci zaprezentowały krótkie przedstawienie z okazji Dnia Mamy i Taty .Następnie zaczęło się grillowanie…Każdy z uczestników ZIELONEJ NOCY wykazał się wielką odwagą…myślę ze to dla wszystkich była niezwykła noc ,która na długo zostanie w pamięci każdego z nich.
16 maja 2018 r. sześciolatki wraz z s. Sabiną , p. Marzeną Adach i p. Agnieszką Knapińską wybrały się  na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.Dzieci miały  okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, otaczającego nas świata. Niespotykaną atrakcją, dla wszystkich była wizyta w Planetarium, gdzie ogromne wrażenie wywarł na wszystkich film pt. "Halo Ziemia"
Po smacznym obiedzie, Przedszkolaki wybrały się  się na spacer po Starówce. Zobaczyły wiele interesujących miejsc między innymi : Pomnik Mikołaja Kopernika i Adama Mickiewicza oraz Kolumnę Zygmunta.
Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć.
Do przedszkola wszyscy wrócili w doskonałych humorach.

Kto się oswoi, ten się nie boi!
21 marca po raz pierwszy dołączyliśmy do obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa. Intencje są dla nas oczywiste! Przyłączyć się do świętowania 21 marca można w bardzo różny sposób. W naszym przedszkolu pojawiły się plakaty zachęcające do zrozumienia potrzeb dziecka z zespołem Downa. Część z nas dołączyła również do akcji założenia dwóch różnych skarpetek, choć najlepiej byłoby trzech. Dlaczego? Data jest nieprzypadkowa, bo w 21 parze chromosomów (tak jak w 21 dniu miesiąca) występuje dodatkowy, trzeci chromosom (tak jak trzeci miesiąc w roku). To też taki symbol, że nie wszyscy musimy być tacy sami, że pomimo różnic, możemy dobrze żyć obok siebie. Właśnie tak jak te dwie różne skarpetki!

Z WIZYTĄ U DENTYSTY...

27 kwietnia w piątek grupa 4-5 latków wraz z opiekunami: s. Immakulatą Podczasiak, panią Edytą Rybak i panią Wiolettą Kraszewską wyruszyła na długi wiosenny spacer. Celem były niecodzienne zajęcia dydaktyczne w gościnnym gabinecie dentystycznym u pani Joanny Świtkiewicz, mamy Ignacego i Marysi. Zajęcia rozpoczęły się od wspólnego mycia zębów, dzięki otrzymanym prezentom, którymi były kubeczki, szczoteczki i pasty do zębów. Następnie pani stomatolog opowiedziała dzieciom, co robić, a czego unikać, aby mieć zdrowe zęby
i zademonstrowała, do czego służą rozmaite narzędzia w gabinecie. Dzieci i nauczycielki
bez strachu pozwoliły na skontrolowanie ich stanu uzębienia. Zajęcia zakończyła emisja bajki o dr Ząbku i wręczenie wszystkim uczestnikom zajęć, przez panią Asię „Zestawu małego dentysty”. Grupa pełna wrażeń ze śpiewem ulubionych piosenek, wróciła
do przedszkola.
21 kwietnia 2018 r. -  XV Turniej Taneczny „Tvist”  w Błoniu

W tym wydarzeniu brało udział 15 grup tanecznych w wieku przedszkolnym od 3  do 6 lat, z różnych miejscowości tj. Błonia, Sochaczewa, Piastów Pruszkowa i Grodziska Maz.
Dzieci prezentowały różnego rodzaju choreografie taneczne pod kierunkiem swoich instruktorów. Nasze dzieci z przedszkola im. Aniołów Stróżów”  z Grodziska Maz. wystąpiły w konkursie prezentując choreografię pt. „Bal na dworze u króla”. Za  choreografię i stroje byli odpowiedzialni P. Jarosław Korycki i S. Kasjana Szalich.
Dzieci z niecierpliwością czekały na swój występ, towarzyszył im stres, ale też chęć zawalczenia o puchar. Rodzice dzielnie wspierali swoje pociechy i towarzyszyli im  w tym wielkim wydarzeniu. Mali artyści po występie z uśmiechem i zadowoleniem opuszali parkiet taneczny, tym samym dając do zrozumienia, że sa zadowoleni. Towarzyszył im wielki aplauz i owacje. Poziom  prezentowanych tańców był dość wysoki. Dla nas w tym roku przypadł w udziale  złoty medal i nagroda w postaci zabawki. Dzieci z zadowoleniem opuszczały miejsce występów.  Za wspólną współpracę podczas przygotowania dzieci do występu  serdecznie dziękuję P. Jarkowi i rodzicom. GRATULUJĘ odważnych pociech!
Dziękuję też dzieciom za ich zaangażowanie - s. Kasjana
W dniu 04.04 .2018 w C.K. odbył się miedzyprzedszkolny konkurs taneczny ;Wirujące przedszkolaki
Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy 6-latków przygotowane przez wychowawczynie
Sr.Sabiny ,przy współpracy pana Jarka Koryckiego.
Poziom był bardzo wysoki, mogliśmy podziwać piękne stroje i ciekawe choreografie taneczne.
Jury przyznało 3 wyróżnienia. Nasze Przedszkolaki odniosły duży sukces i otrzymały drugą nagrodę.
Wszystkim Dzieciom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na scenie !
Wychowawczynie : sr.Sabina Andrzejewska, p.Marzena Adach oraz p. Agnieszka Knapińska.

Święta Wielkanocne 2018 r.

W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są i takie, które zmuszają nas do powagi, zadumy, a także radości, jaką niosą ze sobą. Jednym z takich świąt są Święta Wielkanocne. Wielkanoc to jedno z najpiękniejszych świąt chrześcijańskich. Raniutko w Wielką Niedzielę dzwonią dzwony, ogłaszając światu, że Chrystus Zmartwychwstał. Potem cała rodzina zasiada do uroczystego śniadania.
Również w przedszkolu rodzinnie spędziliśmy święta. Jak co roku tym razem 03.04.2018 r. – tradycyjnie w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste ”Śniadanie Wielkanocne”. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w przygotowanie.  Wcześniej wspólnie z Siostrami i Paniami dekorowały sale, malowały pisanki i wykonywały stroiki wielkanocne. Tego dnia dzieci w odświętnych strojach zasiadły do stołu, na którym znalazły się świąteczne przysmaki w ozdobionych koszyczkach przyniesionych przez dzieci, aby w gronie najbliższych kolegów i koleżanek  podzielić się jajkiem i złożyć sobie życzenia. Na stole nie zabrakło takich potraw jak: jajko, kiełbasa, szynka, chleb,” babeczka wielkanocna „ oraz herbata i woda.  To wszystko przygotowały dzieci wraz ze swoimi rodzicami i przyniosły w swoich koszyczkach. O znaczeniu tych pokarmów, jako symbolach świątecznych – dzieci dowiedziały się wcześniej na zajęciach. Wpierw zanim rozpoczęliśmy śniadanie i zasiedliśmy do stołu , nie mogło zabraknąć  wspólnej modlitwy. Po modlitwie dzieci z radością dzielili się miedzy sobą świątecznym jajkiem i pokarmami które przyniosły. Ten dzień miał wyjątkowy charakter : panowała atmosfera radości, życzliwości i entuzjazmu z bycia ze sobą razem i tworzenia jednej wielkiej , miłującej się rodziny ciesząc się ,że Jezus Chrystus Zmartwychwstał i jest między nami. Takie radosne przeżycia na długo pozostaną w pamięci….
Święta Wielkanocne 2018 r.

Również w grupie 6 -latków nie mogło zabraknąć  wspólnego wielkanocnego śniadania.

Na świątecznym stole nie mogło zabrakło jajka, białej kiełbasy,  babki wielkanocnej, stroików z bazi i bukszpanu . Przed rozpoczęciem wspólnego śniadania złożyliśmy sobie ciepłe życzenia.

Ten dzień miał wyjątkowy charakter .Liczymy ,iż  radosne przeżycia na długo pozostaną w pamięci.
16 marca 2018 r .w  naszym przedszkolu odbył się I etap konkursu recytatorskiego.
Celem konkursu było: wspieranie dzieci w poznawaniu literatury dziecięcej i rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz umiejętności recytatorskich.
Dzieci recytowały wiersze Pani Małgorzaty Strzałkowskiej.
W grupie 6-latków ,z racji dużej ilości chętnych i odważnych odbył się najpierw etap wewnątrz grupy.
Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz, wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami nawet uzasadnionym strojem. Poziom, jaki reprezentowały dzieci był bardzo wysoki.
Z grupy 6 -latkow udział wzięli :
Franek Mnich
Wiktoria Samoraj
Sara Leszczyńska
Marysia stępień
Marysia Wacinowska
Lucynka Białobrzeska.
Do II etapu zakwalifikowała się :
Wiktoria Samoraj
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a rodzicom dziękujemy za wspieranie odwagi i przygotowanie Dzieci do konkursu.

SOPRANEM I BASEM” – ELIMINACJE PRZEDSZKOLNE

,,Sopranem i basem” to konkurs dla wszystkich lubiących śpiewać. W naszym przedszkolu odbył się jego pierwszy etap – eliminacje przedszkolne dla grup młodszych ( 3, 4 latków)  i starszych dzieci 5-6 latków).
Występujących było wielu – ok.20 dzieci. Jury w swojej ocenie brało wiele czynników pod uwagę, ponieważ wyróżnione osoby będą reprezentować nasze przedszkole w Adamowiźnie. A trzeba przyznać, że tam poziom jest zawsze bardzo wysoki. Dzieci po przesłuchaniu w Szkole w Adamowiźnie trafiły na finał konkursu który miał miejsce w Centrum Kultury w Grodzisku  Maz. Dla przedszkola zdobyliśmy „Złotą Nutkę”. Helenka W. z grupy 3 latków prezentowała piosenkę „Zielony Ogórek”, a Gabrysia U. z grupy 5- latków, w obecności autorki utworu piosenki P. Doroty Gellner zaprezentowała po raz kolejny piosenkę „Idzie Jeż”. Pozostałe dzieci  otrzymały medale.  Był to dla nich wspaniały dzień pełen przeżyć i emocji.  
14 marca w naszym przedszkolu odbyło się przesłuchanie do konkursu "Sopranem i Basem" natomiast 19 marca odbył się II etap w S.P. w Adamowiźnie.
Laureatami konkursu w kategorii wiekowej 6-latków zostali  :
Zosia Śmigielska
Marysia Stępień
Wiktoria Samoraj
Zosia Bagińska
Ignaś Borządek
Wszystkim Dzieciom serdecznie gratulujemy!
Sr.Sabina ,p.Marzena A. oraz p. Agnieszka K.
Marzec pięknie się wystroił,
W kole między dziećmi stoi
I gromadkę uśmiechniętą
Pyta: jakie dzisiaj święto?...
A ty zapamiętaj sobie :
- dzisiaj właśnie jest Dzień Kobiet!

W naszym przedszkolu już od rana panowała radosna atmosfera. Chłopcy z grupy s.Sabiny Andrzejewskiej,p.Marzeny Adach i p.Agnieszki Knapińskiej  z  zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Jako mali dżentelmeni wręczyli swoim koleżankom z grupy słodki upominek, a wszystkie Panie z naszego  przedszkola, zarówno te duże, jak i te małe otrzymały serdeczne życzenia i samodzielnie wykonane kwiaty. I pomimo, iż pogoda za oknem nie była przyjemna, to w przedszkolnych salach
panował ciepły, pogodny i wesoły nastrój.
28 lutego 2018 – wycieczka do Teatru
28 lutego  2018 r. odbyła się wycieczka  do Teatru Lalka w Warszawie. W wycieczce uczestniczyły dzieci z grupy sześciolatków pod opieką swoich wychowawców : s. Sabiny A., p.Marzeny A. oraz p. Agnieszki K.
Celem wyjazdu był spektakl pt. “Krawiec Niteczka”. Akcja teatralnej adaptacji baśni Kornela Makuszyńskiego rozpięta została pomiędzy pracownią krawiecką a niebem. Droga, jaką odbywa tytułowy bohater pełna jest przygód i niebezpieczeństw. W lalkowym przedstawieniu przyjaźń zostanie wystawiona na niejedną próbę, a serce nie raz zabije mocniej ze strachu albo z miłości. Przedstawienie w atrakcyjny sposób łączyło żywy plan aktorski z animacją lalek i grą aktora.
Przedstawienie było piękne. Dzieci były zachwycone. Najbardziej podobała im się gra świateł, nagle zmieniające się sceny i dekoracje. Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach  o czym świadczyły uśmiechy i pozytywne komentarze po zakończonym przedstawieniu.
26.02.2018 r. w grupie 5 – latków odbyło się spotkanie ze Strażą Zwierząt. P. Agnieszka i P. Martyna opowiedziały o sposobach karmienia zwierząt, dokładnie pokazały jak należy pielęgnować sierść psa i sierść kota. Bardzo chętnie odpowiadały na wszystkie pytania dzieci. Dzieci miały możliwość poznać małego czworonoga, który całe spotkanie z dziećmi grzecznie siedział na nogach właścicielki, czym wprawił w zdumienie dzieci.
26.02.2018 r. wczesnym popołudniem do grupy 5- latków zawitali specjalni goście. Tata Kamili wraz ze swoim przyjacielem zechciał podzielić się swoją pasją jaką są zabawy wojskowe, a dokładnie oddział zwiadowczy. Panowie przyszli do przedszkola w całym umundurowaniu i chętnie opowiadali co do czego służy, jak się chronić przed niebezpieczeństwem w lesie, jak można się zamaskować, jak przetrwać w lesie, jeżeli się zgubimy. Dzieci były zachwycone repliką broni palnej, całym oprzyrządowaniem wojskowym. Po prelekcji i pokazie dzieci podziękowały za poświęcony im czas drobnym upominkiem i ogromnymi brawami. Dzieci z całego serca dziękują Tacie Kamili i P. Michałowi za cudownie spędzony czas.
21 lutego 2019 – Zajęcia o zdrowym odżywianiu w gr. V - Owoce i  warzywa żyj zdrowo i kolorowo!
W naszym przedszkolu  dn. 10 lutego 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach  Turnieju Szachowego Ligi Młodych  Talentów.

W dniu 10 lutego rozegrany został II turniej z cyklu Szachowej Ligii Młodych Talentów organizowane przez Przedszkolne Koło Szachowe "Szach - Mat" i Uczniowski Klub Sportowy "Szachowa Dwójka", który tym razem został rozegrany  w przedszkolu Sióstr Opatrzności Bożej.(CZYTAJ DALEJ...)
 
Szukaj
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego