18 czerwca 2017 r. - Spotkanie z bł. Karoliną Kózkówną - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Menu główne:

18 czerwca 2017 r. - Spotkanie z bł. Karoliną Kózkówną

Foto galeria
18 czerwca 2017 r. - Spotkanie z bł. Karoliną Kózkówną

W sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie 18 czerwca odbyła się ​uroczystość związana z obchodzoną rocznicą 30-lecia jej beatyfikacji, w której wzięły udział  również Siostry Opatrzności Bożej wraz z wychowankami Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii z Przemyśla.

Uroczystości rozpoczęły się drogą krzyżową o godz. 15:00, w której wzięło udział ponad 7 tysięcy osób. Droga krzyżowa przebiegała szlakiem męczeństwa bł. Karoliny w Wał Rudzie.

Następnie wierni udali się na Mszę św. do Sanktuarium w Zabawie, której przewodniczył Biskup Andrzej Jeż. Na zakończenie Mszy świętej Ksiądz Biskup przekazał delegacji Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii relikwie bł. Karoliny, które powędrowały do kaplicy Sióstr Opatrzności Bożej do Przemyśla.

Uroczyste wprowadzenie relikwii nastąpiło 22 czerwca br. podczas Mszy świętej sprawowanej na zakończenie roku szkolnego przez Ks. Proboszcza Jana Mazurka. Była to również dla wychowanek okazja do zawierzenia swojego życia i czystości Panu Bogu przez wstawiennictwo bł. Karoliny.

Wierzymy i ufamy mocno, że błogosławiona Karolina będzie pomagał Siostrom i Wychowawcom w kształtowaniu sumień i charakteru młodego pokolenia.
 
Szukaj
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego