Historia placówki - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Historia placówki

Misje > Szwajcaria

   Praca Sióstr w Szwajcarii to odpowiedź na potrzeby lokalnego Kościoła. Siostry Opatrzności Bożej pracują w dwóch katolickich kantonach: niemieckim - w Visp i francuskim - w Sion.
Macierzą dla pracy Zgromadzenia jest placówka w Visp, gdzie pierwsze Siostry rozpoczęły pracę w 1986 r. Dwa lata później powstała placówka w Sion.
  Praca, jaką Siostry wykonują to posługa wśród chorych w domu pogodnej starości - pośród 84 pacjentów w Sion i 55 w Visp. Siostry oprócz codziennych obowiązków pielęgniarskich wnoszą w środowisko chorych bardzo potrzebną pomoc duchową. Ważnym elementem tej pracy jest nie tylko nawiązanie kontaktu z chorymi, ale także z ich rodzinami i otoczeniem. Stworzenie przyjacielskiej, radosnej i pełnej zaufania atmosfery dodaje chorym zdrowia i niejednokrotnie uśmierza ból.
  W obydwu domach znajdują się kaplice z Najświętszym Sakramentem, gdzie Siostry wraz z chorymi modlą się i uczestniczą w codziennej Mszy św.
  Raz w miesiącu w kaplicy Sióstr odprawiana jest także Msza św. w języku polskim dla okolicznej Polonii.
  Duchowe córki Matki Mirskiej także tu, na szwajcarskiej ziemi doświadczają, że Opatrzność wschodzi dla nich wcześniej niż słońce.

Wróć do spisu treści