Częstochowa - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Menu główne:

Częstochowa

Dzieła > Przedszkola

Przedszkole Sióstr Opatrzności Bożej w Częstochowie powstało w 1994 r. jako odpowiedź na potrzeby ówczesnych rodzin. Przedszkole położone jest na pograniczu dwóch dzielnic Parkitki oraz Grabówki, oddalonych od centrum miasta Częstochowy o 4 km. Pusty teren bardzo szybko przekształcał się w działki z jednorodzinnymi domami. Dla rodzin jednopokoleniowych i przeważnie obojga rodziców pracujących zawodowo, zagwarantowanie opieki i edukacji dla swoich dzieci było niemałym problemem. Dlatego Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej wyszło naprzeciw potrzebom środowiska i zapewnia opiekę dla dzieci w liczbie 50. Do chwili obecnej odczuwane są te same potrzeby i przedszkole odpowiadając na nie przegotowuje dzieci do samodzielnego i odpowiedzialnego funkcjonowania w otaczającym świecie. Przedszkole położone jest z dala od ruchliwych tras ruchu i hałasu miejskiego, od południowej strony graniczy z działkami, co zapewnia piękny krajobraz, zieleń i świeże powietrze.

Statut przedszkola określa cele i zadania placówki, a wśród nich: pomoc dzieciom w odkrywaniu obrazu Bożego w sobie i w drugim człowieku, wspomaganie dzieci w rozwijaniu uzdolnień i przygotowanie ich do szkoły. W przedszkolu prowadzone są zajęcia dodatkowe rozwijające uzdolnienia dzieci oraz wspomagające rozwój: gimnastyka ogólnorozwojowa, logopedia, plastyka, rytmika, taniec, j. angielski.

AKTUALNOŚCI

Idzie wiosna
Puk, puk, puk ...w okienko!
- Wyjdźcie dzieci prędko.
Idzie już wiosenka
i słoneczko świeci.
Idzie piękna pani
z jasnymi włosami.
W zielonej sukience,
wyszytej kwiatami.
Wszystkie dzieci lubią przebywać na świeżym powietrzu. Dlatego gdy tylko pozwala na to odpowiednia pogoda, przedszkolaki wychodzą poza teren naszego przedszkola na spacery. Jest to dogodny czas na zabawę i naukę. Maluszki zamieniają się wówczas w detektywów. Poszukują i rozpoznają oznaki wiosny. Zachwycają się pierwszymi kwiatami i obserwują  świeże pąki na drzewach oraz z uśmiechem na twarzy nasłuchują śpiewu ptaków. Bardzo się cieszymy, że Pani Wiosna już do nas przybyła, a takich wiosennych spacerów będzie coraz więcej.
s.Samuela
Zgadnij kim jestem? Jestem lekarzem.
Co umiem robić? Choć ci pokażę.
Jak się dziś czujesz? Czy wszystko gra?
Czy twój organizm problem jakiś ma?
W dniu 27 Kwietnia  2018 r. odbyło się spotkanie z lekarzem internistą - dr Ireny Błaszczeć.  Uczestniczyły w nim przedszkolaki naszej placówki. Temat wizyty był związany z realizacją programu przedszkolnego. Pani doktor w sposób bardzo ciekawy i interesujący uświadomiła dzieci o konieczności spożywania zdrowej żywności oraz wszelkich witamin niezbędnych dla rozwoju organizmu. Prowadząca rozmawiała także o przełamywaniu lęku przed szczepieniami ochronnymi ponieważ są one potrzebne dla ochrony zdrowia. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze a mali uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat zasad zdrowego odżywiania się. Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu żadne z naszych dzieci nie będzie się bało wizyty w gabinecie lekarskim. Bardzo dziękujemy raz jeszcze za tak wiele cennych informacji i doświadczeń, które przeżyliśmy podczas tego spotkania.
s. Samuela
Halo panie Policjancie,
Zapytać się chcemy,
Jak coś złego zobaczymy,
Gdzie dzwonić możemy?
Ref: 997 taki numer mam.
Jeśli się coś dzieje,
Ja pomogę Wam./x2
Dnia 10.04.2018r. na zaproszenie  dzieci i nauczycieli przybyła do naszego przedszkola policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Częstochowie- Starszy Sierżant Beata Witos. Tego dnia dzieci z grupy starszaków i maluszków zgromadziły się w sali, aby powitać niecodziennego gościa. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna  jest  praca policjanta. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantki. W szczególności kajdanki, która wędrowały z ręki do reki oraz czapka. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczących ruchu drogowego, bezpiecznej zabawy  dzieci  zaśpiewały policjantce piosenkę i podarowały policyjny „lizak”. Dziękujemy Pani Sierżant Beacie za miłe spotkanie i życzymy bezpiecznej pracy!!!
s. Samuela
Wizyta Pani stomatolog w przedszkolu 14.03.2018r
„Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda…”- słowa tej piosenki znane są nam wszystkim doskonale. Codziennie, w domu i przedszkolu, dbamy o swoje ząbki, dokładnie czyszcząc je               i regularnie odwiedzając stomatologa. Tym razem jednak mieliśmy okazję gościć panią dentystkę w naszym przedszkolu, mamę Gabrysi. Pani Paulina opowiadała dzieciom, co należy robić, aby mieć zdrowe ząbki.             Z pomocą sztucznej szczeki, pokazała maluszkom jak prawidłowo i jak długo należy szczotkować ząbki. Dzieci dowiedziały się także, że powinniśmy unikać m.in. lizaczków, żelowych cukierków, a przede wszystkim chipsów, gdyż powodują, że ząbki zaczynają się psuć.  Nasz gość opowiedział też, w jaki sposób specjalnymi narzędziami oczyszcza ząbki dzieci, które odwiedzają ją w gabinecie wraz z rodzicami. Po zakończeniu spotkania podziękowaliśmy pani stomatolog za miłą wizytę i wręczyliśmy drobny upominek. Teraz jeszcze bardziej postaramy się dbać o nasze ząbki i chętnie odwiedzać stomatologa. Bardzo dziękujemy Pani Paulinie za wizytę w naszym przedszkolu i życzymy owocnej pracy!
Piesek do fryzjera poszedł:
- Proszę, tutaj są dwa grosze.
Włosy krótko ściąć mi proszę,
bo tych kudłów wprost nie znoszę!
Dziwi się fryzjerka młoda:
- Takich pięknych włosów szkoda.
Przecież taka psa uroda.
Lecz, pan płaci, a więc – zgoda!(...)
Dzisiaj w przedszkolu był wyjątkowy gość, ponieważ odwiedził dzieci pan fryzjer. Pan Dariusz,   zaprezentował przedszkolakom przyrządy, urządzenia i akcesoria niezbędne w zakładzie fryzjerskim. Niespodzianką był pokaz modelowania dziewczęcej i chłopięcej fryzury oraz fantazyjne uczesania warkoczy dziewczynkom. Podczas wizyty gościa wszyscy doskonale się bawili. Dzieci dowiedziały się o pracy fryzjera w salonie, poznały przybory fryzjerskie, przełamywały strach przed peleryną fryzjerską i nożyczkami do strzyżenia. Serdecznie Dziękujemy Panu Dariuszowi, za wizytę w naszym przedszkolu i życzymy dużo pięknych udanych fryzur…

Pierwszy dzień występów rodzinnych 27 luty 2018 r. - oddział 5-6 latków
W oddziale 5-6 latków podjęto inicjatywę występów rodzinnych, których głównym celem było rzetelniejsze przygotowanie dzieci do szkoły, a także integrację rodziców między sobą i wspólną zabawę.
Punktem wspólnym programu obu dni stanowiły piosenki w języku polskim - Najlepsza drużyna to moja rodzina, w języku angielskim - Bingo, w języku japońskim - To san jubi doko desu oraz w języku włoskim Il ragno, la mosca.
W pierwszy dzień występów mieliśmy przyjemność podziwiać Jasia i Olka G., którzy wraz z mamą zaprezentowali nam utwór Paweł i Gaweł, Gabrysię R. z rodzicami w Żuraw i Czapla, Tomka A. z rodzicami w wierszu Zebra, Maję M. z mamą Warzywa oraz dziewczynki Judytka ze swoją siostrą, a naszą absolwentką zaprezentowały przegląd piosenek poznanych w przedszkolu.

Drugi dzień występów rodzinnych 28 lutego 2018 r. - oddział 5-6 latków
Zaprezentowano część wspólną - piosenki w języku polskim, angielskim, włoskim i japońskim jak poprzedniego dnia w wykonaniu całego odddziału 5-6 latków. W dalszej części wystapił Dominik K. Opowiem wam bajkę, Jakub S. -  Kotki dwa, Inez K. zagrała piosenkę Ruda tańczy, którą zaśpiewała Maja D., Jan K. wyrecytował wiersz o kotku i myszce, a Nikola Ś. z bratem Kamilem i mamą wykonali teatrzyk o kotku, Franciszek Z. z mamą wystapił w wierszu Dzik, Miś. Wszystkie dzieci tego dnia otrzymały nagrody za wykonane przez siebie utwory i wspólne piosenki.
Uroczystość z okazji dnia Babci i Dziadka - 26 stycznia 2018 r.
26 stycznia 2018 roku w oddziale 5-6 latków odbył się Dzień Babci i Dziadka. Świętowanie rozpoczęły wiersze na powitanie, a w dalszym programie były: tańce Krakowiak i Trojak, piosenki i tańce: Styczeń jest, Moja Babcia lubi jazz, inscenizacja scenki Cztery Babcie, orkiestra Gore gwiazda i Pada Śnieg, piosenka Kochamy Was, Tiamo, J'aitame, Sto lat i życzenia błogosławieństwa Bożego dla kochanych babć i dziadków. Spotkanie zakończono uroczystym wręczeniem samodzielnie wykonanych laurek.
Uroczystość z okazji dnia Babci i Dziadka - 24 stycznia 2018 r.
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, jest jednak taki jeden szczególny dzień w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. Jest to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 24 stycznia w grupie maluszków odbyła się ta wspaniała uroczystość. Na wstępie dzieci wystąpiły dla zaproszonych gości recytując na tę okoliczność poznane wierszyki i śpiewając radosne piosenki. Nasi mali artyści, mogli przez to wyrazić, kochanym Babciom i Dziadkom, swoje podziękowanie za trud włożony w ich wychowanie i opiekę. Na koniec uroczystości wychowawcy grupy, zaprosili Babcie i Dziadków do wspólnej zabawy przy muzyce. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, a zaproszeni goście świetnie się bawili.  Wszystkim Babico i Dziadkom składamy jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia, życząc długich lat życia w zdrowiu i radości, a także pociech z wnucząt.
WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,
JAK CO ROKU W KARNAWALE

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, bo jest  atrakcją bardzo lubianą przez dzieci. Dostarcza on dzieciom wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 16.01.2018r. w naszym Przedszkolu. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów… i nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy  rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

           s. Samuela
W oddziale 5-6 latków 16 stycznia 2018 cały dzień odbył się bal karnawałowy, na który można było przebrać się za wybraną przez siebie postać. Stroje karnawałowe przygotowali dziecio rodzice. Zajęcia tego dnia miały za zadanie: integracja grupy przedszkolnej, dobra zabawa, podniesienie kultury i uczuć wyższych, utrwalenie znajomosci postaci z bajek. Przebojem tego roku najchętniej wykonywanym tańcem przez najstarszych dzieci naszego przedszkola był utwór Siewców Lednicy "Tak, tak Panie Ty wiesz, że Cię kocham".
Wyjazd na Jasną Górę - 4 stycznia 2018 r.
Nasze przedszkole otrzymało zaproszenie na Jasełka w wykonaniu Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej, do której uczęszcza wielu naszych absolwentów. Przedszkolaki z wielką radością wyjechały rano autokarem, bo czekało ich tego dnia wiele atrakcji duchowych i intelektualnych: modlitwa przed Cudownym Obrazem Matki Bożej, spotkanie ze starszymi kolegami i koleżankami, obejrzenie choinek konkursowych i szopki jasnogórskiej.
„Zrodzony na sianie, w półmroku stajenki,
śpi w ramionach Marii Jezus malusieńki.
Lulajże Jezuniu snem cichym, szczęśliwym.
Obdarz nas radością i szczęściem prawdziwym.”

Dnia 20 grudnia odbyła się uroczystość Jasełek najmłodszej grupy naszego przedszkola. Dzieci z wielką radością śpiewały poznane wcześniej kolędy i świetnie wcieliły się w swoje role.  Publiczność mogła na nowo przeżyć historię Marii i Józefa, którzy w ubogiej stajence znaleźli schronienie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Dziękując najmłodszym artystom, wychowawcom za przygotowanie dzieci, życzymy sobie wzajemnie błogosławionych                  i pełnych pokoju Świąt.
s. Samuela
Jasełka oddział 5-6 latków

W ostatni dzień pracy przed świętami Bożego Narodzenia w piątek 22 grudnia 2017 r. w oddziale 5-6 latków odbyło się przedstawienie jasełek w wykonaniu najstarszych dzieci. Uroczystość rozpoczęła absolwentka naszego przedszkola Miriam K. zaproszona przez swojego brata Iwo uczeszczającego do naszej zerówki. Miriam wprowadziła zebranych w klimat bożonarodzeniowy zdumiewająco pięknym wykonaniem na skrzypcach kolędy Lulajże Jezuniu. Jasełka zakończone zostały orkiestrą oraz muzyczną kartką świąteczną Dziś radosne mamy święta.
J Konkurs na Wieczernikową Choinkę

Na Jasnej Górze odbyła się X edycja Konkursu na Wieczernikową Choinkę, którego organizatorami byli: przeor klasztoru  o. Marian Waligóra ze wspólnotą, Radio Jasna Góra i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”  w Częstochowie. Zadaniem uczestników było przygotowanie ozdób i przystrojenie jednego wylosowanego drzewka. Dziesiąta edycja jasnogórskiego Konkursu na Wieczernikową Choinkę ma wymiar szczególny. Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, bożonarodzeniowe drzewka zostały w tym roku przybrane głównie na biało i czerwono. Nasza choinka miała numer 24. Ozdoby: wykonane były z biało czerwonych paseczków, ułożonych w kształcie kotylionów. Po za drzewkami w wieczerniku dzieci wspólnie z przeorem Jasnej Góry o. Marianem Waligórą udekorowały także solidniejszych rozmiarów choinkę na dziedzińcu przed wejściem do bazyliki jasnogórskiej. Każda placówka uczestnicząca w konkursie przygotowała po jednej, wyjątkowej i patriotycznej ozdobie.
Dnia 15 grudnia 2017 r. dzieci z grupy maluszków spotkały się z wyjątkowym gościem – panią weterynarz, Anną Sanecką i jej czworonożnym przyjacielem – kotem.  Pani Ania pracuje w pobliskiej weterynarii, pielęgnując i lecząc  swych niezwykłych pacjentów. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowiadania i zadawały bardzo dużo pytań związanych z pracą „lekarza zwierząt”. Oglądały narzędzia przyniesione przez Panią Anię, zapoznawały się z metodami diagnostycznymi wykorzystywanymi w pracy weterynaryjnej. Najciekawszym momentem dla dzieci było to, kiedy same mogły zbadać kotka i przymierzyć strój ubierany podczas leczenia zwierząt.    Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Pani Ani. Dziękujemy, że podzieliła się z nami swym niezwykłym doświadczeniem, pracy z czworonożnymi przyjaciółmi.
s. Samuela
„ To Święty Mikołaj dziś odwiedzi nas,
przyniesie prezenty w ten zimowy czas…”

Tak śpiewały dzieci z grupy maluszków w oczekiwaniu na spotkanie ze świętym Mikołajem. Wizyta Świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Grupa maluszków przygotowała się tego dnia bardzo staranie, ucząc się wierszyków i piosenek, aby z radością zaprezentować je, przybywającemu do naszego przedszkola gościowi. Prezenty były wspaniałe, a dzieci długo wspominały to niezwykłe wydarzenie, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą Świętego Mikołaja  i  pomachają mu na pożegnanie.
s. Samuela
6 grudnia 2017 r. - Spotkanie ze świętym Mikołajem Biskupem

Dzieci i nauczycieli z oddziału 5-6 latków 6 grudnia o godz. 11:00 odwiedził niezwykły gość - Świety Mikołaj Biskup. Radość odwiedzin wyrażono wierszami, piosenkami oraz rozmową. Święty pytał zebranych o atrybuty Świętego Mikołaja, o funkcji i obowiązkach Księdza i Biskupa, a także jak być dobrym, jak zostać świętym. Dzieci przekonały się, że odwiedził ich prawdziwy święty Mikołaj, ponieważ miał strój biskupa i oprócz prezentów przyniósł radość i pragnienie stawania sie lepszym.
GÓRNIK W PRZEDSZKOLU
,,Idzie górnik drogą,
Kilofem wywija
Dziwują się ludzie
Co to za bestyjka”
Grudzień to miesiąc, który kojarzy się nam z Mikołajem i świętami. Jest jednak jeszcze, jedna taka szczególna data w kalendarzu, o której nie możemy zapomnieć, 04 Grudnia - Święto wszystkich Górników. W tym dniu w naszym przedszkolu mieliśmy zaszczyt gościć Pana Ryszarda Szyję, który pracował w Kopalni Węgla Kamiennego w Mysłowicach, a obecnie już emerytowanego. Nasz gość był ubrany w piękny, galowy mundur, a na jego czapce, widniał czarny pióropusz z kogucich piór. Dzieci z zachwytem patrzyły na przybyłego do sali gościa i podziwiały wygląd jego stroju. Zadawały pytania, dotykały poszczególnych elementów ubioru, przymierzały czapkę- czako i przyglądały się poszczególnym odznaczeniom. Ponadto dowiedziały się jak ciężka i niebezpieczna jest praca pod ziemią w kopalni. Pan Ryszard, opowiedział dzieciom jak powstaje wielki skarb, jakim jest węgiel.
Myślę, że dzieci dzięki takim spotkaniom, nie tylko pogłębiają wiedzę, ale też uczą się dziękować i szanować trud oraz pracę górników i nie tylko. W podziękowaniu dzieci podarowały górnikowi prezent, złożyły życzenia i zaśpiewały sto lat. Serdecznie dziękujemy niezwykłemu gościowi, że zaszczycił nas swoją obecnością.
s. Samuela    

Listopad 2017 r.
Biorąc pod uwagę politykę oświatową oraz jubileusz odzyskania niepodległości nauczyciele z dziećmi z oddziału 5-6 latków przygotowali inscenizację słowno-muzyczną rozwijającą uczucia wyższe, patriotyzm oraz wiedzę ogólną.
5 listopada 2017 r. - Wycieczka do Osikowej Doliny
Dzieci z oddziału 5-6 latków 6 listopada 2017 roku wybrały się na wycieczkę autokarową do Osikowej Doliny. Po krótkiej prezentacji o historii miejsca, specyfice i różnorodności wykorzystania drzewa osikowego dzieci wykonały ozdoby na Boże Narodzenie. Po wspólnej zabawie w kapeluszach z osiki zadowolone dzieci wróciły do przedszkola.
„Wojenko, wojenko, cóżeś ty za pani,
Że za tobą idą, że za tobą idą
Chłopcy malowani? „

Dnia 14 Listopada 2017 r. w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego dzieci poprzez formy aktywności artystycznej, zachęcanie do wspólnych muzycznych spotkań oraz przywrócenie naszej zbiorowej pamięci polskich pieśni i piosenek patriotycznych.
               Do konkursu zgłosiło się 11 dzieci, w trzech kategoriach wiekowych: 3 latki, 4 –latki, 5-6 latki. Wszystkie dzieci wykazały się wspaniałym przygotowaniem, które uzupełniły piękne stroje. Jury miło bardzo trudne zadanie. Po burzliwych narach ogłoszono wyniki. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy wraz z nagrodami. Konkurs zakończył się odśpiewaniem wspólnie hymnu narodowego i niektórych pieśni i piosenek patriotycznych. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!
 
„Ojczyzna”
Wszystko dokoła dom i przedszkole,  fabryczne domy, żelazna kolej,
kwiaty przy oknie, klon koło bramy,  słoneczny uśmiech kochanej mamy,
i las co cieniem dzieci zaprasza,  wszystko to Polska ojczyzna nasza.
                                                                                   W.  Domaracki.
W dniu 10  listopada 2017 r. w  przed dzień zbliżającej się rocznicy odzyskania przez Polskę  Niepodległości, dzieci z grupy 3-4 latków udały się do pobliskiego pomnika,   upamiętniającego bezimiennych żołnierzy poległych w obronie naszej Ojczyzny.  Dzieci z wielkim przejęciem odśpiewały poznany wcześniej Hymn, pomodliły się i  zapaliły znicz, oddając hołd wszystkim, którzy przyczynili się do tego by: „Polska była Polską, a Polak Polakiem!”  
A śmierć tak bardzo ważna bo się nie powtórzy.
ks. Jan Twardowski
Pamięć o zmarłych jest obowiązkiem każdego człowieka. Wprowadzając dzieci w świat wartości społeczno – moralnych, nie mogło zabraknąć modlitwy za naszych zmarłych . Maluszki wspólnie z Siostrą           i Panią Olą odwiedziły pobliski cmentarz. Dzieci mogły w ciszy i w zadumie pomodlić się nad grobami najbliższych i Sióstr z naszego Zgromadzenia. W czasie wycieczki dzieci mogły dostrzec, także stare groby zabytkowe i zapoznać się na nowo z tradycjami, zwyczajami związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze    i religii.
„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”
„Każdy może być Święty jeśli tylko chce…”
W worek, 31 października, w wigilię Dnia Wszystkich Świętych w naszym przedszkolu   w grupie maluszków odbył Bal Wszystkich Świętych. Tego dnia było bardzo uroczyście. Dzieci przyszły do przedszkola przebrane za Aniołki i wesoło bawiły się przy dźwiękach muzyki.          Śpiewały poznane religijne piosenki, a także nazywały przedstawionych na obrazkach świętych. Podczas wspólnej zabawy z Siostrą i Paniami doświadczały trudu zdobycia Świętości, pokonując różne przeszkody. Po skończonej wesołej zabawie, dzieci, Siostra i Panie mogły tylko stwierdzić: „Każdy może być Święty jeśli tylko chce…. !!!
25 października 2017 r. – “Pasowanie na przedszkolaka”
„Do przedszkola idzie maluch, tup, tup, tup, tup,
Wszyscy dziś malucha znają, tup, tup, tup, tup.
Zna wierszyki i piosenki, la, la, la, la,
Zawsze chodzi uśmiechnięty, la, la, la, la.”
Dnia 25 Października 2017 r w naszym Przedszkolu odbyło się „Pasowanie na przedszkolaka”. Bohaterami spotkania były najmłodsze dzieci, które po raz pierwszy uczęszczają do naszego przedszkola.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni rodzice oraz Siostra Dyrektor Przedszkola. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, który przygotowały pod kierunkiem nauczycielek, wykazując się wielką odwagą i umiejętnościami artystycznymi.
Punktem kulminacyjnym było ślubowanie i rozdanie dyplomów. Wszystkim Kochanym maluszkom i Rodzicom GRATULUJEMY!!!
s. Samuela

Październik 2017 r. - „Najładniejszy Różaniec”

W  dniu 24 października 2017 r. w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu- ,,Najpiękniejszy Różaniec”, ogłoszonego na początku października. Konkurs był adresowany do dzieci i rodziców z naszego przedszkola. Przynoszone różance przez uczestników konkursu, jak można było zauważyć, to prawdziwe „małe dzieła sztuki”. Podziw wzbudzała nie tylko pomysłowość, ale też precyzyjność, estetyka i kolorystyka prac.

Celem konkursu było rozbudzenie w dzieciach  jak i w Rodzicach, umiłowania modlitwy różańcowej i głębszego jej przeżywania oraz rozwój talentów u dzieci. W konkursie wzięło udział 29 dzieci z dwóch grup wiekowych 3-4 latki i 5-6 latki. Specjalne powołane jury konkursowe wyłoniło zwycięzców, którym przyznano nagrody  i dyplomy pamiątkowe. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

Październik 2017 r.
„Szumiał las, śpiewał las,
gubił złote liście,
świeciło się jasne słonko
chłodno a złociście...”
               W październiku dzieci z grupy maluszków razem ze swoimi wychowawczyniami wyruszyły na upragniony jesienny  spacer.  Obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie z nadejściem nowej pory roku – Jesieni. W tym dniu pogoda była wyjątkowo piękna. Przedszkolaki bezpośrednio obcowały z przyrodą, rozpoznawały rodzaje drzew po liściach, zbierały jesienne skarby. Po powrocie do przedszkola, kasztany, żołędzie i bukiety z kolorowych liści ozdobiły kącik przyrodniczy oraz posłużyły do różnych prac plastycznych, zabaw matematycznych czy rytmicznych.
13 października 2017 r. - Msza święta
13 października 2017 roku o godz. 14:30 ks. bp Antoni Długosz odprawił Mszę świętą z udziałem dzieci i rodzin w intencji rodziców i przedszkolaków.
Kaznodzieja przypomniał zebranym o głównych filarach, na których trzeba budować szczęście swoich bliskich. Po zakończonej Eucharystii odbył się
koncert uwielbienia Pana Jezusa.
 
Szukaj
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego