Relacja z pogrzebu s.Nikodemy - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Menu główne:

Relacja z pogrzebu s.Nikodemy

Foto galeria
11 kwietnia 2018 r. – Pogrzeb ś.p Siostry Nikodemy Szeliga

     W dniu 11.04.2018 r. w Łące k/Rzeszowa odbył się pogrzeb naszej zmarłej Siostry – Nikodemy Szeliga. O godzinie 15.00 uroczystej Mszą św. pogrzebowej przewodniczył delegowany przez Ks. Biskupa Ordynariusza Ks. Infułat Wiesław Szurek. Ofiarę Mszy Św. sprawowało dziewięciu Kapłanów, w tym księża kapelani z Grodziska Mazowieckiego, Ireny  i Łąki, Ks. proboszcz i Ks. wikariusz z Łąki, Ks. proboszcz z Rakszawy – rodzinnej Parafii S. Nikodemy oraz Ojcowie  Kapucyni z Terliczki.
      W pożegnaniu S. Nikodemy wzięły udział Siostry naszej rodziny zakonnej m.in. z Grodziska Mazowieckiego na czele z S. Wikarią Marią Kaproń i Siostrami z Zarządu Zgromadzenia, Siostry z Ireny, Wodzisławia Śląskiego, Przemyśla, Lublina i Nowosielec oraz licznie zgromadzona najbliższa rodzina zmarłej i delegacja z rodzinnej parafii z Rakszawy, jak też mieszkanki i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w łące.
    Homilię wygłosił Ksiądz Kapelan Władysław Sidor. Nie brakowało słów pełnych uznania i wdzięczności za ofiarną, oddaną pracę na chwałę Boga i bliźniego, wierności modlitwie i łasce powołania.
    Wszyscy podkreślali też plastyczne zdolności naszej zmarłej Siostry, które przyczyniły się do odnawiania tak wielu figurek, obrazów i innych przedmiotów w całym naszym Zgromadzeniu.
    Na koniec Mszy Św.  zabrał też głos Ks. Proboszcz z Rakszawy wyrażając swą wdzięczność zarówno rodzinie jak i Zgromadzeniu Sióstr Opatrzności Bożej za dar życia i pięknego powołania zmarłej Siostry.

W atmosferze skupienia, modlitwy i zawierzenia Bogu odprowadziliśmy ciało naszej zmarłej Siostry na parafialny cmentarz. Niech spoczywa w pokoju.
 
Szukaj
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego