Sion - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Menu główne:

Sion

Misje > Szwajcaria

Styczeń 2016 r.
24 stycznia br. na zakończenie Roku Życia Konsekrowanego nasza wspólnota została zaproszona do ośrodka polonijnego w Zurychu. Po Eucharystii której przewodniczył Ks. Artur Cząstkiewicz, odbyło się spotkanie z polonią. Tematem spotkania była ,,Duchowość osoby poświęconej Bogu we współczesnym świecie".

Styczeń 2016 r.

17.01.2016 w naszej kaplicy goscilysmy ordynariusza naszej diecezjii SION  KS. BPA JEAN -MARIE LOVEY. Po uroczystej Eucharystii w ktorej uczestniczyla nasza Polonia, odbyło sie spotkanie oplatkowe z Ks. Biskupem, a po niej agapa polonijna. Zapraszamy do fotogalerii.

21.06.2015 r.  odbyła się Msza św. dla Polonii zamieszkałej w naszej okolicy. Mszę św. celebrował i Słowo Boże wygłosił ks. Tomasz Tylutko - duszpasterz polskiej misjii katolickiej w Szwajcarii. Na zakończenie Mszy św. udzielił wszystkim uroczystego błogosławienstwa relikwiami św.Jana Pawla II. Zapraszamy do fotogalerii.

DNIA  18.01.15. W NASZEJ KAPLICY ODBYLA SIE UROCZYSTA EUCHARYTIA  KTOREJ PRZEWODNICZYL ORDYNARIUSZ DIECEZJII SION KS. Bp.Jean -Marie  Lovey, wraz z KS.BP. Wiesławem Lechowiczem Delegatem Konferencji Episkopatu Polski ds.Duszpasterstwa  Emigracji Polskiej.Uroczysta Eucharystie poprzedziły Jasełka w wykonaniu naszym najmłodszych rodaków. W uroczystościach uczestniczyli Kapłani zaangażowani w duszpasterstwo Polonijne w naszym Kantonie Dyrekcja naszego Domu z Panem dyrektorem Beno  Tscherrig   na czele ,oraz nasze Siostry z Vispu, nasza  Polonia która zgromadziła się bardzo liczebnie. .Po Eucharystii odbyło się spotkanie opłatkowe i uroczysta agapa. Zapraszamy do fotorelacji

W dniach od 6 do 9 października 2014 r. nasza Wspolnota w Sion przeżywała wizytację kanoniczną. Wizytację przeprowadziła Matka generalna Antonina Kasjaniuk wraz z S. Marią Kaproń - wikarią generalną Zgromadzenia.

8.12.2013r.

Wspólnota Sióstr w Sion dziękowała Bożej Opatrzności za 25 lat pobytu i pracy naszego Zgromadzenia w Sion. Do wspólnego dziękowania dołączyły się Siostry z Visp. Dziękujemy wszystkim Siostrom, które przez 25 lat pracowały w naszym domu starców, niech JEZUS błogosławi ich codzienności.

Zapraszamy do galeri

28 luty 2013 r.
Dnia 28 lutego w naszej kaplicy dziękowałyśmy wraz z Polonią za pontyfikat Ojca św.BENEDYKTA XVI. Msze św. koncelebrowal  ks. bp.Krzysztof Zadarko wraz z polskimi księżmi pracujacymi dla kościoła  Szwajcarskiego.
Zapraszamy do galerii


Witamy w Nowym Roku wszystich odwiedzajacych naszą stronę.W trzecią
niedzielę miesiąca tj. 20 stycznia 2013 r.w naszej kaplicy odbyla sie Msza  św. dla Polonii  mieszkajacej w naszej okolicy. Przed Eucharystią dzieci przedstawily jasełka, w których uczestniczyli też nasi
podopieczni. Zapraszamy do galerii.

 
Szukaj
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego