<br /> - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Menu główne:

<br />

Misje > Kamerun

Czerwiec 2016 r.
Pozdrawiamy serdecznie z naszej najpiękniejszej misji na świecie jaką jest Essiengbot i  przesyłamy trochę nowych zdjęć do naszych aktualności. To prawda, że 29 maj był 2 tyg. temu ale nie przeszkadza to by opowiedzieć naszym Przyjaciołom, co tego dnia się u nas wydarzyło. Otóż było wiele okazji by świętować. Pierwsza to odpust parafialny BOŻE CIAŁO i Pierwsza Komunia św., druga to 30-ta rocznica święceń naszego Księdza Proboszcza Eugeniusza Bednarka a trzecia to podziękowanie za 6-letnia posługę misyjną s. Agnes Łukasz, która 13.06 opuszcza Kamerun i wraca do Polski by w kraju pełnić dalej wolę Bożą.
Przeglądając zdjęcia od pierwszego do ostatniego łatwo można się domyśleć o co chodzi.
Jak zawsze dekoracją Kościoła zajęła się s. Annuncjata Waszewska tutejsza zakrystianka. Uroczystości odpustowe rozpoczęły się Procesją z Najświętszym Sakramentem, której przewodniczył ks. Proboszcz z Messamena, nasz sąsiad, ks. Paul Kika.  Ruszyliśmy więc do 4 ołtarzy: pierwszy: przy naszej szkole, przygotowany był przez nauczycieli, drugi: przy naszym domu, to dzieło s. Agnes Łukasz, trzeci: przy kapliczce Najświętszego Serca Bożego, przygotowany przez Ekipę Liturgiczną no i czwarty: już w Kościele. Zaraz po procesji rozpoczęła się Eucharystia podczas której 47 młodych chrześcijan po raz pierwszy przyjęło Chrystusa do swego serca. Był też jeden Chrzest św. młodej mamy Francinne. Dzieci komunijne przygotowywała s. Regina Kozioł. Było naprawdę ślicznie.
Zaraz po Komunii Św. rozpoczęły się przemowy i życzenia. Najpierw w stronę Ks. Proboszcza z okazji Jego Jubileuszu, potem podziękowania s. Agnes Łukasz, a na koniec sama s. Agnes podziękowała całej wspólnocie parafialnej za wspólny czas oraz obiecała modlitwę. Prosiła również o pamięć przed Panem  w Jej intencji by mogła zawsze wiernie pełnić wolę Bożą.
Na koniec nie zabrakło wspólnych zdjęć pamiątkowych. Miłego oglądania Wam życzymy.
Pozdrawiamy gorąco z naszego lasu i prosimy wciąż o modlitwę, bez Waszego wsparcia nie wiele możemy.  
SIOSTRY Z ESSIENGBOT

 
Szukaj
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego