Sion - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Menu główne:

Sion

Misje > Szwajcaria
Wielki Post – Sion – Szwajcaria
W V niedzielę Wielkiego Postu, w naszej kaplicy w Sion zebrali się Polacy mieszkający w Sion i okolicach na nabożeństwo pokutne i Msze świętą, której przewodniczył ks. Bolesław Bieniek. Każdy  miał możliwość wyciszenia się przed Najświętszym Sakramentem i skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej. Aby wejść głębiej w tajemnicę  Męki Pańskiej odśpiewaliśmy wspólnie Gorzkie żale.  
W liturgiczne przygotowanie Mszy św. (czytania, oprawa muzyczna) czynnie zaangażowali się nasi wierni. Na koniec Mszy  Św. ucałowaliśmy relikwie Krzyża Świętego .         
Czerwiec 2017 r.

Kochane Siostry dzielimy się pięknem Szwajcarii, które możemy podziwiać przy różnych okazjach i wyprawach w góry. Panu  Bogu dziękujemy, ze stworzył świat tak piękny. Nacieszmy oczy pięknem natury.
BOŻE CIAŁO 2017

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa po Mszy Świętej, koncelebrowanej na czele z Ks. Biskupem Jean -Marie Lovey wyruszyliśmy
w procesji z Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.
Ks. Biskup powiedział, idźmy z Chrystusem ulicami naszego miasta Sion by dać wyraz naszej wiary i cieszyć się,  ze On jest naszym Panem  i Bogiem.
Maj 2017 r.
Jak w każdą niedziele nasi podopieczni spieszą się by uczestniczyć  we Mszy św. i oddać Panu Bogu wszystkie swoje  radości i troski.
Z wielką radością powitaliśmy w naszej kaplicy chór Katedralny z Sion, który pięknym śpiewem liturgicznym pomagał nam modlić się i przeżyć świątecznie niedzielną Eucharystię.
Wielkanoc 2017

Jak co roku, w Wielką Sobotę jest świecenie pokarmów w naszej kaplicy.
Jest to szczególny dzień i moment dla Polaków w Szwajcarii. Łączymy się z naszą Ojczyzną zachowując piękne polskie tradycje. Koszyczki przystrojone i wypełnione  smakołykami, które zagoszczą na stolach w Wielkanocny poranek. Radosnego  Alleluja!

                                   2 lutego 2017 r. – Dzień Życia Konsekrowanego

2 luty – Święto Ofiarowania Pańskiego  – to szczególny dzień dla osób konsekrowanych, który przypomina nam o naszym ofiarowaniu  do Jego wyłącznej dyspozycji.
Uroczystość przezywałyśmy  we Wspólnocie Sióstr w Visp . Dołączyło do nas kilka osób i każdy na swój sposób ponownie ofiarował swoje życie Panu Bogu. Palące się świece przypominały nam, że nasze życie ma być ciągłym spalaniem się w służbie Bogu i drugiemu człowiekowi.   


10 czerwca 2017 – Sion (Szwajcaria) – Jubileusz S. Gracjany Leoszko
POWOŁANIE DAR I TAJEMNICA - 10 czerwca 2017 roku w Wigilie Uroczystości Trójcy Świętej w naszej wspólnocie w Sion świętowałyśmy Jubileusz 25 lecia życia zakonnego siostry Gracjany Leoszko. Uroczystej Mszy św. podczas , której Jubilatka odnowiła śluby zakonne przewodniczył Ks. Marek Głąb. W dziękczynnej Eucharystii uczestniczyły Siostry z Visp oraz przyjaciele naszego domu. Po Mszy św. wszyscy udali się do pięknie przygotowanej sali w naszym domu na świąteczny obiad i dalsze świętowanie we wspólnocie stołu. Do wspólnego świętowania dołączyli jeszcze Ks. Wiesław Chudzik nasz spowiednik i Ks. Bolesław Bieniek.
Wszystko na większą chwale Bożą - Za wspólne dziękczynienie Bogu i ludziom niech będą dzięki

Styczeń 2016 r.
24 stycznia br. na zakończenie Roku Życia Konsekrowanego nasza wspólnota została zaproszona do ośrodka polonijnego w Zurychu. Po Eucharystii której przewodniczył Ks. Artur Cząstkiewicz, odbyło się spotkanie z polonią. Tematem spotkania była ,,Duchowość osoby poświęconej Bogu we współczesnym świecie".

Styczeń 2016 r.

17.01.2016 w naszej kaplicy goscilysmy ordynariusza naszej diecezjii SION  KS. BPA JEAN -MARIE LOVEY. Po uroczystej Eucharystii w ktorej uczestniczyla nasza Polonia, odbyło sie spotkanie oplatkowe z Ks. Biskupem, a po niej agapa polonijna. Zapraszamy do fotogalerii.

21.06.2015 r.  odbyła się Msza św. dla Polonii zamieszkałej w naszej okolicy. Mszę św. celebrował i Słowo Boże wygłosił ks. Tomasz Tylutko - duszpasterz polskiej misjii katolickiej w Szwajcarii. Na zakończenie Mszy św. udzielił wszystkim uroczystego błogosławienstwa relikwiami św.Jana Pawla II. Zapraszamy do fotogalerii.

DNIA  18.01.15. W NASZEJ KAPLICY ODBYLA SIE UROCZYSTA EUCHARYTIA  KTOREJ PRZEWODNICZYL ORDYNARIUSZ DIECEZJII SION KS. Bp.Jean -Marie  Lovey, wraz z KS.BP. Wiesławem Lechowiczem Delegatem Konferencji Episkopatu Polski ds.Duszpasterstwa  Emigracji Polskiej.Uroczysta Eucharystie poprzedziły Jasełka w wykonaniu naszym najmłodszych rodaków. W uroczystościach uczestniczyli Kapłani zaangażowani w duszpasterstwo Polonijne w naszym Kantonie Dyrekcja naszego Domu z Panem dyrektorem Beno  Tscherrig   na czele ,oraz nasze Siostry z Vispu, nasza  Polonia która zgromadziła się bardzo liczebnie. .Po Eucharystii odbyło się spotkanie opłatkowe i uroczysta agapa. Zapraszamy do fotorelacji

W dniach od 6 do 9 października 2014 r. nasza Wspolnota w Sion przeżywała wizytację kanoniczną. Wizytację przeprowadziła Matka generalna Antonina Kasjaniuk wraz z S. Marią Kaproń - wikarią generalną Zgromadzenia.

8.12.2013r.

Wspólnota Sióstr w Sion dziękowała Bożej Opatrzności za 25 lat pobytu i pracy naszego Zgromadzenia w Sion. Do wspólnego dziękowania dołączyły się Siostry z Visp. Dziękujemy wszystkim Siostrom, które przez 25 lat pracowały w naszym domu starców, niech JEZUS błogosławi ich codzienności.

Zapraszamy do galeri

28 luty 2013 r.
Dnia 28 lutego w naszej kaplicy dziękowałyśmy wraz z Polonią za pontyfikat Ojca św.BENEDYKTA XVI. Msze św. koncelebrowal  ks. bp.Krzysztof Zadarko wraz z polskimi księżmi pracujacymi dla kościoła  Szwajcarskiego.
Zapraszamy do galerii


Witamy w Nowym Roku wszystich odwiedzajacych naszą stronę.W trzecią
niedzielę miesiąca tj. 20 stycznia 2013 r.w naszej kaplicy odbyla sie Msza  św. dla Polonii  mieszkajacej w naszej okolicy. Przed Eucharystią dzieci przedstawily jasełka, w których uczestniczyli też nasi
podopieczni. Zapraszamy do galerii.

 
Szukaj
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego