Sławuta - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Sławuta

Misje > Ukraina

  Siostry w Sławucie włączają się w życie Parafii św. Doroty i prowadzą katechezę. Objęte są nią dzieci szkolne, a od tego roku również przedszkolne, które przychodzą wraz ze swymi mamami, czy opiekunami.
  Siostry opiekują się też kościołem parafialnym, którego remont ciągle trwa i kaplicą, w której odprawiane są wieczorne Msze św. i nabożeństwa.
Zapraszamy do galerii :25 lat posługi Sióstr Opatrzności Bożej w Sławucie na Ukrainie
Obchody 25. rocznicy pracy Sióstr Opatrzności Bożej w Sławucie odbyły się w niedzielę 29 września 2019 r. w miejscowym kościele parafialnym pw. św. Doroty. Uczestnicy uroczystości, a wśród nich Matka Generalna Halina Modelska, Siostry, które pracowały w Sławucie oraz te, które stamtąd pochodzą, kapłani, którzy posługiwali z Siostrami lub którzy przy nich wzrastali do kapłaństwa oraz sławuccy parafianie – podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 10.00 pod przewodnictwem Księdza Proboszcza Jana Szańcy dziękowali Bogu za dar Sióstr w parafii, za ich ofiarną i pokorną służbę.
Po Mszy św. w kościele można było obejrzeć taniec uwielbienia wykonany przez dzieci z parafii oraz przygotowaną przez s. Witalię prezentację ukazującą w skrócie posługę sióstr w minionych dwudziestu pięciu latach. Jej widok i okazane wyrazy życzliwości sprawiły, że w wielu oczach zakręciła się łza.
30 grudnia dzieci z Parafii św. Doroty pod kierunkiem S. Urszuli przedstawiły Jasełka o nazwie "Radość Bożego Narodzenia"
Św. Mikołaj w Sławucie
28 października 2017 r. – Sławuta  
28 października 2017 roku odbyło się odsłonięcie tablicy  pamiątkowej z dnia 100. rocznicy tragicznej śmierci zamordowanego księcia Romana   Damiana Sanguszki, ostatniego z rodu sławuckich  Sanguszków.
Uroczystość odbyła się w zabytkowym kościele świętej  Doroty, którego założycielami  byli Sanguszkowie. W uroczystościach  uczestniczyli zaproszeni gości: Matka Generalna Zgromadzenia Sióstr Opatrzności  Bożej – Antonina Kasjaniuk, Siostra Wikaria, Siostra Honorata i Siostra   Krystyna, oraz Konsul Rzeczypospolitej Polskiej w Winnicy Pani Urszula   Filipkowska oraz przedstawicieli władzy ukraińskiej i polonii   zagranicznej.
Uroczystość rozpoczęła się  konferencją „Wspólne  dziedzictwo – wspólna przyszłość.
Po zakończeniu konferencji rozpoczęła się  Msza św. za Ojczyznę, oraz Ukraińców i Polaków, zamordowanych przez  bolszewików.
Później było odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej. Całą  uroczystość uświetnił poczet sztandarowy –  z polskim i ukraińskim flagami,  w którym brała udział starsza młodzież.
7 października 2017 r.
Wspólnota parafialna Parafii św. Doroty w Sławucie na Ukrainie jednoczyła się z inicjatywa modlitewna podejmowana w Polsce -  "Różaniec do granic". Modlitwa rozpoczęła się o 12.00 godzinie uroczystą Eucharystią, po której była modlitwa Różańcowa (4 części) i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Na zakończenie dzieci z kółka różańcowego "Dzieci z Fatimy" wystąpili z przedstawieniem "Objawienia Fatimskie".
Lipiec 2017
Letnie spotkania dzieci różańcowych - "My dzieci Maryi"


18 czerwca 2017 r. - Uroczystość Bożego Ciała ulicami miasta  Sławuta
Dzień Dziecka w Sławucie
S. Urszula wraz z 20 osobową grupą dzieci uczestniczyła w XV Diecezjalnym Dniu Dziecka 1 czerwca b.r. Święto było poświęcone Matce Bożej Fatimskiej pod hasłem "My dzieci Maryji"
Maj 2017 r. – rocznica I Komunii św. w Sławucie
Kwiecień 2017
Czuwanie dzieci przy Bożym Grobie.
Marzec 2017
W dniach 17 – 18 marca 2017 w naszej Wspólnocie w Sławucie odbyła się wizytacja kanoniczna, która przeprowadziła Matka Generalna Antonina Kasjaniuk. To czas bardzo intensywny, bogaty w wydarzenia i przeżycia, ale bardzo potrzebny dla naszego życia duchowego i podejmowanych zadań apostolskich. Matka Generalna spotkała się także z tymi wśród których pracujemy, m.in. z
młodzieżą  z Ruchu Opatrzności Bożej i Przyjaciółmi Opatrzności Bożej.
Wielki Post 2017
Droga Krzyżowa prowadzona przez dzieci
Styczeń – spotkanie opłatkowe dzieci przedszkolnych
16 lipca – odpust Matki Bożej Szkaplerznej
1 czerwiec – Kongres dzieci w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej z okazji dnia dziecka
Wyjazd na odpoczynek – Myczkowce
Maj – I Komunia Św.
Okres Wielkanocny – Msze Święte z uroczystą procesją na cmentarzach za zmarłych

6 luty  – Odpust sw. Doroty

8 grudzień 2015 – Uroczyste przyjęcie dzieci do Kółka Różańcowego
6 grudzień  - św. Mikołaj  2015
27 kwietnia 2014 r – montaż słowno – muzyczny z okazji Kanonizacji  św. Jana Pawła II i św. Jana 23

AKTUALNOŚCI


Odpust parafialny św. Doroty

Koledowanie

W czasie Bożego Narodzenia S. Urszula wraz z dziećmi odwiedzała katolickie rodziny w parafii

Jasełka

Opłatek dzieci szkolnych

Opłatek dzieci przedszkolnych

Katecheza na zakończenie roku liturgicznego


Maj 2012 r.
Zakończenie katechezy i rozdanie Dyplomów dla najmłodszych dzieci w Sławucie


Maj 2012 r.

S. Urszula w czasie katechezy małych dzieci


Kwiecień 2012 r.

  Na Ukrainie po raz pierwszy odbywa się Kongres Eucharystyczny. Przebiegał on będzie na dwóch szczeblach: dekanalnym i diecezjalnym. Pierwsza część na szczeblu dekanalnym odbywała się w Szepetówce niedaleko Sławuty. Kolejny etap na szczeblu diecezjalnym odbędzie się w Kamieńcu - Podolskim, a uroczyste zakończenie Kongresu będzie 3 czerwca 2012 r. we Lwowie.
Zapraszamy do galerii.
Siostry ze Sławuty


S. Witalia podczas katechezy dla dorosłych i S. Urszula wraz z przedszkolakami.

Wróć do spisu treści