Równe - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Menu główne:

Równe

Misje > Ukraina


  Praca Sióstr w Równym obejmuje pracę katechetyczną i różne wymiary pracy parafialnej. Siostry spotykają się z dziećmi, młodzieżą, współpracują z Akcja Katolicką i Legionem Maryi, odwiedzają chorych w ich domach.
  Zapraszamy do galerii

2 kwietnia 2016 r.

W sobotę, 2 kwietnia 2016 r. nasza parafia świętowała 25-lecie pracy na Ukrainie Ks. Proboszcza Kan. Władysława Czajki. Z tej okazji gościliśmy Ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika z Lublina, który przewodniczył uroczystej Mszy św. o godz. 16.00 i wygłosił okolicznościowa homilię. W koncelebrze uczestniczyli: Bp Witalij Skomorowski – ordynariusz naszej diecezji (łuckiej) oraz kapłani z Polski i Ukrainy. Oprócz licznie zebranych parafian z Równego obecni byli także goście z Polski i Ukrainy, m.in.: Konsul Generalny RP w Łucku Pani Beata Grzywczy, S. wikaria Maria Kaproń i S. Rozanna Gładysz – delegatki Matki Generalnej z Grodziska Maz. oraz przyjaciele Ks. Kanonika.

20- lecie pracy Sióstr w Równym
20 września 2012 r. Zgromadzenie nasze przeżywało Jubileusz 20-lecia pracy Sióstr w Równym na Ukrainie.
  Mszy św. przewodniczył Administrator diecezji łuckiej - Bp Stanisław Szyrokoradiuk, który wygłosił okolicznościową homilię. Na uroczystości Jubileuszowe przyjechały Przełożona Generalna z Zarządem, Siostry Rodaczki oraz Siostry ze Wspólnoty w Sławucie (diec. Kamieniecko-podolska).
  Wiele ciepłych i serdecznych słów popłynęło w stronę Sióstr. Ks. Proboszcz Władysław Czajka oraz Parafianie od najmłodszych do najstarszych dziękowali za ich obecność i ofiarną pracę. Siostry obdarowane zostały kwiatami i kolorowymi balonikami.
  Po południu miał miejsce festiwal dziecięcy, którego znakiem charakterystycznym były białe gołębie pokoju wypuszczane przez Siostry.


Kwiecień 2012 r.

  Wspolnota Sióstr w Równym od Niedzieli Miłosierdzia Bożego cieszy się nową kaplicą z Najświętszym Sakramentem, przygotowaną staraniem miejscowego Ks. Proboszcza Władysława Czajki.
  I choć kaplica nie jest jeszcze w pełni wyposażona, chwała Panu za Jego obecność z nami.

Wizytacja Matki Generalnej

  W dniach 25 - 27 października 2011 r. we Wspólnocie w Równym przebywała Matka Generalna Antonina Kasjaniuk wraz z S. Honoratą Janowicz - ekonomką Zgromadzenia, na wizytacji kanonicznej. Matka zapoznała się z pracą Sióstr i życiem Wspólnoty, która w bieżącym roku przeżywać będzie Jubileusz 20-lecia pobytu w Parafii św. Piotra i Pawła w Równym.

 
Szukaj
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego