Jubileusz 2.07.2017 - Częstochowa - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Menu główne:

Jubileusz 2.07.2017 - Częstochowa

Foto galeria
2 lipca 2017 r. - Jubileusz 25–lecia Domu Zakonnego w Częstochowie
2 lipca 2017 r. uroczyście obchodzono Jubileusz utworzenia domu zakonnego w Częstochowie mieszczącego się przy ulicy Poleskiej 146. Od początku powyższe miejsce związane jest z pracą dydaktyczno-wychowawczą przedszkola prowadzonego przez nasze Zgromadzenie, dlatego od wielu miesięcy do wspólnego dziękczynienia Bogu za dom zakonny Sióstr Opatrzności Bożej w Częstochowie włączyły się dzieci poprzez naukę piosenek, wierszy, historii przedszkola, a także wykonanie ozdób pomieszczeń.
   Uroczystość 2 lipca 2017 r. rozpoczęto o godz. 11:00 na Jasnej Górze Mszą świętą pod przewodnictwem Ks. Bpa Jana Wątroby wieloletniego przyjaciela domu. Podczas Eucharystii dziękczynienie Bogu przez ręce Matki Bożej Jasnogórskiej podjęli: Matka Generalna Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej Antonina Kasjaniuk, s. Radna Generalna Rozanna Gładysz, Siostry pracujące w przeszłości w domu w Częstochowie, Gianni Santoro wraz z żoną Chiarą, wielki dobrodziej i przyjaciel domu z Włoch, wszyscy nauczyciele pracujący obecnie w przedszkolu wraz z rodzinami oraz przedstawiciele rodziców i dzieci.
   Dalsza część uroczystości odbyła w przedszkolu. Spotkanie rozpoczęto przemówieniami: S. Dyrektor Andrzei, Matki Generalnej Antoniny, rodziców dzieci i zaproszonych gości. Następnie dzieci uczęszczające do przedszkola w bieżącym roku szkolnym oraz absolwentka Weronika Wiśniewska przedstawiły program  artystyczny. Najmłodsze dzieci z oddziału 3-4 latków oczarowały zebranych pięknym tańcem z kwiatami, śpiewem piosenek i recytacją wierszy. Absolwentka Weronika podziękowała za możliwość nauki w przedszkolu, zdobytą wiedzę, wychowanie, wartości chrześcijańskie oraz umiliła zebranym czas grą na skrzypcach. Dzieci z oddziału 5-6 latków przedstawiły zdobyte w przedszkolu umiejętności: taniec krakowiaczek, hymn przedszkola, piosenki religijne i prorodzinne, taniec „Walc kwiatów” przy muzyce Czajkowskiego, orkiestrę oraz zaśpiewały skomponowaną z okazji jubileuszu piosenkę przez przedszkolnego nauczyciela rytmiki Arkadiusza Klubę pt. „Pieśń do Opatrzności.”
   Uroczystość zakończono podziękowaniami oraz błogosławieństwem wszystkich zebranych obecnego podczas jubileuszu Ks. Bpa Jana Wątroby.
 
Szukaj
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego