Via B. Fortini - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Via B. Fortini

Misje > Florencja

Aktualności z życia i pracy Sióstr z Florencji - via Fortini w fotgraficznym skrócie

Marzec 2016 r.
Poza wydarzeniami uroczystymi, w naszym domu są zwykłe, szare dni, które czasem wyglądają kolorowo ...


11 lutego 2016 r. - XXIV Światowy Dzień chorych
Przez wstawiennictwo Matki Bożej z Lourdes zawierzamy Panu Bogu w modlitwie radości i smutki naszych podopiecznych i wszystkich, którzy są dotknięci jakimkolwiek cierpieniem.
Nasi chorzy zostają umocnieni poprzez Sakrament namaszczenia chorych.

21.01.2016 r. - Bal Karnawałowy
Karnawałowy nastrój w naszym domu. Tańce, śpiewy i radosny nastrój wprowadziła grupa wolontariuszek - trzeciej młodości. Dziękujemy im za młodego ducha.

By przenieść coś z karnawału w Polsce, Siostry przygotowały dla wszystkich mieszkańców smaczne pączki!

21 grudnia 2015 r. - spotkanie Adwentowe w naszym domu
W naszym domu odbyło się spotkanie adwentowe wolontariuszy i przyjaciół Marii Cristin Ogier, połączone z życzeniami  na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.
W modlitewnym nastroju oczekiwania narodzin Bożej Dzieciny spotkanie poprowadził Opat O. Bernard -  duchowy kierownik przyjaciół Sługi Bożej Marii Cristny.

13 grudnia 2015 r. - otwarcie Drzwi Świętych florenckiej katedry

W trzecią niedzielą Adwentu Kardynał Giuseppe Bertone otwiera Drzwi Święte Katedry florenckiej z okazji Roku Miłosierdzia. Wśród licznej rzeszy kapłanów, sióstr zakonnych i osób świeckich, w uroczystości  uczestniczy delegatka naszej Wspólnoty - S. Przełożona Bernarda.

10 listopada 2015 r. - wizyta Ojca św. Franciszka we Florencji
Oczekiwany dzień wizyty Ojca Świętego Franciszka we Florencji. S. Milena i S. Gracjana z naszymi chorymi uczestniczą  we Mszy św. na stadionie we Florencji.


28 października 2015 r. pogrzeb Pani Giny Ogier

Wszyscy gromadzimy się w Bazylice na San Miniato, by uczestniczyć w pogrzebie Pani Giny Ogier mamy Sługi Bożej Marii Cristine Ogier, która zmarła 26.10.2015 r. W świadectwach o Pani Ginie mówiono: "kobieta o twardym charakterze, ale otwarta na potrzeby bliźnich". Dziękujemy jej za wspaniały dar jakim była jej córka Maria Cristina i za dzieła, które podjęła się prowadzić z miłości do niej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ....

31 lipca 2015 r.
Ta data długo będzie gościć w naszej pamięci. Wieczorem o godz. 19.10 nagle zerwała się ogromna burza, ulewa i wiatr. Trąba powietrzna nawiedziła Florencje, nasz dom i ogród. Nagle otworzyły  się drzwi i okna naszego domu. Deszcz zalewał pomieszczenia domu a wiatr był tak silny, że nie można było zamknąć okien i drzwi. Trwało to może 5 minut ale wystarczyło, by wyrządzić ogromne szkody. Do późnej nocy zbierałyśmy wodę i usuwałyśmy skutki trąby powietrznej w domu. Na zewnątrz strach było wyjść, jak po wojnie. Drzewa powyrywane z korzeniami, ogrodzenie przewrócone, plastikowe krzesła połamane i porozrzucane po całym ogrodzie, to tylko niektóre zniszczenia. Najważniejsze jednak że chorym i nam nic się nie stało. Bożej Opatrzności dziękujemy za opiekę.

Wakacje 2015 r.
Miesiące wakacyjne odpoczywamy na urlopach  w Polsce. To czas odpoczynku dla ducha i ciała, mile spotkania z rodzina i współsiostrami.

Maj 2015 r. - wizytacja Matki Generalnej
W  dniach od 05.05.15  do 09.05.15 gościłyśmy w naszej wspólnocie we Florencji na via Fortini  Matka Generalna  Antoninę Kasjaniuk i Asystentka Siostrę Zdzisławę Swoboda. Przeżywałyśmy wspólnie wizytację kanoniczną, która jest darem Zgromadzenia dla każdej wspólnoty.
Bożej Opatrzności dziękujemy za wizytacje i za obecność Matki Generalnej i Siostry Zdzisławy w naszej Wspólnocie.

17 maja 2015 r. - święto dla chorych

Juz tradycyjnie co roku w miesiącu maju organizowane jest w naszym domu święto dla naszych chorych, ich rodzin, wolontariuszy i  przyjaciół - Maria Cristina Ogier.
Przez wstawiennictwo Maryi dziękowaliśmy za wszelkie łaski: dobra duchowe i materialne. Święto rozpoczęliśmy Maszą Świętą a następnie w procesji, ze śpiewem przeszliśmy do groty Matki Bożej gdzie modliliśmy się Litanią Loretańską i odnowiliśmy akt zawierzenia Maryi .
Po modlitwie był czas na wspólny poczęstunku w naszym pięknym ogrodzie.

22 maja 2015 r. - wizyta duszpasterska w naszym domu

Gościłyśmy w naszym domu Ks. Stefano  Proboszcza naszej parafii, który przyszedł do nas z wizytą duszpasterską. Ks. Stefano poświęcił nasz dom, odwiedził chorych i modlił się z nami podczas Eucharystii.

Wróć do spisu treści