Pogrzeb s.Celiny - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Pogrzeb s.Celiny

Foto galeria

25 kwietnia 2020 r. po długiej i ciężkiej chorobie, przeżywszy 83 lata, z czego 65 lat w Zgromadzeniu Sióstr Opatrzności Bożej, odeszła do Pana śp. Siostra Celina WÓJCIK. Jej pogrzeb odbył się trzy dni później w kościele parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Kopanicy. Mszy św. o godz. 10.30 przewodniczył o. Wojciech Ruszniak OMI, kapelan wspólnoty Sióstr w Wielkiej Wsi, której członkinią była zmarła Siostra. Wraz z nim przy ołtarzu stanął ks. Józef Nikoniuk, proboszcz rodzinnej parafii s. Celiny.
Ze względu na epidemię i obowiązujące przepisy we Mszy św. i obrzędach na cmentarzu – poza kapłanami i organistą – wzięła udział jedynie najbliższa rodzina śp. s. Celiny oraz Siostry z Wielkiej Wsi, Zielonej Góry i delegacja z Grodziska Maz. z Matką Generalną Haliną Modelską na czele.
W kazaniu o. Wojciech przypomniał, że w Zgromadzeniu Siostra Celina wykonywała różne prace, często takie, o których niewiele się mówi, a bez których życie i funkcjonowanie domów zakonnych, zakładów czy świątyni byłoby znacznie trudniejsze, o ile w ogóle możliwe. Podkreślił, że życie s. Celiny było pokorne, pogodne, ofiarne i całkowicie oddane Chrystusowi. W taki też sposób – pogodnie i bez słowa skargi – znosiła cierpienie związane z ciężką chorobą, a jej pogrzeb – jak całe życie – był prosty na zewnątrz, a jednocześnie bardzo głęboki i przejmujący, m.in. dzięki świadectwu, jakie dała swoją wiarą i dobrocią.
Wróć do spisu treści