Równe - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Menu główne:

Równe

Misje > Ukraina
W niedzielę 22.04.2018 roku w naszej parafii p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Równym na Ukrainie 25 dzieci przyjęło pierwszy raz Pana Jezusa do swojego serca, radość była ogromna, zarówno dzieci jak ich Rodziców oraz całej społeczności parafialnej.
21 kwietnia 2018 r.
W sobotę 21 kwietnia odbyła się pierwsza spowiedź  naszych dzieci, które w niedziele przystąpią do I Komunii Św.
Rodzice podczas spowiedzi swoich dzieci modlą się przed Najświętszym Sakramentem najpierw sami a po spowiedzi dołącza do nich dziecko.

15 kwietnia 2018 r.
Tydzień przed Pierwszą Komunią Świętą, odbyła się w naszej Parafii Uroczystość poświęcenia alb i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców.
Niedziela Palmowa w Równym na Ukrainie – Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła
JUBILEUSZ 25-LECIA PRACY
SIÓSTR OPATRZNOŚCI BOŻEJ W RÓWNEM (UKRAINA) 29.10.2017 r.

W niedzielę 29.10.2017 r.  w kościele parafialnym pw. Św. Ap. Piotra i Pawła odbyła się Uroczystość Jubileuszowa 25-lecia pracy Sióstr Opatrzności Bożej w Równem. Parafianie i zaproszeni goście uczestniczyli w modlitwie dziękczynnej na dwóch Mszach św. – o godz. 9.00 i o godz. 11.00. W rocznicę poświęcenia kościoła własnego kapłani i parafianie dziękowali Bogu za kościół, za jego budowniczych, kapłanów w nim posługujących, ale szczególnie dziękowali za pracę Sióstr Opatrzności Bożej. Siostry dziękowały  za swoją Założycielkę Sługę Bożą Antoninę Mirską, która dokładnie 160 lat temu założyła ich Zgromadzenie we Lwowie. Na tę Uroczystość przyjechała z Polski Matka Generalna Antonina Kasjaniuk wraz z Radą Generalną z Grodziska Mazowieckiego. Wśród zaproszonych gości były Siostry, które pracowały w Równem oraz te, które pochodzą z tej parafii. Mszy św. o godz. 11.00 przewodniczył i słowo Boże wygłosił ordynariusz diecezji łuckiej – Ks. Bp Witalij Skomarowski. Siostry dziękowały też proboszczowi parafii Ks. Kan. Władysławowi Czajce za zaproszenie do pracy w parafii i za wsparcie i współpracę na przestrzeni 25 lat. Po Mszy św. w kościele odbyła się inscenizacja słowno-muzyczna przygotowana przez parafian. Występowały też dzieci z pracującego przy parafii Centrum Europejskiego „Tradycja”. Padło wiele słów życzliwości i wdzięczności pod adresem Sióstr. Wszystkie wspólnoty przemawiały i dziękowały Bogu za dar Sióstr w parafii, za ich ofiarną i oddaną służbę. Po zakończonych uroczystościach w kościele, zaproszeni goście udali się na obiad, w trakcie którego można było wysłuchać świadectw parafian mówiących jak wiele dobrego Bóg uczynił w ich życiu przez posługę Sióstr. Atmosferę przy stole ubogacał swoim śpiewem młodzieżowy zespół parafialny „Faustyna”. Ksiądz Biskup Witalij Skomarowski towarzyszył wytrwale  do końca w świętowaniu Jubileuszu, czym  Siostry i parafianie byli bardzo ucieszeni. Często tego dnia padały słowa, które były hasłem życia Założycielki  Matki Antoniny Mirskiej: Wszystko na większą chwałę Bożą.  Ufamy, że 25 lat posługi Sióstr w Równem i Uroczystość Jubileuszową Bóg przemieni na swoją większą chwałę.
Festyn rodzinny 10.09.2017
 Dnia 10 września odbył się festyn rodzinny mający na celu budowanie więzi rodzinnych i wspólnotowych. Przybyły dzieci z rodzicami, parafianie młodsi i starsi, chorzy i samotni, ponieważ każdy chciał się napełnić radością i spotkać z innymi. Jak co roku było przygotowanych wiele atrakcji: jazda konna, pojazdy specjalistyczne strażaków i służby więziennej, były różne konkursy, zabawy, stoiska, na których można było pomalować ciało, nauczyć się robić zakładki do książek, aparaty fotograficzne z papieru, była możliwość sprawdzenia swoich sił w łowieniu, rzucaniu do celu, rozwiązywaniu różnych zadań uczących życzliwości, były też dmuchńce – zamek i zjeżdżalnia i wiele innych atrakcji. Czas umilały występy różnych zespołów parafialnych. Wszyscy byli ubogaceni i obdarowani nagrodami. Pamiętaliśmy w modlitwie o naszym Ks. Proboszczu, który tego dnia obchodził swoje Urodziny.

Rozpoczęcie roku szkolnego 14.08.2017
 W wigilię Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 14 sierpnia Europejskie Centrum
Rodziny – Tradycja funkcjonujące przy naszej parafii rozpoczęło swoją działalność po letnim odpoczynku. I już na świeżym, letnim powietrzu odbywały się zajęcia m.in. wychowanie fizyczne
zajęcia rytmiki, j.ukraiński, j.angielski itp. Do Tradycji przychodzą dzieci z różnych wyznań, także prawosławne, a my na wzór naszej Matki Założycielki Antoniny Mirskiej nie odrzucamy nikogo
i otwieramy im nasze serca. Polecamy Bogu nowy rok szkolny i dzieci, by wzrastały w łasce
u Boga i u ludzi.


Odpoczynek w Pulmo 16-29 czerwiec
 Jak każdego roku 50 dzieci z naszej parafii z s.Julią, ks.Tomaszem i opiekunami pojechali na odpoczynek z Bogiem nad Szackie Jezioro. Dzieci przebywały w budynkach diecezjalnego Caritas. Oprócz codziennych Eucharystii, modlitw i konferencji były zabawy, zawody sportowe
i najważniejsze dla dzieci – codzienna kąpiel w jeziorze.

Spartakiada 01.06.2017
 1 czerwca na Dzień Dziecka odbyła się diecezjalna spartakiada dla dzieci i młodzieży o puchar ks. Bpa Witalija Skomarowskiego. Całość rozpoczęła się przygotowaniem pieśni do Mszy św.. Eucharystii przewodniczyło wielu kapłanów, którzy przyjechali z dziećmi ze swoich parafii. Rozpoczęły się zmagania sportowe i zręcznościowe. Żeby wzmocnić siły była przerwa na pyszny obiad. W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników czas umilały różne zabawy i tańce. Puchar zdobyli harcerze z Równego.

Festyn Dziecięcy 28.05.2017
 Jak co roku obchodziliśmy Festyn Dziecięcy. Przygotowanych było wiele atrakcji, m.in. jazda konna, straż pożarna ze swoimi pojazdami, przybyli goście – zespół Arka Noego z Winnicy (Kowczechnoja), można było wypłynąć na wyspę skarbów oraz nauczyć się tańców integracyjnych. Wszystko dawało dużo radości i szczęścia dla najmłodszych.

Uroczystość I Komunii Świętej 07.05.2017
 Dnia 7 maja rozpoczęła się w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej. 15 dzieci w pięknych albach, z czystymi sercami po raz pierwszy przyjęły Jezusa do swego serca. Wcześniej, na tą ważną chwilę otrzymały błogosławieństwo od rodziców. Dzieci pierwszokomunijne włączały się w liturgię czytając czytania, śpiewając psalm, nad całością przygotowań czuwały siostry. Na koniec każdy otrzymał bochenek chleba symbolizujący Chleb Życia, którym potem można było się dzielić z innymi.

Poświęcenie alb i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych 30.04.2017
 Tradycyjnie tydzień przed uroczystością I Komunii Świętej dzieci, które miały do niej przystąpić uczestniczyły we Mszy św., podczas której odbyło się poświęcenie alb do I Komunii i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Każdy otrzymał świecę, która była symbolem największego Światła – Jezusa.

Śladami naszej historii
 Wiosną siostry pojechały na wycieczkę śladami Matki Założycielki Antoniny Mirskiej. Odwiedziły Lackie i ku wielkiej radości zobaczyły, że przed dawnym domem sióstr stanęła figura Matki Bożej Niepokalanej. Postawili ją ludzie obecnie użytkujący nasz dom. Niech Maryja czuwa nad naszą historią i nad naszym Zgromadzeniem.


  Praca Sióstr w Równym obejmuje pracę katechetyczną i różne wymiary pracy parafialnej. Siostry spotykają się z dziećmi, młodzieżą, współpracują z Akcja Katolicką i Legionem Maryi, odwiedzają chorych w ich domach.
  Zapraszamy do galerii

2 kwietnia 2016 r.

W sobotę, 2 kwietnia 2016 r. nasza parafia świętowała 25-lecie pracy na Ukrainie Ks. Proboszcza Kan. Władysława Czajki. Z tej okazji gościliśmy Ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika z Lublina, który przewodniczył uroczystej Mszy św. o godz. 16.00 i wygłosił okolicznościowa homilię. W koncelebrze uczestniczyli: Bp Witalij Skomorowski – ordynariusz naszej diecezji (łuckiej) oraz kapłani z Polski i Ukrainy. Oprócz licznie zebranych parafian z Równego obecni byli także goście z Polski i Ukrainy, m.in.: Konsul Generalny RP w Łucku Pani Beata Grzywczy, S. wikaria Maria Kaproń i S. Rozanna Gładysz – delegatki Matki Generalnej z Grodziska Maz. oraz przyjaciele Ks. Kanonika.

20- lecie pracy Sióstr w Równym
20 września 2012 r. Zgromadzenie nasze przeżywało Jubileusz 20-lecia pracy Sióstr w Równym na Ukrainie.
  Mszy św. przewodniczył Administrator diecezji łuckiej - Bp Stanisław Szyrokoradiuk, który wygłosił okolicznościową homilię. Na uroczystości Jubileuszowe przyjechały Przełożona Generalna z Zarządem, Siostry Rodaczki oraz Siostry ze Wspólnoty w Sławucie (diec. Kamieniecko-podolska).
  Wiele ciepłych i serdecznych słów popłynęło w stronę Sióstr. Ks. Proboszcz Władysław Czajka oraz Parafianie od najmłodszych do najstarszych dziękowali za ich obecność i ofiarną pracę. Siostry obdarowane zostały kwiatami i kolorowymi balonikami.
  Po południu miał miejsce festiwal dziecięcy, którego znakiem charakterystycznym były białe gołębie pokoju wypuszczane przez Siostry.


Kwiecień 2012 r.

  Wspolnota Sióstr w Równym od Niedzieli Miłosierdzia Bożego cieszy się nową kaplicą z Najświętszym Sakramentem, przygotowaną staraniem miejscowego Ks. Proboszcza Władysława Czajki.
  I choć kaplica nie jest jeszcze w pełni wyposażona, chwała Panu za Jego obecność z nami.

Wizytacja Matki Generalnej

  W dniach 25 - 27 października 2011 r. we Wspólnocie w Równym przebywała Matka Generalna Antonina Kasjaniuk wraz z S. Honoratą Janowicz - ekonomką Zgromadzenia, na wizytacji kanonicznej. Matka zapoznała się z pracą Sióstr i życiem Wspólnoty, która w bieżącym roku przeżywać będzie Jubileusz 20-lecia pobytu w Parafii św. Piotra i Pawła w Równym.

 
Szukaj
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego